psikoloji

Kocama boşanma hakkında nasıl söylenir

Sevgisini uzun yıllar boyunca yaşayabilecekleri, günlük sorunlara ve yaşam zorluklarına bakılmaksızın şanslılar. Ancak, maalesef, genellikle evlilik mutlu meyveler getirmez. Daha sonra eşlerden biri ilişkiyi kırmayı düşünüyor. Özellikle zor kısım bir erkeğin ayrılığıdır: değişmeyi sevmezler ve eşin ayrılığı kişisel bir hakaret olarak kabul edilir. Bu nedenle, bir evliliğin dağıtılmasına karar verilirken, bir kadın, kocasına boşanma hakkında doğru bir şekilde nasıl söyleme sorunuyla karşı karşıya gelir ki, bu saldırganlık ve çatışmayı gerektirmez.

Boşanma ne zaman bir kurtarma?

Kocama boşanma hakkında nasıl söylenir

Böyle bir sohbete hazırlanmadan önce düşünmek doğru olur, ancak boşluk gerçekten gerekli midir?

Özellikle aile çökerse, ayrılmaya karar vermek kolay değildir. Bazı kadınlar yalnızdan mutsuz olmayı tercih ediyor. Tek başına olmanın panik korkusu çok acı çekiyor: aşağılama, yoksulluk, hatta dayak. Bir molaya doğru ilk adımı engelleyen bir başka sebep de maddi bağımlılıktır. Çoğu zaman, bir kocanın boşanma hakkında söylediği, birçok insan için en önemli olan tüm gerekli maddi menfaatleri kaybetmek anlamına gelir.

Çoğunlukla çocuklar durur: bebek bir baba olmadan büyümemelidir. Ancak, ebeveynlerin bir çocuğun mutlu bir aileye ihtiyacı olduğunu anlamaları ve sadece onun iyiliği ve karşılıklı saygısızlığı için geçerli olanı değil. Ortaya çıkan çelişkileri çözmenin bir yolu yoksa, boşluk ailenin tüm üyeleri için çok daha faydalıdır.

Hiçbir şeyin değiştirilemeyeceğini ve evliliğin çocuklarını kurtaramayacağını, kendileri üzerinde çalışacağını veya yerini değiştiremeyeceğini nasıl anlayabiliriz?

Bir ailenin hayatında ortaya çıkan, bir şey anlamına gelen birkaç durum vardır - ikisi için parlak bir gelecek için umut yoktur.

Kocama boşanma hakkında nasıl söylenir
  • Bir eş kadına saygı duymaz. Ondan tüm duyduğu şey, sürekli bir suçlama, hakarettir. Skandal, çiftin nerede ve kiminle yaşadığı fark etmeksizin aniden patlayabilir. Bir erkeğin neden karısına karşı böyle bir tutumu olduğunu düşünmek önemlidir. Kural olarak, patolojik olarak çözülemeyen cad'ler, ailenin oluşturulmasından çok önce bu tür özellikleri göstermektedir. Onların hoşnutsuzluk salgınları nesnel sebeplerle nadiren motive edilir. Daha sık - bu başka bir tartışma düzenlemek için bir bahane. Bir kadının ruhunda böyle bir kocaya duyduğu hisler ne olursa olsun, onunla birlikte kalmak, gerçek kadın mutluluğunu bulma fırsatını reddetmek anlamına gelir. Eşin daha önce böyle olmadığı bir başka meseledir. Metamorfoz, tıpkı bunun gibi gerçekleşmez, çoğu zaman bu tür değişikliklerin sebebi kadının kendisinde yatar, çünkü o, kalbin koruyucusudur. O zaman dışarıdan kendinize bakmanız yeterli, hatalarınızı analiz etmeye çalışın. Belki bir aile psikoloğu ya da çeşitli eğitimler için bir kampanya tavsiyesi yardımcı olacaktır.
  • Zulüm, şiddet, dayak. Bu gibi durumlar, yukarıda daha önce zikredilen eşe saygısızlığın doğrudan bir sonucudur. Bu konuda sadece bir kural var: Bir kadın saldırıya asla tahammül etmemeli - bu tür sorunlara yönelik bir çıkış sadece boşanmada bulunabilir.
  • Alkolizm, uyuşturucu veya oyun bağımlılığı. Tüm dünyada çok sayıda kadın alkolik kocalarıyla, uyuşturucu bağımlılarıyla yaşıyor: ya yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı, ya da yanlış bir merhamet duygusuyla - hasta olduğu için onun hatası değil. Bir yanda, bu doğru: bir adam bağımlılıklarından dolayı sorumlu değil, ama maalesef, istatistikler bu hastalıklardan çok az insanın yeni bir hayata başlayabildiğini gösteriyor. Her şey kişinin kendisine bağlı olarak değişir: bazen psikolog, narkotik uzmanı veya normal yaşama dönmek için özel ilaçlar almak yeterlidir. Bazen bir arzu yeterlidir (eğer bağımlılık aşaması hala Kocama boşanma hakkında nasıl söylenirYüz). Ve bazen dünyada böyle bir insanı düzeltmek için yeterli para, doktor ve ilaç olmayacaktır. Ona yakın hayat cehenneme dönüşmedi, boşanmayı düşünmelisin.
  • Bir aileyi destekleyememe ya da isteksizlik, işsizlik. Bu tür davranışların sebebini anlamak önemlidir. Bazen bir koca kendini bulmakta zorlanır: Bir belirsizlik hissi ya da çiftin yaşadığı şehir, ona bir iş veremez. Bu küçük kasabaların tipik bir örneğidir. Bir adamı derhal skandallamaya ve suçlamaya çalışmayın. Çok daha doğru bir şekilde onu destekleyecektir, bir psikologu ziyaret etmeye ikna etmeli ve güven kazanmasına yardımcı olacaktır. Öte yandan, iş görememe nedenlerini analiz edersek, kadın tembellik ve bebekçilik dışında hiçbir şey söyleyemediğini anlarsa, boşanma sorunun tek çözümdür.

Mola sadece tek kurtuluş ise, kocanıza boşanma hakkında bilgi vermeden önce dikkatli bir şekilde hazırlanmanız gerekir.

Bir kocama boşanma hakkında nasıl söylenir: Bir psikologun tavsiyesi

Kocama boşanma hakkında nasıl söylenir

Tüm "ağırlığını"için"Ve"karşı“Ve ilişkilerde bir kopmanın kaçınılmaz olduğunu keşfettikten sonra, bir kadının her iki eş için ağrılı bir konuşma kurmayı düşünmesi gerekiyor.

Yanlış düzenlenmiş bir diyaloğun ciddi sonuçları olabilir: birbirlerine karşı düşmanca bir tutum, bir erkeğin kendine güvenmesi, savunmasız bir kişi olması ya da saldırganlık saldırısı. Tüm bunlardan kaçınmak için, bir psikologu ziyaret ederek ya da özel forumlarda onun tavsiyesini okuyarak önceden hazırlamak daha iyidir.

Ana öneriler şu şekildedir:

  1. Doğru yeri seç. Eşin kırılma haberine verdiği tepki tahmin edilemez olabilir. Hatta bir uysal insan, küskünlük içinde, büyük kötülüklere neden olabilir. Riskten korunmak için onu sessiz bir yere davet etmek daha iyidir, aynı zamanda bir kadını bir erkekten koruyacak bir yer olan kalabalık bir yer. Bazen psikologlar ebeveynleri konuşmaya davet eder. Bununla birlikte, kocasının başarısızlığında başkalarının varlığından memnun olması mümkün değildir.
  2. Yatıştırıcı al. Bu, duygulara boyun eğmemek için gereklidir. Birikmiş şikayetlerin, ağlamaların veya gözyaşlarının ifadesi hiçbir şeye yol açmayacaktır: eş, onu başka bir aile kavgası olarak ele alacaktır. Ayrılacak bir kadının görevi, kararında sağlam, emin olmaktır. İknalara, vaatlere ve özellikle de kocasının kendine acıma duygusunu kışkırtma girişimlerine veremezsiniz. Bu konuşma olgunlaşırsa, aile yaşamındaki gelişmeler artık olmayacaktır. Aksine, alkol almak tavsiye edilmez "cesaret için". Bu ilişkiyi açıklığa kavuşturmak ve karşılıklı itirazları ifade etmenin doğrudan bir yoludur.
  3. Yaklaşık bir konuşma planı bulmak için. Psikologlara genellikle kağıt üzerinde önemli şeyler planlaması tavsiye edilir. Aynı şey ciddi konuşmalar için de geçerli. Bu konuşmayı sunmak doğru, bir erkeğin tepkisini, sorularını ve önerilerini tahmin etmeye çalışmak doğru. Cevabı bulmak için olası seçeneklerin her biri için. Planda kesinlikle işe yaramaz, ancak bu hazırlıklılık kadının gücünü ve özgüvenini verecektir.
Kocama boşanma hakkında nasıl söylenir
  1. Nedeni açıkça belirtin. Kocanın bu adımı iten sebepler hakkında anlatılması gerekiyor. Fakat bu, eski şikayetleri hatırlamaya ve sonsuz iddialarda bulunmaya başlamanız gerektiği anlamına gelmez. Öncelikle formüle etmek gereklidir - her şeyden önce, kendiniz için - mola için ana sebep. Gerçekten var olan, kategorik olarak ifade edilen ama kabahatli olmayan somut bir problem olmalı.
  2. Eşe Saygı. Bu konuşmanın, birbirinden yeni ve ayrı bir hayata doğru bir adım olduğu gerçeğine rağmen, eski kocayla iyi ilişkileri sürdürmek çok daha doğru ve insancıl olacaktır. Birlikte yaşadığı iyilik için ona teşekkür etmek daha iyi, mola için suçlama değil: Bir adam kendi hatalarını iyi anlayacaktır, bu zor anda ona baskı yapmaya gerek yoktur.

Hiçbir durumda üçüncü bir kişiden bahsetmeye değmez: Boşanma eşin davranışından değil, hislerin ona geçmesinden ya da bir başkasının sevgisinden kaynaklandığı için karar verse bile. Mutlu bir rakibin haberi, bir erkek için psikolojik bir travma haline gelebilir.

Boşanma ciddi bir adımdır. Bir kocanın boşanma hakkında nasıl doğru bir şekilde söyleneceğini anlamak önemlidir. Daha da önemlisi, bunun tek doğru çıkış yolu olduğundan emin olmaktır. Bu konuda herhangi bir sertlik yoksa, her zaman birbirlerine karşı olan tutumu değiştirmeye çalışabilirsiniz. Kim bilir, belki bir psikolog için ortak bir gezi, aileyi kurtarmaya yardımcı olabilir mi?

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

64 − 60 =