Merkantilizm ahlak mı, haysiyet mi? | pangudownloads.com
psikoloji

Merkantilizm ahlak mı, haysiyet mi?

Ozhegov'un sözlüğüne bakacak olursanız, tüccarın her şeyde faydalarını arayan bir hesaplayıcı kişi olduğu anlaşılır. Ama bu kaliteyi bir ahlak olarak değerlendirmek mi? Triko kızı neyin motive ettiğini bulmaya çalışalım mı?

Ticari menfaatler

Merkantilizm ahlak mı, haysiyet mi?

Rusya'da önce, ticari insanlar onaylanmama ile muamele edildi. Rus halkının geleneklerinde, son ekmek parçasını paylaşma, utangaç ve sefaleti destekleme, genel olarak ruhun genişliğini gösterme.

Ruhsal miras son zamanlarda biraz unutulmuş ve daha çok ve daha sık, yalnızca çıkarları kişisel çıkar arayışında olan bir kişi ile görüşebilmektedir. Yani, zorlu kariyer rekabeti doğallaşır, "Dostluk" Karşılıklı destek olmadan ve karşılıklı olarak yararlı bir malzeme hesaplamasına dayanan bir evlilik. İkincisi hakkında ve konuş.

Çok uzun zaman önce, hemen hemen her kız, finansal durumundan bağımsız olarak sevilen bir aile kurmaya çalıştı. Şimdi, mali bileşen uğruna tacın altına girmeye hazır bir ticari kız için nadir değildir. Bunun için suçlanmalı mı?

Uygulama, çoğu durumda, karşılıklı yarar sağlayan mali çıkarlara dayanan ittifakların, ihale duygularıyla mühürlenmiş bağlardan çok daha güçlü olduğunu göstermektedir. Tabii ki, her erkek, banka kartını yenilemek için kocasının yatağını onunla paylaştığının farkında değildir.

Ancak böyle bir evliliğin avantajları vardır.

 • Her şeyden önce, onun faydalarını bilen, kız onu asla özlemeyecek ve kocasının boşanmayı düşünmemek için mümkün olan her şeyi yapacaktır;
 • İkincisi, onun güçlendirmek için çalışacaktır "Arka" ve mutlaka bir mirasçıyı doğurur - finansal akış garantisi;
 • Üçüncüsü, yalnızca maddi refahı hedefleyen bir kız, yan yana seks yapmak için onları riske etme olasılığı düşüktür.

Yine de, bu durumun, sarsılmaz bir pozisyona sahip olduğundan, tiksaz bir kız kocasını daha kârlı bir parti için kolayca değiştirebileceğinden, sarsılmaz bir mali durumdan emin olan bir adam için bu durumun iyi olduğunu kabul etmeye değer.

Ancak, ticaricılığın kızını suçlamak biraz erken değil mi? İlk olarak, kalitenin ne anlama geldiğini görelim.

Merhametli kız - bu kim?

Fransızca ve İtalyanca'dan tercüme edilmiştir «Ticaret» Doğru bir tanım verir - paralı. Bununla birlikte, acele etmeyeceğiz, Rusya'da kendini ilgilendiren bir kişi olarak adlandırılabilecek kim olduğunu anlamaya çalışacağız.

Dahası, farklı milletlerde kişisel çıkar işaretleri çok farklıdır.

Merkantilizm ahlak mı, haysiyet mi?
 1. Thrift. Bir yandan, bu gerçekten çok hoş bir kalite değil. Hesaplama yapan bir kişi, karar vermeden önce tüm artıları ve eksileri tartar. Gereksiz şeylere ve eğlenceye asla para harcamaz. Öte yandan, faturaları nasıl sayacağını bilen ve tam olarak ne geçirebileceklerine - bir altın bulmaya - inanan bir kız. Asla sınırı aşmayacak, bunu dahili bir sayaçla yapmasına izin verilmeyecek;
 2. Tutumluluk. Burada, ticarileşme kavramını cimrilikten fesleğenliğe kadar çeşitlendirebilirsiniz. Tuhaf bir insan, ne kadar para kazanıldığının farkındadır. Her kuruşunu sayar ama mutlu bir şekilde aziz bir hedefe ulaşmak için birikimlerini harcayacaktır. Bayım, paraları sadece sahip olma uğruna biriktirir. Ruhunu ısıtır Altın rezerv ve hatta yoksulluğa düştüğü zaman, birikenlerin küçük bir bölümünü asla oyalamayacak.

Thrift, Avrupa'da bir tür kült haline getirilir, harcamalarını planlamak için kullanılırlar ve asla çöp kutusuna bir indirim bileti alamazlar. Bu arada, eşlerin aşırı tutumlu olmasından dolayı, bir yabancıyla evlenmek için övülen Rus kızların çoğu, hiçbir şey yapmadan eve geri döndü. Batı eşinin hesabı ve tasarrufları, başlarındaki ticari çıkarlarından daha yüksek çıktı.

Bugün Rusya’da, beşikten, çocukların tüzel kişiliğine alışmaya başlıyorlar. Sonuç açıktır - alttan ve üst hiyerarşiden kızlar arasındaki dostluğu hayal etmek zordur. minyon "Prenses" statü durumunun iyi farkında ve kızının yönünde, hizmetkarlar en azından acıma ile hor görecekler.

Bir peri masalı arsa gelişimini gözlemlemek daha az ve daha az mümkündür. Modern Külkedisi, daha önce olduğu gibi, için çekici "Princes". Bu sadece ilişkiyi meşrulaştırıyor "Princes" Acele etmeyin. Saf ve derin sevgi ile bile, eşit bir benliğe sahip bir ticari evliliği tercih ederler. Paranın karşılığı ve geri kalanı takip edecek.

Bir tüccar kız ile ilişkiden nasıl kaçınılır?

Eğer hesaplamayı desteklemiyorsanız ve sadece karşılıklı sevgi ile ilişki kurmak istiyorsanız, aşağıdaki listeyi dikkatle okuyun.

Belki bazı örnekler size potansiyel bir arkadaşı hatırlatacaktır:

Merkantilizm ahlak mı, haysiyet mi?
 • Merhametli kız bir restoranda kendini asla ödemez. Haklı olarak insanlığın zayıf yarısının konumundan faydalanacak ve masrafları ikiye bölmeyi önermeyecektir;
 • Duygularınızın derinliği her zaman hediyenin değerini ölçer. Hediyenin değeri ne kadar değerli olursa, şövalye hanım daha elverişli olur;
 • Muhtemelen, tek erkek arkadaşın değilsin. Mümkün olduğunca, birkaç erkekden hediyeler alacak;
 • Ödeyeceksen eve taksiyle gitmekten mutlu olur. Aksi halde toplu taşıma araçlarından memnun kalır;
 • Eğer dükkanda onun kartını kullanmasını isterseniz, arkadaşınız her şeyi bir vicdan azabı olmadan satın alacak;
 • Çevresine dikkat et. Yakın insanlar arasında neredeyse hiç kimse ruh için birisini bulacaksın. Genellikle tüm "Arkadaşlar" derin bir hesaplama - tarihleme, iletişim ile uyumlu olarak seçilir;
 • Kız arkadaşından ödünç almasını istiyorsan, reddedecek ya da senden ilgi çekmeye çalışacak. İflasınızı bildirirseniz - güzellik ufuktan kaybolacak, tüm ilişkileri kesin bir şekilde kesecek;
 • Doğum gününü kutlayan arkadaşından bir davetiye aldıktan sonra, bir hediye alacak ve bu bedeli, bu kız arkadaşından aldığı hediyenin bedelini kendi adıyla aşmayacaktır.

Tanıdık bir portre mi? Eğer bir oligark değilseniz ve arkadaşınıza rahat bir yaşam sağlayamıyorsanız - kaçmayın. Bağlantınız uzun olmayacak. Orkestrandan mümkün olan her şeyi çekerek, güzellik kolayca yeni bir kurban bulacaktır. Arkadaşının karşısında mümkündür.

Merhametli toplum bozuluyor mu, tersi mi?

Anneler neden kızlarını iyi bir çift bulmak için çocukluğundan ilham alıyor? Ruhun ödülünün önemi neden kayboldu? Neden, büyümek, çocuklar kendi mutluluğunun peşinde koşarak tüm ebeveynleri çekip, tek başlarına mı atıyorlar?

Birisi, insanın ticari ruhunun, basit ruhsal niteliklerin güçlerini yitirdiğini, açgözlülüğe ve rekabete yol açtığını suçlaması gerektiğini söyleyecektir. Gerçekten de hiç kimse bir kızı zenginliğin tacının altında yürümeye zorlamaz. "Zengin bir adam". Parayla uğraşmak için suçlamaya değmez mi?

Bununla birlikte, mevcut ekonomik durum, çoğu zaman kızın sadece güvenecek çok şeyi olmaması gibi bir durumdur. Alttan yükselmek neredeyse imkansız. Hayatı rahat bir şekilde yaşamak için geleceğin tam güvencesi, ya ebeveynlerin bir kızı ya da güzelliğini daha yüksek bir fiyata satmaya karar veren bir kız olabilir.http: //www.youtube.com/watch? V = H98fa5I_Ns4

Merkantilizm ahlak mı, haysiyet mi?

Yeteneğin tahammül edeceğine saf bir şekilde inanır mısın? Gerçek şu ki, tüm yetenekler için yeterli boşluk bulunmamakta ve iyi bir maaş elde etmek için, prestijli eğitim kurumlarının diplomaları gereklidir, bu eğitimin içinde orduya uçar.

Yani bir kısır döngü ortaya çıkıyor. Bir kız neden tüccar olur? Çünkü toplum tarafından bastırılıyor. Toplum neden saldırganları ve açgözlü insanları damgalar? Çünkü her Cinderella sarayda yaşamak istiyor.

Bu nedenle, ilgileri size çok merhametli görünen bir kız ile yüzleşmek, kınamak için acele etmeyin. Scrooge McDuck'un sana bakmadığını düşün, komşunun iyiliği için çıkarlarını bırakabilir misin?

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

38 − = 29