Yakın bir kişi bir mezhebe girdi: nasıl hareket edilir? | pangudownloads.com
psikoloji

Yakın bir kişi bir mezhebe girdi: nasıl hareket edilir?

Yakın bir kişi bir mezhebe dahil olduğunda, ilişkiyi korumak ve aileyi tehlikeden korumak için kararlı davranmak gerekir. İnsanlar neden mezheplere giderler, durumu anlamaya hangi yollar ve hangi adımları atabilirsiniz? 

Bir mezhep nedir ve Tanrı'ya olan inançla nasıl ilgilidir?

Yakın bir kişi bir mezhebe girdi: nasıl hareket edilir?

Elbette, bu yazıda aile üyelerinizin Tanrı'ya iman edip, ona belirli bir şekilde hizmet etmeye çalıştığı durumları dikkate almayacağız. Hiç kimse din özgürlüğünü ortadan kaldırmadı, bu vazgeçilmez insan haklarından biri.

Bir kilise tarzında inşa edilmiş, ancak suçlu hedefleri takip etmesine rağmen, yasadışı bir örgütün dahil olmasını içerecektir.

Sevilen birinin tuzağa düştüğü nasıl belirlenir? Din ve din biçimi bakımından farklılık gösteren bütün dini örgütler tehlikeli değildir.

Aşağıdaki kontrol, tarikatı itiraftan ayırt etmeye yardımcı olacaktır: 

 • İtiraf hukuk tarafından kabul edilir ve ülkemizde uygun izinlere sahiptir, tarikat değildir;
 • İtirafçı kilisenin tek amacı, Tanrı'ya hizmet düzenlemektir;
 • sekterler toplumdan kopar, liderler onlara bağımlılık geliştirir, oysa kilise halkı izole edilmeye zorlamaz;
 • İtirafın bir gönüllü bağış sistemi var, sekreterler fonların ve mülklerin ele geçirilmesini uyguluyorlar.

Bu farklılıklar tehdidin gerçek olduğunu anlamak için yeterlidir. Mezhepçiliği tanımak, kendinizi korumak ve sevdiklerinizi kurtarmak için ilk adımdır.

İnsanlar neden mezheplere düşer?

Yeni dönüştürücü mezhebin kendisinin ne bulduğunu anlamak için, örgütün ilke olarak neye ihtiyaç duyduğunu anlamak gerekir.

Tüm mezheplerin cesur olduğu ana şey, yalnızca adanmış üyeler için geçerli olan gerçek hakkında özel bir bilgidir. Herkesin, yasağı aşan yaşamın daha yüksek anlamının varlığında, bilişsel faaliyete ihtiyacı vardır.iş-ev-iş"Ve bazıları için böyle bir ihtiyaç inanılmaz derecede güçlüdür.

Hakikatin bilişimi, yeni gelenleri sıkı sıkıya tutturan kancalardan biri olabilir;

Bir sonraki, daha yaygın yem, sevgi, sıcaklık ve güven atmosferidir "erkek ve kız kardeşler". Ailenin ilişkileriyle olan tezat, o kadar güçlü olabilir ki, talihsiz bir aile adamı tatlı bir kendi kendini aldatmayı tercih eder ve sonunda kimseyle yakınlaştığını düşünür.

Yeni gelenin içinde bulunduğu samimi ilgi, manevi yükselme ve coşku, gerçek arkadaş ve akrabalarla kötü ilişkileri olanlara karşı koymak için neredeyse imkansızdır.

Daha az etkili olan ve yine de önemli bir sebep, kişinin kendi öneminin farkında olma ihtiyacıdır. Çeşitli nedenlerle diğer alanlarda şey elde edememişlerdir iddialı, aktif insanlar için bir seçenek, ama onlar seçecek dar bir daire içinde alınmadığı yeterince sorumluluk verilmemiş, hafife ettiğini inancında kalmıştır.

organizasyonda sonra bu kişilerin hutbeler içeriğinde az ilgi var, ama özel törenlerde katılımın şeklinde saygı, tanınma, onur ve unvanları kazanmak için, toplumun bir usta olma ihtimali tutkulu.

Kısacası, insanların mezheplere nasıl girdiği budur, belki de, ayrı ayrı bir neden daha bahsetmeye değer.

Bazı dini örgütler faaliyetlerini toplumsal olarak itibarsız ve ezilen insanların sorunlarına adamaktadır:

 • uyuşturucu bağımlıları;
 • alkolizmden muzdarip;
 • hapishaneden serbest bırakıldı;
 • engelli insanlar;
 • yetimler ve dullar;
 • akıl hastası;
 • asosyal kişiler vb.
Yakın bir kişi bir mezhebe girdi: nasıl hareket edilir?

Sekterlerin onlarla birlikte çalışmasına rağmen, rehabilitasyon ve gözetimi, yol kenarına çıkarılanlar ve akrabaları tarafından çeşitli nedenlerle bakılmayanlar için değerli olabilir.

Eğer başını kapmak önce bu gruplar arasından arkadaşınız böyle bir organizasyon olduğunu öğrenmek ve mezhebinden onu kurtarmak için nasıl düşünürsen onu daha kötü olduğunu düşünüyorum - kayıtsız ortamda arasında dertte mezhep veya uçurum olması.

Bunun karşılığında dezavantajlı duruma daha iyi bir hayat sağlayamazsanız, sadece yaşamı ve mülkünün güvenli olduğundan emin olmak için, asgari vesayetin "kardeşler"O sağlanır ve - yalnız bırakın.

Bir mezara düşmüş bir adamın belirtileri

Şimdi, ailenizin bir üyesi veya iyi tanıdığınız bir başka kişinin yasadışı bir dini kuruluşta yer aldığını belirlemeye yardımcı olacak belirtilere yönelelim.

Bir kişinin davranışına ve ifadelerine bakın: 

 • birkaç saatliğine kaybolur - olaylara katılır ("toplantılar"Toplantılar, seminerler);
 • organizasyonun edebiyatı evde, özel bir "görünür"manevi"Müzik, tütsü doğu tarzında ya da kutsal topluluğun imajlarını yakar;
 • Bir zamanlar çok yeni tanıdıklara - "etkisine"daireye girmek“Onlardan bahseder, ziyarete gelir ya da ararlar;
 • gündelik aktiviteler (abdest, jest, dua, şarkı söyleme) sırasında bilinmeyen ritüelleri gözlemlemeye başlar, alışılmadık oruç ve tatiller gözlemler;
 • Kendinizi eğitmeye ve düzeltmeye başlar, doğrudan yaşam tarzınızın günahkarlığını suçlayabilir ve aynı zamanda yeni bir erkek olduğunu ilan eder;
 • vaaz verir, inancına dönmeyi dener, "cehalet";
 • yüz ifadesi değişir, aydınlanmış gibi görünür, görünüm kendi içine daldırılır;
 • kapalı olur, iletişim kurmayı reddeder.

Evin değeri kaybolursa, o işini (gizli ya da açık) kapanıyor, organizasyonda yaşamaya başlarsa radikal ve tehlikeli üyeleri için gereksinimleri, hücre, daha sonra örgütün etkisi çok güçlüdür devre dışı bırakır.

Bir kişiyi bir mezhepten nasıl alırım

imkansız telefon konuşmaları, kitaplar ve ritüeller nesneleri atmak yapım ev kilitlemek için ... Ama senin bir fiziksel ve zihinsel senden daha güçlüdür sevilen eğer sizin için önemli değil, işe yaramaz - O mezhebinden adamı çekmeye görünüyor, onun bir şekilde aşılamaz bir engel koymak için yeterlidir ve ayrıca diğer taraftan - organizasyondan - ona da aktif olarak koparsa.

Şiddetli izolasyon ve birleşik çabalar, bir gencin, genç bir erkeğin veya eylemlerinize yanıt olarak şiddeti kullanmamanın bir iç engeli olan bir kız tarafından çekilebilir. Güçlü ve agresif olan bu yöntem işe yaramaz.

Belki de, kolluk kuvvetleri ve akrabalarının yardımı, sizinle birlikte çalışmaya hazırdır. İlaç zehirlenmesini belirledikten sonra hemen bir ambulans çağırınız.

Yapmanız gereken önemli adımları özetleyelim:

Yakın bir kişi bir mezhebe girdi: nasıl hareket edilir?
 • Kişiyi böyle bir soruna yönlendiren şeyin ne olduğunu anlayın;
 • Tarikatın nasıl işlediğini anlamak için, üyesine mülk, kişilik, sağlık kaybetme konusunda gerçek bir tehlike var;
 • Açık bir çatışmanın uygulanıp uygulanmayacağına karar verin - bu tehlikeli midir, polisle temas kurmaya değer mi?
 • Bir kişinin tarikatına geldiği problemleri çözmeye bir alternatif vermek;
 • Mümkünse, onu sevgi, sıcaklık ve özenle kuşatın;
 • Sorunun sorumluluğunu üstlenin - terapiste bağımlılığın tedavisini organize edin, bir iş bulmasına yardımcı olun, bir hareket veya hatta bir evlilik düzenleyin.

Bir aile üyesinin tehlikede olduğundan eminseniz ve onu sekterlerden uzaklaştırmak için gerekli güce sahipseniz, sabırlı olun, akrabaların desteğini ve yakın arkadaşlarınızı desteklediğinden ve hemen harekete geçtiğinizden emin olun.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 7