Ako veriť Bohu? | pangudownloads.com
psychologie

Ako veriť Bohu?

"V našom náročnom, ako nikdy predtým, čase ... "- aby sme mohli začať dnešný rozhovor, ale na druhej strane - existujú nejaké jednoduché časy? Existuje nejaký čas v celej ľudskej histórii, ktorý by sa dal nazvať jednoduchým? A je naozaj naozaj čas venovať sa niektorým neuveriteľným ťažkostiam?

Ako veriť Bohu?

Je to jednoduchšie pre tých, ktorí majú na troskách ríše v 90. rokoch, ktorí hladovali v čase vojny a obnovu krajiny po, nehovoriac o roky porevolučnej chaosu Veľkého teroru a občianskej vojny? Zakaždým, keď prezentuje svoje skúšky ľuďom, zariadi jeho skúšku, skúškou, ktorou je život, česť, dôstojnosť a veľmi zriedka - relatívna prosperita.

Časy boli vždy ťažké a vždy hľadala pomoc v ťažkostiach, útechu v mnohých ťažkostiach a bolestiach, posilňovanie v tvrdej práci. A práve toto dalo ľuďom vieru v Boha.

Vzhľadom k tomu, čítate tento text, potom šanca, že ste už pochopili, a cíti potrebu viery, ale niečo, čo bráni ste sa ponoriť a verí, že sa odtiahla, spomaľuje svoj vývoj. Ako urobiť tento rozhodujúci krok, ako veriť Bohu?

Na vieru prostredníctvom dôvery

Takže ste pochopili potrebu viery, ktorú si úprimne chcete veriť, ale viera nepríde. Niečo vás udrží. Čo potom? S najväčšou pravdepodobnosťou ide o tvoju životnú skúsenosť, čo je náplň nahromadených znalostí, čo je v rozpore s tým, ako by Božia prozreteľnosť mala fungovať v pohľade na muža na ulici.

Prečo ľudia robia dobré, ale nedostávajú viditeľné odmeny? Prečo sú choroby a vojny, prečo ľudia zomierajú v katastrofách? Prečo sa niekto môže modliť celý svoj život, ale stále nedostane to, čo chce?

Chcem vám ponúknuť nasledovné: spomeňme si na detstvo. Nie, ani tak nie je pravdepodobné, že si pamätáte sami jeden rok. Máte malé deti, možno mladšie bratov a sestry? Skúsme sa pozrieť na svet cez ich oči.

Predstavte si, že ste sa práve naučili chodiť viac či menej sebavedome, nespadajú na každý krok a ani sa nepokúšajte behať. Ste na chôdzi, prsty sotva poslušné nohy, po tom, kde sa pozerať oči, pretože tam je toľko neznámych a zaujímavých vpredu. Ale čo sa deje, dostali ste veľké silné ruky a vrátili ste sa na samý začiatok vašej cesty, alebo sa dokonca rozvinuli opačným smerom.

Prečo? Ani ste neklesli a ak spadnete, nebudete plakať. Opäť sa pokúšate utiecť, ale pár rúk zablokuje vašu cestu. Ste rozhorčený a po celú dobu vyjadrujete nespokojnosť s nespravodlivosťou tohto sveta. Ruky vás uchopia a vezmú domov.

Teraz ste starší, určite si ľahko zapamätáte tento vek. Ako si spomínate na situácie, ktoré vás rozrušili, ktoré ste pre vás "nepravidelnosť"A"nespravodlivosť"Z celého sveta. Leto, všetci vaši priatelia jedia zmrzlinu, požiadate tvoju mamu, aby ti kúpila časť, ale dostaneš odmietnutie.

Prečo, pretože si sa správal sám seba. Mama hovorí niečo o tom, že ste v poslednej dobe bol chorý, ale tie sú mladší doteraz pochopiť a vyjadriť bolesť a zášť alebo hystérii, nasledovaný odvetu - zbavenie prechádzky, a dokonca facku.

Čas letí, ty si už teenager. A tu "nespravodlivosť"Zo sveta padá na vás celým svojím množstvom! Nemôžete ísť na prechádzku neskoro, nemôžete sa obliecť spôsobom, ako sa vám páči, nemôžete tráviť čas s chlapcami, ktorí nemajú radi rodičov, a nakoniec, sú tak cool. A to všetko napriek tomu, že dokonale študovať a starostlivo vykonávať všetky povinnosti domu. No, čo nespravodlivosť!

Iba vyzreté a plnenie kužeľa, si uvedomíte, ako múdri tvoji rodičia boli a ako smiešne bolo vaše detstvo a dospievanie skúsenosti prizmou rodičovskej múdrosti, ktoré sa zdalo nespravodlivé.

Chápete, koľko problémov ste utrpeli "nespravodlivý"Podľa názoru dieťaťa alebo dospievajúcich, ale rozumné tresty, zákazy a prejavy rodičovskej závažnosti. Iba vďaka nim ste vyrastali do vášho veku bez toho, aby ste zničili svoje zdravie bez toho, aby ste trávili čas na bezplatné štúdium bez toho, aby ste zničili svoj osud kontaktovaním zlého podniku.

Predstavte si na okamih, čo by sa stalo, že dieťa alebo teenager, vzťahy s rodičmi, ktoré budú postavené na princípe výmenného obchodu, ktorý rodičia budú predávané v súlade s akýmkoľvek prianím pre plnenie svojich povinností. Jedli kašu - lízať zásuvky, vložte ju na izbe - tu sú peniaze za kilo zmrzliny, som dostal päť kontroly - Procházka prinajmenšom až do rána, oblečený ako Sailor Moon.

Je to smiešne? Ale prečo sa mnohí pokúšajú budovať svoj vzťah s Bohom na tomto princípe? Splnila požiadavky Božie vyjadrené v príkazoch a patristických učeniach a čakajú na okamžité naplnenie ich modlitieb a bez čakania a pochybností vo svojej viere?

Takže dieťa rodičom rozecháva, nepotrebuje si svoje túžby, nedokáže pochopiť rodičovskú múdrosť. A to napriek skutočnosti, že rozdiel medzi dieťaťom a rodičom je od moci niekoľkých desiatok rokov.

Ako veriť Bohu?

Existuje však na svete číslo, ktoré je schopné opísať, koľkokrát väčší a neprekonateľný priepasť medzi smrteľným človekom a večným Bohom? Je to schopné pochopiť Božiu múdrosť diktovanú nespočetnými miliardami rokov skúseností?

Odpoveď je zrejmá. Čo zostáva pre tých, ktorí chcú veriť v Boha? Len veriť. Dôvera, ktorá sa dôveruje Bohu, tak ako sme v našich časoch dôverovali rodičom, sa spoliehame na Jeho nesmiernu múdrosť. A Pán, keď to považuje za potrebné, včasné a užitočné pre nás, nám poskytne skutočnú jasnú vieru.

Rozprávanie s ateistom

Vždy som sa zdal hlúpy a zbytočný, s rôznymi pokynmi, ako presvedčiť ateistu (alebo naopak, ako presvedčiť ateistu "Teista"), No, je možné presvedčiť niekoho o dospelom? Strata času, ktorá nie je príliš pre nás.

Často však v živote existujú situácie, keď ateista (alebo, ako oni naivne nazývajú "nevěrec") Je váš mladý muž, ženích alebo manžel. Bohužiaľ, práve oni sú ateisti, ktorí čoraz častejšie prejavujú fanatickú neznášanlivosť vo svojej viere a jednoducho neexistuje žiadna iná možnosť ako vstúpiť do sporu.

Povedzme hneď: urobiť vieru v Boha ateistom bez protiútoku na strane druhej je takmer nemožné. Pán iba roztiahne svoju ruku a či to vezme, je to výber človeka. Ale brániť právo na ich názory, pri zachovaní vzťahu, je to možné a nevyhnutné.

Tu je niekoľko základných argumentov, ktoré budete čeliť:

  • Veda popiera Boha. Nie je to tak, existencia Boha nie je v rozpore so žiadnymi existujúcimi vedeckými zákonmi. Často je tiež počuť, že veda nepotrebuje Boha. Tam je legenda o tom, aký veľký francúzsky vedec Laplace, aby Napoleon navrhovať jeho pohľad na štruktúru slnečnej sústavy, je otázka cisára, "Kde je Boh?" Hrdo odpovedal: "Ja nepotrebujem túto hypotézu." Snáď veľký Laplace a nemusela postaviť model vesmíru v ničom inom ako newtonovskej fyziky, ale nahromadené v priebehu rokov sa množstvo vedomostí nebolo možné zobraziť na dno vesmíru len ako nespočetné množstvo stále vznáša v prázdnote okruhliakov. Rozvoj vedy prirovnal Laplace k prvému stupňovi, ktorý spravuje pridaním a odčítaním, bez potreby dutín alebo integrálov. Reakcia na nové poznatky stal Relativity a Big Bang Theory (ktorý, mimochodom, tiež nie je potreba Laplace) zo začiatku (vytvorenie!) A Svetový čas - uznávanou vedecký fakt;
  • Kňazi sami hrešia. Áno, hreší, pretože ministri Cirkvi nie sú anjeli, a nie dokonca ani najlepší ľudia. Ale o tom premýšľať: predajnosť polícia, sudcovia predpojatosti a neúprimnosť zástupcov sú legendárne, to znamená, že nie je potrebné zákon, a ak zrušíte to bude lepšie? Otázkou je rétorika. Podobne aj hriešnosť služobníkov Cirkvi a viery nediskredituje myšlienku viery ako takej;
  • Veriaci - všetky abnormálne. A v nemocnici - všetci pacienti. Bol chorý nemocnicou, alebo sa ľudia cítili dobre, prišli tam, kde by dostali pomoc? Nemocnica uzdravuje telo a Vera - duša, pretože ľudia, cítiac duševnú chorobu, idú tam, kde dostanú pomoc - k viere a Cirkvi;
  • Nechcete sa rozhodnúť pre seba a čakať na vedenie od Boha. Ilúzia, že všetko sa rozhoduje pre seba, môže byť milované osobou žijúcou na neobývanom ostrove. A potom, kým sa nestretíš so šelmou väčšiu. Možno potom, posadený na strome (ak je to v čase), takýto muž sa bude smiať nad jeho aroganciou. Nad každou osobu, žijúci v komunite, ovládnuť stať sa jeho potlačenie inštitúcií, vedúci finančného opraty rodičov, manželov a ďalšie, mnoho ďalších síl, ktoré ovplyvňujú tieto alebo iné riešenie. Rozhodujete sa, či zaplatíte dane a koľko? Poskytujete odkazy na vládne agentúry a ktoré z nich? Aj v akom veku musíte posielať svoje dieťa do školy, príslušný zákon vás upozorní.
Ako veriť Bohu?

Boh, na rozdiel od svetských mocností, nerobí velenie, nezakazuje. Boh, viera a Cirkev iba naznačujú cestu. Či sa na túto cestu postaví - muž si sám vyberie.

To sú len niektoré z prekážok, ktorým musíte stále čeliť, po ceste Faith. Dôverujte Pánovi a pravdepodobne Pán vám uľahčí.

Ak veríte v Boha - vašu vedomú voľbu, pomôžeme vám veľmi krátku modlitbu: Verím, Pane! Pomôž mi nevere.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

6 + 4 =