Angažovanosť a zasnúbenie - pravidlá a tradície | pangudownloads.com
psychologie

Angažovanosť a zasnúbenie – pravidlá a tradície

Počas maľby v matrike alebo v svadbe v kostole si nevesty a ženích výmeny krúžia a sľubujú, že zostanú verní navzájom na celý život. Niektoré ženy považujú obrady zasnúbeného alebo zasnúbeného za príležitosť obdržať ako darček ešte jeden prsteň, už viac, pričom úplne neodrážajú ich dôležitosť. Existuje rozdiel medzi zasnúbením a zasnúbením a ako sa vykonávajú tieto obrady?

Exkurzia do minulosti

Angažovanosť a zasnúbenie - pravidlá a tradície

Pred dvoma storočiami sa prípravy na svadbu konali v 3 etapách.

Spočiatku sa dievča hľadalo: rodičia ženích prišli do domu nevesty a pýtali sa, či rodičia súhlasia, že sa oženia a dajú svoju dcéru za svojho syna. Či sa ženíchovi dievča páčilo, vo väčšine prípadov sa to ani nezaujímalo. Súčasne boli určené s veľkosťou vena.

Po poznaní rodičov mladí už oficiálne komunikovali, ale ženích a nevesta boli považované za podmienené, ak sa rodičia pripravujú na manželstvo vopred.

Po dohazování ešte mali možnosť zvrátiť - aj keď ten, kto odmieta pokračovať v príprave na udalosti, mal priniesť dobré argumenty druhej strany, nesmie byť zneuctený.

Potom sa rodiny opäť stretli - "Handshake". Rodičia boli presne definovaní s finančnými prostriedkami - mladí sa usporiadali niečo podobné "Party", kde bolo uznané oficiálne postavenie nevesty a ženícha medzi rovesníkmi. Počas tohto stretnutia sa diskutovalo o tom, ako a kedy sa uskutoční obrad zasnúbenia.

Spravodlivo sa konal v kláštore alebo v kostole, verejne. Ako hostia pozvali najbližších ľudí, ale dvere sa nezatvárali a každý mohol sledovať rituál.

Young musel výmenných krúžkov s rôznymi hodnotami: po prvé, že nevesta bola odovzdaná - nenosiť na prst, je potrebné venovať pozornosť - strieborné šperky a ženích - zlato. Trojnásobný výmena krúžkov pod recitatív kňaz prečítal slová zvláštne modlitby a nevesta bol zlatý prsteň ako symbol spoľahlivosti a budúceho manžela a ženícha - striebro. Silver odráža slabosť ženy, jej mäkkosť.

Angažovanosť a zasnúbenie - pravidlá a tradície

Napriek tomu, že zasnúbenie v cirkvi už zdôrazňovalo nevyhnutnosť manželstva, po ňom mladíkovia
sexuálne vzťahy neprichádzali do styku - nevesta mala byť nevinná až do svadby.

Predtým, ako svadba prešla z 3 týždňov na šesť mesiacov, nie menej - niekedy prechod na postavenie manžela a manželky bol odložený už roky. Pred vojnami, cudzie "Služobné cesty", silný sex sa pokúšal mať čas na vykonanie niekoľkých obradov: dohazovanie a zasnúbenie, aby si bol istý, že nevesta bude čakať.

Svadba bola odložená - inak ten človek v putovaní by musel byť verný. Vtedy sa Božie rozsudky obávali viac ako verejné odsúdenie a nie každý mal dovolené porušovať niektoré kánony.

Snubné prstene sa nosia na ľavej strane, na prstenci. Zázrak v pravoslávnosti stále zohráva veľkú úlohu. Niektoré páry, rovnako ako v starých dňoch, považujú za správne, aby si svadobné snubné prstene na svadobný deň a zmeniť ich na vašu pravú ruku. Nie je to nič, čo zvoní, že mladé ženy nosia navzájom dlho nazývané zásnubné prstene.

stretnutiu

Veľmi často sú zmätené rituály zasnúbenia a zasnúbenia. Počas stretnutia by mali rodičia mladých ľudí, ktorí sa už stretli vopred, diskutovať o finančných otázkach. V dávnych dobách bol povolaný tento obrad "Handshake", slovo "Engagement" prišiel zo Západu.

V súčasnosti sú mladí ľudia zapojení do mládežníckej strany.

Angažovanosť a zasnúbenie - pravidlá a tradície

Priatelia sú pozvaní, pár oficiálne vstúpi do štatútu nevesty a ženícha, nevesta dáva nevesty prsteň - vrátený darček je voliteľný. kričať "Horko".

Počas stretnutia môžu byť prítomní príbuzní a rodičia, môže sa konať doma alebo v pohrebnej inštitúcii. Žiadne oficiálne dokumenty nie sú podpísané.

Zvyčajne je v deň podania prihlášky na registrátora usporiadaná zásielka, ale môžete si zvoliť iný čas.

Kúpiť kruhy nevesty - ak je usporiadanie zakázané - ženích musí dvakrát. Zásnubný prsteň sa líši od zásnubného prsteňa a nie je možné spravovať jeden darček.

Rozdiel medzi zasnúbením a zasnúbením

Obrady zasnúbeného a zasnúbeného majú veľa spoločného, ​​ale existujú aj výrazné rozdiely.

Nie je vykonávaná účasť v registrovom úrade - ide o náboženský obrad, ktorý sa koná v cirkvi alebo v inej kultovej inštitúcii za prítomnosti kňazov. O novom štatúte mladých ľudí je podpísaný oficiálny dokument, niektoré povinnosti sú im uložené, oficiálne sa vymieňajú za darčeky.

Angažovanosť a zasnúbenie - pravidlá a tradície

Angažovanosť - ďalšia príležitosť pre nereštitucionálnych ľudí zabezpečiť zábavnú dovolenku. Namiesto prstenca môže ženich dať nevestke kľúče od auta alebo medvedík, usporiadať podujatie hravým spôsobom, držať ju na ceste, doma alebo v reštaurácii.

Keď pár trávi svadbou, aby si vzal poctu móde, duchovný môže uskutočniť zasnúbenie - vopred dohodnutým spôsobom - pred svadbou. Tieto obrady v Pravosláve musia nasledovať jeden po druhom.

Angažovanosť pred oficiálnou registráciou nie je povinná - veľa párov sa im zanedbáva - to stačí "Bachelor party" a "Party slepačích".

Niektoré nuansy moderného svadobného rituálu

Oficiálna registrácia manželstva prebieha pred svadbou - mnohí kňazi odmietajú vykonať obrad, ak mladí nevyrábajú oficiálny papier. Okrem toho môže byť svadba odložená na neurčitý čas po registrácii.
Niektoré páry sa otestujú "Civilné" vzťahy a sú už korunované v predvečer desaťročia alebo dokonca strieborná svadba. Ľudia vysvetľujú, že chcú otestovať svoj vzťah, zaobchádzať s pocitmi, aby nevedeli oklamať seba a Boha.

Angažovanosť a zasnúbenie - pravidlá a tradície

Ukazuje sa, že pre non-náboženskí ľudia zasnúbenie nie je nutné - po nevesta a ženích pred svadbou by mala preukázať svoju cudnosť a očakávajú, že z dvojice cudné vzťahu s pevnou rodinnou skúsenosť jednoducho smiešne.

Kňazi netrvajú na tom, aby ľudia okamžite chodili do cirkvi po registrácii v registrovom úrade a pozdravili ľudí, keď ľudia prišli k Bohu vedome.

Takže, aký je základný význam zasnúbenia alebo zasnúbenia? Tieto rituály vám umožnia cítiť sa v špeciálnom štýle ešte pred svadbou, pomôcť vám poskytnúť predvianočnú starostlivosť špeciálnu náladu.

Harmónia vašich vzťahov a veselá svadba!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 21 = 23