psychologie

Kto je v našej dobe nazvaný osvietený?

V našom svete je toľko zla a negatívu, že ľudia už zabudli, ako sa úprimne radovať zo života, prijímať iných ako sú, milovať nie za niečo, ale za nič. Ale láska nie je to isté, ako sme zvyknutí.

Kto je v našej dobe nazvaný osvietený?

U nás je zvláštne vidieť človeka, ktorý miluje, ale nežiarli, že nevyžaduje nič na oplátku, nesnažím sa ovládať. Neberieme do úvahy rodičovskú lásku, nie.

Toto je komplexný pocit pre všetky živé a neživé veci na zemi. Tento druh lásky sa nazýva bezpodmienečný.

A len takí ľudia sú schopní takého pocitu. V niektorých náboženstvách sa nazývajú osvietené.

Kto sú osvietení? Kde sa dá nájsť? Ako rozlišovať v dave?

Na tieto otázky nie je jasná odpoveď. Je možné žiť celý svoj život v susedstve osvietenej osoby, a to ho nevšimol, a niekedy na prvý pohľad. Existujú však niektoré príznaky, ktoré na ne ukazujú.


Známky osvietených ľudí

Títo ľudia sú vždy pokojní a vyrovnaní. V akejkoľvek situácii, bez ohľadu na ohriatie atmosféry, sú vždy chladné a zdržanlivé. Niektorí môžu dokonca považovať ich za bláznivých alebo úzkoprsých. Ale v skutočnosti majú radi všetci okolo a sú ľahostajní voči svetským slabostiam a problémom.

Ak v prvej hodine v dopravnej zápche, každý prekliaty, signály a šialené, to je považované za normu, ale ak sa v tomto chaose objaví šťastná tvár, určite to spôsobí nedorozumenie. Táto reakcia je všetkým všade osvietená. Pretože majú v každej situácii radiantnú tvár a úprimný úsmev. To tiež niekedy spôsobuje podozrenie, že užívajú drogy alebo sú jednoducho duševne choré.

Moderná spoločnosť je už dlho infikovaná vírusom nazvaným peniaze. Neexistuje jedna osoba, ktorá o nich nemyslí, s výnimkou osvieteného. Je to len jeden z najjasnejších ukazovateľov osvietenia. To neznamená, že nepotrebujú peniaze. Zoberú to len toľko, koľko potrebujú, a oni sú vždy dosť. Potreby sú pre všetky živé bytosti, ale len pre ľudí, ktorí skutočne dosiahli osvietenie, duchovné jedlo je na prvom mieste a až potom príde čas fyzickej saturácie.

Ako žije osvietený človek?

Veľa ľudí sa zaujíma o to, ako a kde žijú osvietení. Ale neexistujú žiadne pravidlá ani obmedzenia. Žijú, ako každý v mestách alebo dedinách, je to úplne nedôležité. To, čo ich odlišuje, je to, že nie sú pripojené k ich svetskému obydliu.

Ak sa náhle stane, že sa dom zhroutí, osvietený človek okamžite nájde iné miesto na bývanie a nebude mať žiadne ľútosti nad stratenými výhodami, aj keď sa z luxusných apartmánov musí presťahovať do dediny. Je to preto, že je vždy dobre, je všade doma. Hlavná vec je v súlade s vašim vnútorným ja.

Ako sa stali osvietenými ľuďmi? Čo je osvietenie? Jasná definícia tohto slova nie je.

Nazýva sa:

Kto je v našej dobe nazvaný osvietený?
  • "Total" šťastie;
  • jednota s Bohom;
  • vyšší duchovný rozvoj;
  • hľadajte svoje pravé ja.

Toto je taká široká koncepcia, že iba vtedy, keď spojíte všetky tieto definície dohromady, môžete aspoň trochu bližšie pravde.

V niektorých náboženstvách je osvietenie troch druhov. Malá je počiatočná fáza tohto stavu. Dosiahne to, keď je človek v harmónii so sebou a ostatnými.

Okolo všetkého je dobré, nič nie je nepríjemné, nikto nie je chorý, životné okolnosti vyhovujú a človek cíti úprimné šťastie. Tento pocit je častejšie dostupný pre deti a milovníkov.

Bohužiaľ, nie sme dokonalí a každá malá vec nás môže viesť k vyváženiu, takže malé osvietenie je veľmi krátke.

Sekundárne, takzvaný druhý stupeň osvietenia, je to vážny stav, ktorý sa dosahuje prostredníctvom neustálej meditácie. Ovládaním svojich myšlienok a pocitov môžete zažiť nekonečnú radosť a radosť.

A samozrejme, vyššia osvietenosť, nirvána. Toto je stav, v ktorom je človek naplnený Božou láskou. Ako by sa zapne svetla v jeho vlastnej mysli a má nesmiernu túžbu zdieľať tento pocit so všetkými ľuďmi. Vedľa tejto osoby je vždy ľahké a útulné. To môže byť naplnená pozitívnou energiou, ako sú elektrické spotrebiče sú spoplatnené od siete.

A tak, čistenie všetkých odpadkov a nečistôt nahromadených v nás počas rokov života. A odpovedať na hlavné otázky: kto som? prečo som prišiel na tento svet? odkiaľ som prišiel a kam by som išiel? - osoba smeruje k osvieteniu. To môže trvať celý život. Odmena za prácu však prekročí všetky očakávania.

Príklady osvietenie má skvelé učiteľov a proroci - Ježiša, Mohammed, Budha (Siddhártha Gautama), Gina Mahavira. Po nich nasledovali tisíce ľudí a po ich smrti ešte skôr odmietali svoje učenie a pripojili sa k učeníkom. A teraz, po mnohých rokoch, ľudia neprestali veriť tomu, čo títo ľudia kázali. Všetky náboženstvá nášho sveta uznávajú svoju svätosť, samozrejme existujú výnimky, môžu byť tí, ktorí chcú túto vieru spochybniť, ale sú pravdepodobnejšie ľudia, ktorí neveria v niečo.

V súčasnosti je tu aj veľa moderných majstrov a učiteľov.

Kto je v našej dobe nazvaný osvietený?

Jeden z osvietených ľudí nášho času bol Osho Rajneesh. Vo svojich knihách sa dotýka budhizmu, kresťanstva, islamu a psychológie.

Samozrejme, jeho práca a dedičstvo sú vnímané rôznymi spôsobmi. Niekto zostal hluchý na svoje prejavy, ale niekto objavil pravdu, ktorú tento kázal. Existujú aj ľudia ako Haidakhan Baba, Šrí Ramana Maharashi a mnohí ďalší osvietení ľudia na svete, ktorí boli alebo sú dnes majstri a učiteľmi svojho času.

Cesta osvietenej osoby je individuálna. Nemôžete vytvoriť plán a aplikovať ho na každého. Každý má vlastnú cestu, svoje vlastné testy.

Pokiaľ ide o definíciu dobra, je zlo, takže je nekonečné šťastie, človek musí piť svoj kalich. Hlavnou vecou nie je stratiť srdce, pretože vieme, že nám nedodali to, čo sme nemohli prežiť, a to, čo nás nezabije, nás posilňuje!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

23 + = 29