psychologie

Ručné písanie je skrytý informátor

Vzorka rukopisu môže veľa povedať o osobe. Existuje dokonca aj veda - grafológia, ktorá študuje listy slávnych osobností a porovnáva písmená, ktoré odvodili s jednotlivými znakmi charakteru. A podľa vzoriek listu tvoria takmer presnú charakteristiku osoby. 

Prečo zmeníme štýl písania?

Ručné písanie je skrytý informátor

Rozlišujte mužský rukopis od ženy a ženy - od detí, možno sa nezapájajú do grafológie. 

Ručné písanie sa mení nielen s vekom. Klasickým príkladom tejto zmeny sú Napoleonove listy napísané počas závratnej kariéry a odkazy na svätú Helenu. 

No bez ohľadu na to, ako sa tlak a sklon nezmenili, môže ukázať grafológia, jedna osoba napísala rôzne dokumenty alebo rozdielnych ľudí. 

V dnešnej dobe môže veľmi málo ľudí napísať krásne. Dokonca aj študenti v ústavoch nepíšu prednášky, ale vytlačia. A učitelia radšej pracujú na diaľku. Ale stále existujú situácie, keď začnete ľutovať, že neviete, ako rýchlo zmeniť rukopis na krásne. Napríklad, musíte podpísať pohľadnicu alebo poslať poznámku svojmu blížnemu v nemocnici. 

Rýchlo ručne písať čitateľne nemožné. Ak sa chcete naučiť krásne písanie listov, musíte byť trpezliví. 

Ako sa naučiť písať krásne

Existuje niekoľko spôsobov na zmenu rukopisu dospelého: 

Ručné písanie je skrytý informátor
  • Sluchový tréning. Nie je možné rýchlo zavolať. Najprv musíte zvládnuť relaxáciu, naučiť sa relaxovať a napínať podľa vôle, zaspávať a prebúdzať sa v čase. Povinnou požiadavkou je schopnosť cítiť celé teplo, svetlo alebo ťažké. Akonáhle budú zvládnuté hlavné metódy automatického tréningu - ktoré trvajú najmenej 2 mesiace - môžete sa priamo zapojiť do štýlu. Ležať na chrbte s rukami nadol pozdĺž vášho tela, musíte inšpirovať sami, že "Mám najkrajšie rukopis"Predstavte si, ako čitateľne vytlačíte písmená, správne napíšete rukou, lak sa neviaže. Po dvoch týždňoch takýchto tried bude vizuálne zrejmé, aká je čitateľnejšia a krásnejšia je písať;
  • Kopírovať - ​​týmto spôsobom sa deti učia v škole. Nie je možné rýchlo zvládnuť kopírovanie, ale s pravidelnými lekciami, neustále tréningom, je možné vyriešiť problém, ako zmeniť rukopis k lepšiemu. Metóda je najefektívnejšia - každé písmeno je napísané najprv samostatne, opakovane mnohokrát. Skutočné výsledky možno vidieť po 1,5 - 2 mesiacoch;
  • Spôsob neurolinguistického programovania vznikol pomerne nedávno. Pomáha zlepšovať kvalitu vzdelania a - podľa názoru neurolinguistov - jediný spôsob, ako pomôcť s úlohou, ako zmeniť pomerne rýchlo rukopis. 

Stojí za to, že cvičenie na hláskovanie vám povie viac. Musíte sedieť na stoličke, relaxovať a predstaviť si sami seba v dvojitom zobrazení. Vľavo napíšte ošklivý, pravý rukopis a vpravo je kaligrafický. Musíte počuť uchopenie pera, zašmyknutie stránok. Počas cvičení je potrebné pri nastavovaní obrazovky ovládať impulzy ako tlačidlá televízora. 

Nevýhodou tejto metódy je, že na jej zvládnutie trvá ešte viac času ako na auto-tréning. Pár mesiacov na NLP nestačí - schopnosť reprezentovať živé obrázky prichádza s dlhoročnou prácou na vlastnú myseľ. 

Je možné meniť rukopis inými metódami? Raz inžinieri: technici a dizajnéri podpísali všetky svoje projekty so špeciálnym kresliacim písmom. Môžete sa pokúsiť učiť kaligrafiu pomocou písma kresby.

Po prvé, "plnený"Ručne zobrazte všetky písmená, potom ich umiestnite pod bežný svah a pokúste sa prispôsobiť ich obvyklému rukopisu. Dokonca aj v prípade, že napíšete spěšne písmo, môžete vždy písať. Pre krásu potrebujete obetovať čas. 

Tipy pre tých, ktorí chcú zmeniť rukopis

Ako môžem zmeniť rukopis nerozpoznateľne? Dokonca aj keď píšete s rôznymi písmenami a rôznymi rukami, skúsený grafológ nemôže podvádzať. Ale ak je cieľom nájsť najlepšiu možnosť, musíte sa naučiť niekoľko spôsobov písania slov. 

Je možné dôkladne zvládnuť kaligrafiu, iba vedieť písať listy v rôznych verziách. Takže musíte zvládnuť všetky rôzne typy písma. Je veľmi pravdepodobné, že v prvej fáze výučby sa listy nebudú musieť prepracovať, ale v kruhu, aby sa rozvinul zvyk správneho hláskovania. 

Po prvé, každý list v predpisoch pre deti alebo v bunkách matematického prenosného počítača je predpísaný, potom sa pripočítajú slová z písmen. 

Ručné písanie je skrytý informátor

Pre prax si vezmite akýkoľvek hotový text a prepíšte ho iným rukopisom, zachovaním štýlu. Pripojenia by mali byť hladké, naklonené - jednotné.

Existujú špeciálne metodické príručky - poskytujú ukážku nielen textu, ale aj písma. 

S unavenými rukami a prstami robiť gymnastiku pre ruky. Musíte mať na pamäti, ako na to - pred školu učiteľa zvýšil medzi prváčikov lekciu, vytiahli pred rúk a pracoval prsty, zatínal a unclenching päste "Napísali sme - napísali sme, naše prsty boli unavené.." 

Do telocvične by sa mali pridávať cvičenia pre svaly ramien a krku: sklonu hlavy zo strany na stranu, predlaktia sa spájajú a rozkladajú sa svalmi hrudníka. sedieť pri stole a písať texty - pre dospelých, nezvyčajné povolanie. Existuje riziko exacerbácie osteochondrózy. 

Riešenie úlohy, ako môže dospelý zmeniť rukopis, je možný. Iba vy musíte byť pripravení na to, že budete musieť investovať svoju silu a naladiť sa na tvrdej práci.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

57 − 54 =