Bir kürk mantoyu kendi başınıza nasıl getirebilirsiniz? | pangudownloads.com
Rahat ev

Bir kürk mantoyu kendi başınıza nasıl getirebilirsiniz?

Zenginlik ve zihniyetimiz, kürkten yapılmış şeylerin genellikle yıllarca hatta on yıllarca giyildiğini göstermektedir. Kürk mont, palto, şapka, tilki, tavşan, nutria, tilki ve diğer kürklü hayvanların yakaları, sonunda, bir şeyler temizlik bir sorun olduğunda hangi bağlantılı olarak, kirli ve zanashivayutsya olsun.

Bir kürk mantoyu kendi başınıza nasıl getirebilirsiniz?

Ancak, eğer böyle bir durumda, evde doğal kürkün nasıl temizleneceğini bilmiyorsanız, o zaman kuru temizleyicilere vermek mantıklıdır. Küçük çaplı bir kirlilik hakkında konuşuyorsak, her şeyi kendimiz yapabiliriz.

Doğrudan daha kolay önleyin

Kürk, lüks bir öğe olarak kabul edildiğinden ve ana avantajı güzellik ve temsili bir görünüm olduğu için. Tabii ki, kürk ürünleri çok sıcak, ama şu anda bu işlev hala ana değil, çünkü doğal deriden üretilen ürünler, her şeyden önce sahibinin durumunu gösteriyor. Dahası, bu tür şeylerin görünümü mükemmel durumda tutulmalıdır.

Kürkün evde veya kuru temizlemede nasıl temizleneceğini düşünmeden önce, temizlik için temel önkoşulları bilmelisiniz.

Kürklü derileri temizlemenin zamanı geldiğini nasıl belirleyebilirsin?

  • ürün üzerindeki toz lekeleri ve plaklar;
  • önceki renk eşitliği yok;
  • Kıllar görünür döküntü ve kir arasında;
  • Saç buruşturuldu ve kılları karıştı.

Yukarıdaki işaretlerin hepsi, temizlemeye başlama zamanı olan gerçek bir tanıktır.

Temel temizlik yöntemleri

Kürk ürünleri ile gerçekten yapamayan şey onları normal yıkamaya maruz bırakmaktır, kirli yerleri ıslatmaz, özellikle ateşte ısı kaynakları üzerinde hiçbir şey kurutamazsınız. Ayrıca, kürk vakum ve ütülenemez, bu kazık olumsuz etkileyecektir. Kötü bir duruma yol açmamak için, düzenli olarak olayları izlemek ve onları zamanında temizlemek en iyisidir.

Bir kürk mantoyu kendi başınıza nasıl getirebilirsiniz?

Ceket veya yaka çok kirli değilse, kürkü evde temizleyebilirsiniz. Penye işlemi için evcil hayvan dükkanında satın alınabilen hayvanlar için en uygun taraktır.

Bu tarak, kaba metal dişleriyle kazıklarını temizler. İyi bir şekilde havalandırılan ve güneşin girmediği bir odada kürkle aynı ürünü bulundurun.

Böylece, bir kürk ürününün nasıl temizleneceğini bilmek için, kürkün ait olduğu hayvan türünü bilmeniz gerekir. aşağıdaki gibi kabarık tilki ait ürün, kirli kısmının işleme yapılırsa: İlk olarak, bir çözelti hazırlamak - su pint sıvı amonyak ve alkol tuzu gibi üç çorba kaşığı bir çay kaşığı eklenir. Bundan sonra, çözülmüş diskler çözelti içinde ıslatılır ve kirli alanlar taranır.

Bu arada, villiden gelen yağın yıkanması nedeniyle parlaklığını hızla kaybedebilen vizon kürk için güzel manzarayı geri almak için bir reçete var. Her şeyden önce, ısıtılarak, bir gram balık yağı ve on gram sabunun çözüldüğü bir emülsiyon formunda bir çözelti hazırlanır.

Daha sonra on gram amonyak ilave edin ve her şeyi iyice karıştırın ve elde edilen karışım 36 santigrat dereceye kadar soğutulur. Daha sonra bu emülsiyon yüzeye bir fırça ile uygulanır ve vizonun dik bir konumda asılı olarak kurumasına izin verilir. Böylesi basit eylemlerin sonucu olarak yeni bir ürün gibi görünecek.

Bir kürk mantoyu kendi başınıza nasıl getirebilirsiniz?

Tavşandan elde edilen kürk ürünleri dikkatle taranmalıdır ve kontamine bölgeleri villusun büyüme yönünde tedavi etmek için hidrojen peroksit içinde nemlendirilmiş bir pamuk disk olmalıdır. Hidrojen peroksit kalıntıları temiz ve nemli bir bezle temizlenir.

Koyun derisini temizlemek için, un ile serpin, sonra su ve deterjan ile serpin.

Bundan sonra, elde edilen karışımı öğütün ve kurumasını bekleyin. Kuru koyun derisi oradaki her şeyden çok iyi yerinden çıkarılır ve dikkatlice taranır.

Ayrıca, talk veya nişasta ile kürk temizlemenin basit bir evrensel yolu vardır. Kürk ürünü daha sonra tozlarından biriyle serpilir ve eller tarafından yoğrulur. Bundan sonra, herşeyi şeyden çıkarmalısın. Nişastanın yere vurulduktan sonra rengini değiştirene kadar birkaç manipülasyon gerçekleştirin.

Beyaz kürk

Kar beyazı palto özel bir lüks. Bu nedenle evde beyaz kürkün nasıl temizleneceğini bilmek çok önemlidir. Çirkin sarılıktan kurtulmak için bir çok yol var. Birinci yöntem: ılık sabunlu suda çözünmüş kürk nişastasının yüzeyine püskürtün. Bir süre bekleyin ve kuruduktan sonra tarağı taraklayın.

Bir kürk mantoyu kendi başınıza nasıl getirebilirsiniz?

Bir sonraki yolu kürk tebeşir Tepesi etmektir ve o lay bir süre sonra, hatta gerekirse uygulayarak çırpıcı üründen iyi bir sarsıntı tebeşir gerekir.

Son olarak, mavi çözeltinin yüzeyine püskürtebilir, kurur ve taraklanana kadar bekleyin. Bu işlemlerden sonra kazık eski beyazlığı döndürür ve sarı vermek için durur.

Beyaz kürklü giysileriniz leke alırsa, sorunu biraz farklı bir şekilde çözmeniz gerekir. Yağlı lekeden, kirli bir yere konulması gereken talk pudrası biriktirebilir, sonra biraz bekleyin, her şeyi sallayın ve leke kayboluncaya kadar taraklayın. Noktalar toz kaynaklıysa, tıbbi alkolle nemlendirilmiş bir pamuklu çubuk kullanılmalıdır.

Diğer şeylerin yanı sıra, çok fazla çözüm dökmek değil unutmamalıyız, orada ve geri kazık yüzeyinde silindirleri ve pedi sürmek mümkün değildir, bu sadece bir yöne yapılmalıdır - kazık büyümesi üzerine.

Kürk ürününün herhangi bir temizliği, yüzeyi zayıf bir asetik asit çözeltisi ile silerek tamamlanır. Bu kürkün parlaklığını ve orijinal görünümünü verir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 65 = 73