Çamaşır makinesi basıldığında atlar: problemle nasıl başa çıkılır? | pangudownloads.com
Rahat ev

Çamaşır makinesi basıldığında atlar: problemle nasıl başa çıkılır?

Her ev kadını yıkama işlemini optimize etmeye çalışır, bu nedenle çamaşır makinesi satın almak uygun bir şekilde uygundur. Ama bazen yeni teknolojinin mutlu bir sahibi hayal kırıklığına uğruyor – çamaşır makinesi eğirme sırasında ağır şekilde atlıyor. Bunun için görünür nedenler yoksa, bu tür davranışlardan biri normal görünebilir. Bunu kabul ederseniz, durum zamanla daha da kötüleşecektir. Çamaşır makinesi basıldığında atlarsa ne yapmalı ve ne gibi önlemler alınmalıdır?

Atlamaların nedenleri farklı olabilir, ancak titreşim her zaman bir problemi gösterir. Harekete geçmezseniz, yeni bir teknik bile sonsuza kadar başarısız olabilir.

Eğirme sırasında şiddetli titreşim nedenleri

Çoğu zaman, teknolojinin titreşimi bu faktörleri kışkırtır:

Çamaşır makinesi basıldığında atlar: problemle nasıl başa çıkılır?
  • Asistanınızın bulunduğu düz olmayan yüzey. Zemin levhalardan ve kıvrımlardan yapılmışsa, titreşim artacaktır. Aynı şey düz olmayan bir yüzey için de geçerlidir. İlk önce makine ayaklarını kontrol edin. Bazen çözülürler, bu yüzden makine kararsız hale gelir. Sorunu çözmek için, her bacağın bir kilit somunu ile sabitlenmesi gereklidir;
  • Amortisörlerde arıza. Tankın dalgalanmasını önlemek ve vücut üzerindeki etkileri önlemek için kullanılırlar. İşlerini kolayca kontrol edin: Makinenin kapağını açın, kendinize doğru çekin ve bırakın. Eğer yan yana sallanmaya başlarsa – değiştirilmeleri gerekir. Plastik plakalar veya tanktan uzaklaşan diğer parçalar hasar görebilir. Bunları kendiniz değiştirmek isterseniz, amortisörü bağlantıdan çıkararak ayırın. Bundan sonra yeni parçalar kurabilirsiniz;
  • Karşı ağırlıklar ile ilgili problem. Sabitleme veya karşı ağırlık gevşemişse, çamaşır makinesi atlar. Bu bloklar oldukça ağır ve dayanıklıdır, sabitlemenin başarısız olması daha olasıdır;
  • Yataklar yıpranmıştı. Yüksek nemden ayrılabilirler. Makine bir çıngırak yapmaya başlayacak ve ardından basıldığında titreşim olacaktır. Bu durumda, makineyi kullanamazsınız – rulman varsa “Ayrılacak”, Diğer detaylar etkilenebilir. Tecrübeniz yoksa kendiniz değiştirmeniz önerilmez;
  • Çamaşır makinesi basıldığında atlar: problemle nasıl başa çıkılır?Nakliye cıvatalarını çıkarmayı unuttunuz. Tüm yeni makinelere kurulurlar. Bu sorunun cevabı: “Yeni çamaşır makinesi neden dönerken atlıyor?”. Bu tür civatalar, tamburun güvenli bir şekilde sabitlendiğinden ve taşıma sırasında zarar görmemesini sağlamak için kullanılır. Ekipmanı eve getirdiğinizde, arabanızın hangi modeline bakılmaksızın bunları çıkardığınızdan emin olun. Sabit tambur çok güçlü titreşir, bu da tertibatların aşınmasına neden olur;
  • Tamburda çamaşırların eşit olmayan dağılımı. Her şeyi düzgün bir şekilde parçalara ayırmaya çalışın – makine titreşime son verdiyse, neden tam olarak bu şekilde oldu.

Bunlar, arızaya neden olan en yaygın problemlerdir. Çamaşır makinesinin eğirme sırasında güçlü bir şekilde zıplayamaya başlaması durumunda, sadece kırılmayacak, aynı zamanda etraftaki nesnelerin zarar görmesine neden olabileceğini unutmayın. Tüm düğümleri yarışlar sırasında ağır bir yüke maruz kalır. Yavaş yavaş, başarısızlığa başlar ve onarımlar maliyetli olabilir. Neden olmasın “Dans”, En şiddetli durumlarda, onu yeniden canlandırmak mümkün olmayacaktır.

İplik yaparken çamaşır makinesi neden atlıyor?

Çamaşır makinesi basıldığında atlar: problemle nasıl başa çıkılır?

Bir toplamı seçerken, kadınlar her zaman bir modelin hepsinden daha hafif olabileceğini fark etmez. “Rakipler”. İlk yıkamada bile metresi, tekniğin lastikli halıda bile atlamaya başladığını görüyor. Bu durumda, tamir etmeniz gerekiyor – lastik yapıştırıcısına yardımcı olacaksınız.

Bacakları kontrol edin “Stiralki” ve seviyelere göre ayarlayın. Tutkalla zemine yapışan yüzeyi yağlayın. Sadece kauçuk yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Makineye 24 saat dokunmayın ve zaman bittiğinde, yıkamayı başlatabilirsiniz.

Eğer yapıştırıcıyı iyi bir şekilde uygularsanız ve tamamen kuruyana kadar beklerseniz, güçlü titreşimle bile asistanınız banyo zemininin her yerine atlamayacaktır.

Makine atlarsa ne yapmalı: faydalı ipuçları

Sihirbazı çağırmadan önce atlamaların nedenini kendiniz belirlemeye çalışın. İlk önce, ünitenin bulunduğu zemini kontrol edin. Rijit, monolitik olmalı. Zemin tahtalardan oluşuyorsa, sağlam bir temel kurabilirsiniz.

Bacakların seviyesini kontrol edin. Kullanım sırasında, bunlar çözülebilir, böylece stabilite bozulur. Her bacak ayrı ayrı kontrol edilmeli, ardından bir kilit somunu ile ayarlanmalı ve emniyete alınmalıdır.

Çamaşır makinesi basıldığında atlar: problemle nasıl başa çıkılır?

İlk iki aşamada herhangi bir sorun bulamadıysanız, amortisörlere dikkat edin. Zamanla, yıpranırlar ve başarısız olurlar. Onları incelemek için, arka veya ön duvarı çıkarmanız gerekir. Montajın klipsini açıp kontrol edin “Taşı” – eğer ışık ise, o zaman bir titreşim var. Durumu düzeltmek için amortisörü değiştirin.

Karşı ağırlıklar plastik veya betondan yapılmıştır ve cıvatalarla sabitlenmiştir. Beton parçalar çoğu zaman rahatsızlığa neden olurlar – çalışma sırasında parçalanırlar ve çatlaklar oluşur. Cıvatalar gevşerse, bağlantı elemanlarını güçlendirmek gerekir.

Satın almadan önce mermiler, ne tür bir çamaşır makinesinin zıplayamadığını ve eğirme sırasında titreşmediğini düşünür. Herhangi bir tekniğin dikkatli kullanımı gerektirdiği anlaşılmalıdır. Makineyi uzun yıllar boyunca sürdüğünüzde çamaşırları doğru bir şekilde yüklemelisiniz.

Bir dengesizlik yaratılırsa, birim geri döner.

Eşyaları tek parça halinde yüklemeyin ve belirtilen ağırlığı aşmayın – bu yapılamaz. Ayrıca, yıkama kalitesi çok daha düşük olacaktır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 3