Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları | pangudownloads.com
Rahat ev

Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları

Er ya da geç, herhangi bir kadın ideal bir hostes olmak, evin temizlik ve rahatlık saltanatı, ailenin zamanında pişirilmiş ve lezzetli yemeklerinde sevinmesi ve aynı zamanda kendileri için zamanın kalması sorunuyla karşı karşıyadır. Bütün bu problemleri doğru bir şekilde çözmek ve eviniz için nasıl iyi bir ev kadını olabileceğinizi öğrenmek için, öncelikle soruyu cevaplamanız gerekir - ideal hostes kimdir? Hadi bunu anlamaya çalışalım.

İyi bir hostes belirtileri: Kim aile ocağının gerçek bir kaleci olarak adlandırılabilir

Kadının evindeki usta ve bilgili duygunun ana özelliği, yaşamı ve sıkıntıları rahatlık yaratmak için birleştirmek ve aynı zamanda kendini unutamayan gelişmiş bir kişilik olarak kalmaktır.

Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları

Böyle bir metinde ve ev mükemmel düzende ve kendisi vahşi gitmiyor, çocuklar ve kocası da bakımlı. Rasyonel yönetim becerileri doğuştan yetenekler değildir, öğrenmeleri gerekir.

Bu amaçla, ev işlerinde pahalı ve faydasız derslere katılmak gerekli değildir - birkaç basit hileyi ve eski kadın tekniklerini bilmek yeterlidir, böylece nasıl mükemmel ve verimli bir hostes olacağı sorusu, bir kez ve herkes için çözülecek kategoriye girilebilir. Bütün bu hileler hakkında konuşalım.

Tasarruf yeteneği - usta bir hostes ana belirtilerden biri

Bir kadının aile bütçesini yönetebilmesi için paranın her şey için yeterli olması gerekir: Hem gıda için, hem de kıyafetler için, tüm aile için eğlence ve seyahat için.

Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları

Gerçek bir ekonomik hostes nasıl olunur? Başlamak için, bir gelir ve gider kaydı tutmaya başlayın - bunun için özel bir not defteri, hatta bir ev defteri alın. Dikkatle tüm atık ve kar getirin. Bu tür muhasebe masrafların ana kalemlerini hesaplamanıza ve bunları azaltmak için önlemler almanıza izin verecektir. Ekonomik bir hostesde her kuruş sayar!

İhtiyacınız olmayan şeyleri elde edememek için, mağazaya yapılan her ziyaretten önce satın almaların listesini hazırlayın. İdeal olarak, ayda 2-3 büyük ürün alımı planlayın ve bunları büyük hipermarketlerde veya toptan pazarlarda ve üslerde üretmeye çalışın - ürün yelpazesi hemen hemen her yerde aynıdır, ancak fiyatlar büyük ölçüde değişebilir. Ekonomik bir kadının yeteneği aile bütçesi için yararlı olan fiyatı seçmektir.

Ayrıca, şehirlerin ve butiklerin merkezi dükkanlarının menzilinin maliyetini büyük ölçüde abarttığından, yüksek kaliteli ancak pahalı olmayan kıyafetler alabileceğiniz yer hakkında tüm bilgilere hakim olmanız gerekir.

Gününüzü planlama yeteneği ev hanımının önemli bir beceridir.

Gerçek tecrübeli bir hostes olmak nasıl, her şeyi kim yapar? Cevap basit: gününüzü önceden planlayın. Günün gerçek metresi dakikalara göre boyanır ve her bir durum için belli bir süre vardır. Sadece bir vaka listesi hazırlamak değil, aynı zamanda öncelik vermek de önemlidir.

Örneğin, çocukların okuldan gelmesi için bir akşam yemeği hazırlamak, aynı zamanda temizlik için harcayacağından daha fazla beklemek için çok daha önemlidir. Ayrıca, birleştirebileceğiniz şeylere dikkat edin - örneğin, fırında pişirilirken, çamaşırları yıkamak ve çamaşırları ütülemek için zamanınız olabilir.

Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları

Günün planlanması mümkün ve böylece: En fazla emek tüketen görevler her şeyden önce gerçekleştirilmeli, programın sonunda bu kadar zorlu görevler yapılmamalıdır. Bu yaklaşım, zaman tasarrufu açısından ve kendi güçlerinin yetkin dağılımı açısından faydalıdır.

Eğer programınızı yaparsanız, bir gün bir kaç öğle yemeği ve akşam yemeği için bir yemek hazırlarsınız, diğer yandan da sırayla, çamaşır yıkama, ütüleme ve diğer bakımlarla bir şeyler hazırlayın. Kendiniz yapmak için sırayla zaman bulmayı unutma: Bir ev kadını rastrepa ve başındaki ebedi bir elbise ve saç maşasıyla bir slogan anlamına gelmez.

Stoklar üzerinde kontrol ve lezzetli yemek pişirmek için yeteneği

Evde iyi bir ev kadını nasıl olunur? Ürünlerin, deterjanların ve ev kimyasallarının stoklarını kontrol edemeyen deneyimli bir metresi olmak imkansızdır. Listelenen tüm kalemleri haftalık olarak kontrol etmek ve eğer bir sıkıntı varsa, bir kalem üzerine almak ve yaklaşan alımlar listesine almak en iyisidir.

Ev eşyalarınızı sürekli olarak takip ederseniz, bunları yenileyerek - zaman içinde alışveriş yapmak için vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız; bu da bazen günün önemli bir bölümünü oluşturur.

Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları

Mükemmel bir bilge metresi haline gelmek ve evde olmak nasıl, başarısız olmadan, lezzetli ve sağlıklı yiyecekler hazırlayabilmek anlamına gelir.

Haftalık bir menü yapmak için pratik yaparsanız ve aynı zamanda bir aile diyetini birkaç yeni ve sıra dışı yemek için de ararsanız iyi olur.

Kadın dergilerinde, mutfak becerilerini öğretmek için detaylı ustalık sınıfları bulabilir ve boş zamanlarınızda bunlardan bazılarını ustalaşma fırsatı bulursanız iyi olur.

Evde temizlik ve konfor - başarılı ev yönetiminin ayırt edici özellikleri

Nasıl temiz bir hostes olabilirsiniz?

Yeterince basit - evde düzeni korumak için bazı temel kurallara ihtiyacınız var:

Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları
  • Her gün biraz ıslak temizlik yapın. Bu prosedür, mobilya veya eşya üzerinde toz birikmesine izin vermeyecektir;
  • Genel temizlik her zaman hafta sonu ya da yıkama, ütü ve yemek pişirmek gibi başka şeyler için planınız olmayan bir gün için planlanır;
  • Sabahları temizlemeye başlayın ve tüm gün boyunca uzatmayın. Temizlenmiş bir dairede diğer şeyleri yeniden yapmak daha kolay olacaktır;
  • Hasat sürecini rahatlatın, fazla çöp ve gereksiz şeylerden kurtulun. Üst üste birkaç mevsimi eski bir bluz giymeyin - atmayın ya da bir hayır kurumuna iletin. Eski telefonları, pikapları, ütüler ve aslında toz toplayıcıları olan diğer şeyleri saklamayın.

Ayrıca, sermaye temizlemeden önce birkaç gün boyunca görevleri dağıtmak da yararlıdır. Örneğin hafta sonu halıları ve cilaları temizlemeyi planlıyorsanız - bir hafta içinde, perdeleri yıkayın, pencereleri yıkayın, sıhhi tesisatını temizleyin, çarşaflarını değiştirin. Temizlemede diğer hanehalkı üyelerini dahil etmekte tereddüt etmeyin: kocanın veya çocukların çöpü çıkarmasına izin verin, kilimleri yıkın, tozu tozlayın. Birlikte çalışmak çok daha eğlencelidir ve temizlikten sonra şenlikli bir akşam yemeği düzenleyebilir ya da tüm aile ile sinemaya gidebilirsiniz.

Kendini unutma

Evinin iyi bir metresi olmak istiyorsan - Ne kadar istersen, her şeyi bir anda yeniden yapmaya çalışmayın. Ve çok yorgun olursanız, sonuna kadar temizlik veya çamaşır getirin ve kendinize dikkat edin - kokulu yağlar, kokulu köpük veya sadece serin bir duş ile banyo yapın.

Görünümünüzü ve görünüşünüze bakmak için ödeyeceğiniz dakikaları yazınız. Gün için ne kadar yorgun olursanız olun, sabahları yıkanmamış veya sabahları yatağa gitmeyin - soba veya elektrikli süpürgeye karışmadan kaçmayın.

Ekonomik bir hostes olmak ve evde her şeyi yönetmek: etkili ev ekonomisinin sırları

Evde gergin spor kıyafetleri ve yıkanmış elbiseler giymeyin. Kendinizi rahat bir şekilde iş yapabileceğiniz, ancak aynı zamanda düzenli ve düzenli görünen iki takım rahat ev kıyafetleri satın alın.

Haftada iki kez, manikür ve pedikür, maske ve diğer uzun süreli bakım prosedürleri için bir saat yapın. Ayrıca haftada en az vakaya sahip olacağınız bir gün bulursunuz ve yüklerden biraz rahatlayabilirsiniz: Çocukları parka götürün, en sevdiğiniz melodramı izleyin, ilginç bir roman okuyun.

Ve son olarak, tüm sıkıntılar ve endişeler kocasından inziva için zaman buluyor, ve sonra sevgili kişi size dünyanın en iyi hostesini arayacak!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 6