Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için? | pangudownloads.com
Rahat ev

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?

En temiz hostes bile, davet edilmeyen sığınmacıların (Prusyalıların) ya da sıkça adlandırılan hamamböceği gibi görünenlerin görünümünden bağışık değildir. Bu hoş olmayan böcekler yeni binada ve uzun ömürlü bir evde görülebilir. Prusyalılar sadece estetik bir problem değil, aynı zamanda çeşitli enfeksiyonların mekanik yayıcılarıdır ve bu nedenle küçük çocukların ve hasta insanların yaşadığı evlerde özellikle tehlikelidirler.

Hamamböceği için etkili halk ilaçları var mı?

Prusakların bu gezegende insanlar kadar yaşadığı bir versiyon var. Bugün, yerli zararlılarla mücadele etmek için, çok çeşitli araçlar var - satılık aerosoller, kremler, boya kalemleri, jeller, trap-evler bulabilirsiniz.

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?

Ayrıca, özel servislerin hizmetlerini, eve gitmek ve böcekleri yok eden zehir ve ekipman yardımıyla da kullanabilirsiniz. Bu oldukça etkilidir, ama, aman, balenli parazitleri yok etmek için oldukça pahalı bir yoldur.

Bugün size halk ilaçları yardımı ile hamamböceği nasıl etkili bir şekilde kurtulmak gerektiğini ve küçük yasadışı sakinlerin evinizde bir daha asla görünmemesi için yapılması gerekenleri anlatacağız.

Amonyak alkol

Haşerelerden hızla kurtulmak, herhangi bir evde kullanılan ilaç dolabında bulunan amonyak solüsyonu ile olabilir. Gerçek şu ki, Prusaklar, ince gelişmiş bir koku duyusuna sahipler ve amonyakın keskin kokusu, onlar için tahammül edilemez.

Aracı kullanmak çok basit:

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?
 • Bir litre su içinde, bir çay kaşığı amonyak seyreltilir ve iyice karıştırılır;
 • Bir sünger veya yumuşak bir bez kullanarak, evdeki tüm yüzeyleri sonuçtaki çözelti ile tedavi edin: kapılar, radyatörler, zeminler, mobilya vb.

Bu prosedür, Prusaksların tamamen ortadan kalkmasına kadar haftada bir kez önerilir.

Bu önemli! Amonyaktan gelen zararlılar yok olmadığından, göç ettiğinden, sunulan yöntem en insancıldır.

Bu nedenle, sadece özel bir evde ya da bir handa yaşıyorsanız kullanabilirsiniz. Bir dairede yaşıyorsanız, Prusaks basitçe komşularınıza göç eder.

Borik asit

Hamamböceği borik asit ile ortadan kaldırılabilir. Bu madde, oral uygulama için bile kullanılan etkili bir dezenfektandır. Ve eğer bir kişi için kesinlikle güvenli ise, o zaman Prusaklar için yaşam için gerçek bir tehdittir.

Küçük dozlarda, borik asit haşerelerde ciddi haşere ve büyük dozlarda felç ve ölüme neden olur. Borik asitli hamamböceği için halk ilaçlarını çeşitli şekillerde hazırlayabilirsiniz.

Yöntem 1

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?

Orta boy patatesleri ve bir tavuk yumurtası pişirin. Çatal, yumurtanın sarısını ve soyulmuş patatesleri dikkatlice püre haline getirin ve elde edilen kütlenin homojen hale gelene kadar 40 g borik asit ile karıştırın.

Elde edilen hamur kütlesinden küçük (bir bezelye büyüklüğünde) toplar toplanır ve onları zararlıların bulunduğu yerlere yerleştirir - mobilyaların altında, buzdolabının yanında, bir çöp tenekesi, banyoda. Bir süre sonra (yaklaşık bir hafta), tüm topları toplayın ve yenilerini hazırlayın.

Yöntem 2

Eşit oranlarda un, şeker ve borik asidi karıştırın ve "Bulaşık" su böylece plastik homojen bir kütle elde edilir. Önceki yöntemde olduğu gibi, hamurları hamurdan dışarı atın ve bunları dairenin her tarafına yayın.

Yöntem 3

Küçük kağıt parçaları veya düz tek kullanımlık tabaklar, şekerli ve tepeli borik asit ile serpilmelidir. Dairenin etrafındaki yaprakları dışarıda bırakınız, böylece size herhangi bir rahatsızlık vermeyeceklerdir - örneğin, dolaplar, buzdolabı, gaz sobası, küvet vb.

Yöntem 4

Bir bardak su içinde birkaç kaşık şeker ve aynı miktarda borik asitte çözün. İçecekleri sığ plastik plakaların üzerine dökün ve böceklerin içme suyuna alışık olduğu her yere yerleştirin - banyoda ve mutfakta lavabonun yanında. Lavabonun veya banyonun her kullanımından sonra bunları kuru bir bezle iyice temizleyin, böylece susuzluğunuzu gidermek için hamamböceği zehirli içicilerden içti.

boraks

Tetraborat sodyum (boraks) zayıf borik asitin tuzudur. Ayrıca, Prusakları evde çıkarmak için sıklıkla kullanılır.

Boraks bazlı böcekler için bir zehir hazırlamak aşağıdaki yollarla olabilir:

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?
 • 65 gr toz şeker, 65 g kuru patates nişastası, 25 gr vanilya şekeri, 200 gr boraks ile karıştırılır. Kalın ve plastik bir hamur yapmak için hamurun içine kuru bir su karışımı ekleyin;
 • sert haşlanmış yumurta sarısı ve haşlanmış patateslerden patates püresi hazırlayın. 1 yemek kaşığı ekleyin. kaşıkla üstüne iyice karıştırın ve iyice karıştırın.

Bu karışımlar, borik asit yemleri ile aynı olmalıdır - hamurdan küçük toplar oluşturarak bunları daire boyunca yayıp, böceklerin aktif yerlerinin bulunduğu yere özel dikkat göstermelidir.

sardunya

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?

Şaşırtıcı bir şekilde, normal oda sardunya hamamböceği için iyi bir halk ilaçtır.

Özel zengin aroması, daha rahat bir konut yeri aramaya zorlayarak böcekleri korkutuyor.

Konutu balyalanmış misafirlere nüfuz etmekten korumak için, her odada bu güzel ve kullanışlı çiçeğin birkaç çalısını tutmak yeterlidir.

Bununla birlikte, bu ilaç sadece bir profilaksi olarak kullanılabilir ve böceklerin dışarı atılması olarak kullanılamaz. Bu nedenle, eğer apartman daireniz Prusyalıları çoktan sarmışsa, onların kaldırılması için başka yöntemler kullanın.

Ev yapımı tuzak

Bu yöntem evde hamamböceği için iyi bir halk ilaç olarak kabul edilir. Satış yeni açılan değilken, büyükannelerimiz tarafından kullanıldı. "Hamamböceği evleri".

Bir tuzak yapmanın iki yolu vardır:

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?
 • sıradan bir yarım litrelik kavanozu alın, iç duvarlarını boynun altından iki cm genişliğinde bitkisel yağla yağlayın ve tabağa biraz bal veya bira dökün. Yemini mutfakta lavabonun veya çöp kutusunun yakınındaki yere koyun ve bir gece boyunca bırakın. Sabah, kavanozu yakalanan böceklerle suyla doldurun ve tuvalete dökün;
 • 15x15 cm'lik küçük karelere normal karton kağıdı kesin. Her kare dikkatli bir şekilde sineklerden yapışkan bant ile veya kalitatif bir viski yapışkan tarafla yapıştırılır. Her tuzak yerinin merkezinde "Tedavi" - Kurabiye cips veya toz şeker. Daha fazla verim için, borik asit yemini kullanabilirsiniz - Prusak hala yapışkan banttan kaçmayı başarsa bile, bir süre sonra zehirden ölecektir. Tuzakları olası böcek birikimi olan yerlere yerleştirin ve gelmelerini bekleyin.

Önleyici tedbirler

Prusakları yetiştirmenin en etkili yollarını anlattık.

Ve evde böceklerin yeniden ortaya çıkmasını önlemek için, aşağıdaki kurallara uymak yeterlidir:

Hamamböceği için halk ilaç: nasıl sonsuza dek böceklerin kurtulmak için?
 • Her kullanımlık lavabo ve banyodan sonra açık kapları zemine ve suya sahip masalarda bırakmayın;
 • Çöpü kapalı kaplarda saklayın;
 • Havalandırma delikleri ve ocak etrafındaki biriken yağları düzenli olarak temizleyin;
 • Bütün çatlakları ve çatlakları, Prusaks'ın görünebileceği bir harçla örtün;
 • her yemek ve yemekten sonra, yiyecek kalıntılarını çıkarın, kırıntıları süpürün;
 • tüm ürünleri hermetik sızdırmaz kaplarda saklayın;
 • geceleri kirli bulaşıkları bırakmayın;
 • haftada en az bir kez genel temizlik yapmak.

Tüm bu basit kuralları yerine getirerek, evinizi küçük zararlıları istila edip sevdiklerinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

89 − 86 =