Kumaş, duvar kağıdı, peçeteler, kumaş ve kendi hayal gücünüzü kullanarak eski mobilyaları dekore ediyoruz. | pangudownloads.com
Rahat ev

Kumaş, duvar kağıdı, peçeteler, kumaş ve kendi hayal gücünüzü kullanarak eski mobilyaları dekore ediyoruz.

Pek çok kişi, daire onarımının sonunda, daha önce oldukça uygun görünen mobilyaların, tüm konutların görünümünü bozduğunda ortaya çıktığını biliyor. Ve bazen tamir edilmeden, eskimiş ve tam bir güncelleme gerektirdiğine dikkat edebilirsiniz. Ondan kurtulmak için acele etmeyin, çünkü mobilyaların dekorasyonu onu tanımanın ötesine değiştirecektir.

Bu işlem için çeşitli teknikler ve malzemeler kullanılmaktadır. Sadece iç eşyaları değil, aynı zamanda evinizin atmosferini de değiştirecek stilleri seçebilirsiniz. Olayın zor olduğundan korkmayın - sizden öncelikle biraz hayal gücüne ve arzunuza ihtiyacınız olacak.

Peçete yapmak

Kural olarak, bu materyali kullanırken, dekuplaj tekniği kullanılır. Çeviride bu kelime anlamına gelir "Kes", ve teknolojinin kendisi genellikle uygulama teknolojisi ile karşılaştırıldığında, peçeteyle mobilyaların dekorasyonunun lake kullanımını gerektireceği arasındaki farkla karşılaştırılmaktadır.

Kayıt için neye ihtiyaç var?

Kumaş, duvar kağıdı, peçeteler, kumaş ve kendi hayal gücünüzü kullanarak eski mobilyaları dekore ediyoruz.
 • Üç katmanlı peçeteler;
 • Tutkal uygulayacağınız fırça (genişliği en az 1-2 cm olmalıdır);
 • Vernik uygulayacağınız bir fırça (tutkal için fırçalardan biraz daha geniş olmalıdır);
 • makas;
 • Akrilik cila;
 • Dekupaj için yapıştırıcı;
 • Renkler akrilik.

Ahşap iç eşyalar ile çalışmak istiyorsanız, zımpara kağıdı gerekir. Aşağıdaki algoritma üzerinde çalışıyoruz.

Makas yardımı ile, mobilyayı dekore edeceğimiz resmin kendisini kesiyoruz. Eğer bir etki yaratmak istiyorsan "Eski günlerin altında", Ana çizim makasla kesilmez, ancak kontur boyunca kırılır. Şimdi uygulamanın yerleştirileceği mobilya yüzeyinin üzerine yapıştırıcı uygularız. Yavaşça yapıştırın ve bir fırça ile düzleştirin, böylece kabarcıklar kalmaz.

Bir peçete ile süslemek için, resim daha belirgin ve doygun görünüyor, detaylarını akrilik boyayla çizebilirsiniz. Yardımı ile çizim ve mobilya yüzeyi arasındaki sınırı bile çıkarabilirsiniz. Kompozisyon iyice kurumalıdır ve daha sonra iç yüzeyi tamamen vernik ile kaplanır. Bunun 2-3 katını alacak ve her birinin kurumasına izin verilmelidir. Yaklaşık 1 saat sürer.

Duvar kağıdı tasarımı

Onarımdan sonra, mobilyalarınızın yıprandığını fark etmediniz, ancak tüm yapı malzemelerini kullanmadınız, bunları dekorasyon malzemesi olarak kullanabilirsiniz. İç mekanı duvar kağıdına pastel boyamaya karar verdiğinizde, sadece kırpmayı değil, aynı zamanda duvarlarınızda yapıştırılmış olanlardan farklı olsalar bile yeni bir rulo kullanabilirsiniz.

İhtiyacımız var:

Kumaş, duvar kağıdı, peçeteler, kumaş ve kendi hayal gücünüzü kullanarak eski mobilyaları dekore ediyoruz.
 • Duvar kağıdı için yapıştırıcı;
 • cetvel;
 • Zımpara;
 • sıvalı;
 • Lac (alkol için gomalak);
 • fırça;
 • Duvar kağıdı.

İç yüzeyini temizleyiniz.

Bu, duvar kağıdı kullanılarak mobilyaların dekorasyonunda, tasarım elemanlarının iyi bir şekilde tutturulduğu ve bitiş boyunca görünür bir nokta bulunmadığı için gereklidir.

İkincisinden kurtulmak için, yüzeye zımpara kağıdı ile önceden işlemden geçirerek, akrilik boya veya macun kullanmalısınız.

Ayrıca çatlakları, çizikleri, düzensizlikleri aynı yollarla çıkarmak veya gizlemek gereklidir. Kendi takdirinize bağlı olarak, tüm iç mekanın yüzeyini veya sadece bireysel elemanlarını yapıştırabilirsiniz. Bu teknikle yaratıcı bir yaklaşım uygulamak istiyorsanız, birkaç çizim veya bunların bir bileşimi olabilir.

Bir cetvel veya rulet kullanarak, yapıştırılacak yüzeyin alanını ölçün ve kenarı dikkate alarak gerekli miktarı kesin (gerekirse). Daha sonra, güncellemeye ihtiyaç duyan ve yapıştırıcının kurumasını sağlayan eski mobilyaların yüzeyindeki malzemeyi yapıştırıyoruz.

Şimdi vernikle kapladık. Bu, her biri diğerini uygulamadan önce kuruyan birkaç katman halinde yapılır. Yapı malzemeleri pazarının gelişmesiyle, el yapımı alanında yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Bugün, normal duvar kağıdı ek olarak, boyama için duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Bu tür malzemelerin avantajları şöyledir:

Kumaş, duvar kağıdı, peçeteler, kumaş ve kendi hayal gücünüzü kullanarak eski mobilyaları dekore ediyoruz.
 • Onları herhangi bir rengin (veya çeşitli renklerin) boyalarıyla kapatabilirsiniz. Tipik olarak su bazlı boya kullanırlar;
 • Bu tür inşaat malzemesi pürüzsüz ve dokulu olabilir. Boyama için duvar kağıdını kullanırken, iç mekan tasarımına veya dairenizin tasarımına karşılık gelen dokulardan herhangi birini seçme şansına sahipsiniz;
 • Seçilen renkten (veya birkaç renkten) sıkılırsanız, istediğiniz zaman duvar kağıdını yeniden boyayabilirsiniz ve bunun için bunları güncellemeniz gerekmez.

Genel olarak, yapıştırma teknolojisi, geleneksel duvar kağıdı yapıştırma teknolojisine benzerdir, ancak bunun için özel yapıştırıcı kullanılır.

Boyama için duvar kağıdı uygulaması ile mobilya süslerken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta - tutkal malzemenin kendisine uygulanamaz, aksi takdirde bozulma olur. Sadece tedavi edilecek yüzeye uygulayın.

Bez dekorasyon

Bu teknik peçete ile dekuplaj tekniğine benzer.

Yapman gerekenler:

Kumaş, duvar kağıdı, peçeteler, kumaş ve kendi hayal gücünüzü kullanarak eski mobilyaları dekore ediyoruz.
 • PVA;
 • Rulo (veya fırça);
 • Lac;
 • makas;
 • Kumaş.

Algoritma basittir. İstenilen deseni kumaştan kesin veya kumaştan tüm parçayı kesin (hangi tasarımda seçtiğinize bağlı olarak).

Daha sonra, eski mobilyayı mobilyalarla dekore etmek için, malzemeye yapıştırıcıyı fırça veya rulo ile uygulayıp yüzeye uygularız.

Tutkal kuruduktan sonra, birkaç kat halinde iç cila ile örtün.

Dantel dekorasyon

Bu fikir, öncekilerden daha az ilgi çekicidir. Bu tarzda dekore edilmiş mobilya, bir kız odası veya göz alıcı bir kız için idealdir.

Neye ihtiyaç var?

Kumaş, duvar kağıdı, peçeteler, kumaş ve kendi hayal gücünüzü kullanarak eski mobilyaları dekore ediyoruz.
 • dantel;
 • Lac;
 • Aerosol boyası.

Bu tekniğe uygun olarak mobilya süslemek için eski tülü kullanabilirsiniz, ancak yapısının hasar görmemesi gerektiğini unutmayın. Diğer durumlarda olduğu gibi, iç yüzeyi tamamen yapıştırabilirsiniz ve sadece bazı alanları dekore edebilirsiniz.

Dantelleri hazırlayın - bunları doğru boyutlarda ve şekillerde parçalara ayırın. Tedavi edilecek yüzeyi temizleyin, pürüzlü kenarlar oluşmayacak şekilde zımparalayın.

Dantelleri, içlerine sıkıca yerleşecek şekilde takın, bir aerosol boyama malzemesi katmanı uygulayın. Dokunun daha net görünmesini sağlamak ve dekoratif kaplama daha ilginç görünüyordu, ilk kat boyayı kurutduktan sonra ikincisini uygulayın. Kuruduğunda, bir vernikle örtün. Eğer yoksa, onsuz yapabilirsin.

Cilalı iç eşyaların dekorasyonu

Bazen yürütmek zor. Onlardan kaçınmak için yüzeye akrilik boya uygulayın ve kuruduktan sonra akrilik vernik veya ahşap vernikle kaplayın. Cilalı mobilyayı kendi ellerinizle süslemeden önce, yağları parçalayabilen bir ürünle temizleyin (normal bulaşık deterjanı uygundur).

Mobilyalarınızı yükseltmeye karar verirseniz, eski olanı bir depolama alanına götürmek için acele etmeyin - apartmanınızın iç mekanını değiştirmek için nispeten ucuz araçlar ve aletler satın almak için yeterli olabilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

47 − 42 =