Rahat ev

Lastik çizmeleri yapıştırabilir miyim: pratik öneriler

Uzun zamandır, lastik botların sadece ormanda veya dağlarda yürüyüş yapmak için kullanıldığı günler sona erdi. Bugün, en prestijli ayakkabı mağazalarında bile çok çeşitli lastik çizmeleri bulabilirsiniz. Burada ve tabandaki ve topukta botlar. Yürüyüş seçenekleri de var. Ve şimdi, bu güzel botların mutlu sahibi olursanız, size hiç su birikintisi ve yağmur yağmalamaz. 

Lastik çizmeleri yapıştırabilir miyim: pratik öneriler

Ancak, bugün sokaklarda ideal bir düzen olmadığı göz önüne alındığında, kırık cam, çivi veya olağan bir büro düğmesi üzerinde kolayca durabilirsiniz. Ve lastikleri delmek oldukça kolay!

Şimdi, küçük bir delik yüzünden, neredeyse yeni lastik çizmeleri atmak mı?

Hiç de değil! Ve bugün size en sevdiğiniz botları doğru bir şekilde nasıl yapıştıracağınızı ve uzun bir süre hayatlarını nasıl uzatacağınızı öğreteceğiz. 

Tutkallamak veya yapıştırmamak için - bu soru ...

"Kendinizi neden yapıştırırsanız, bunları ayakkabıcıya yönlendirebilirsiniz."Sen sor. Fakat maalesef çoğu durumda reddedileceksiniz. Bu durumda ayakkabıcıların size tavsiyede bulunabilecekleri tek şey, lastiklerin vulkanize edildiği bir araba tamir atölyesini ziyaret etmektir.

Fakat burada bir hile ile karşı karşıyayız: Son zamanlarda, neredeyse tüm sürücüler modernizasyona geçerek vulkanizasyonun gerekli olmadığı noktalara yöneldiler. Ve bu, böyle bir seçenekle bir oto servis bulmanın, botlarınızı yapıştırmayı kararlaştırdığı her şeyin oldukça sorunlu olduğu anlamına gelir. Bu yüzden botlarımızı kendi başımıza nasıl kaldıracağımızı düşünelim.

Lastik çizme yapıştırma yöntemlerini incelemeye başlamadan önce, bu durumda konvansiyonel bir PVA yapıştırıcının veya "zaman"Buna değmez, çünkü en iyi ihtimalle herhangi bir etki elde edemezsiniz, ve en kötüsü - botlar umutsuzca şımarık olacak! 

Kauçuk çizme yapıştırmak için özel yapıştırıcı nerede bulunur

Ayakkabıları lastikten kendiniz yapıştırmaya karar verirseniz, o zaman balıkçılık tutkunlarına sahip dükkanlarda özel bir yapıştırıcı arayabilirsin. Dikkat lütfen! Çizmeler sadece lastikten değil aynı zamanda EVA (etilen vinil asetat) veya poliüretandan da yapılabilir. Ve bu malzemeler için tutkal farklı olacak.

Bu yüzden dükkana gitmeden önce botlarınızı dikkatlice inceleyin. Malzemenin tanımıyla ilgili sorunlarınız varsa, sizinle ayakkabı almak daha iyidir ve mağazada uzmanlar ne yaptıklarını hızlı bir şekilde belirleyecektir. 

Botları yapıştırmak için özel bir araç da sürücüler için mağazalarda satın alınabilir. Bu durumda tutkal sızdırmazlık maddesine dikkat etmelisiniz. Böylece sadece delikten kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda tutkalın uygulama yerini aşırı sıvı almaktan koruyabilirsiniz. 

Lastik çizmeleri nasıl yapıştırılır: iyi bilinen yöntemler ve küçük numaralar

Lastik çizmeleri yapıştırabilir miyim: pratik öneriler

Ayakkabılarınızın yeni olması için, deliğin tam yerini belirlemelisiniz. Bunu yapmak için bir bot ve küçük bir su havzasına ihtiyacınız olacak. Ayakkabıları elimize aldık ve neredeyse gittikçe diş macununa sahip bir tüp ile aynı prensibe göre kayarız.

Ve bootleg oldukça sıkı bir şekilde katlandığında, tabanı suya indiririz. Bir çatlak veya delinmiş hava kabarcıkları olan bu yerlerden açılır. 

Sorunlu bir yer bulduktan sonra, ayakkabılarınızı geri yüklemeye başlayabilirsiniz.

Birkaç yöntem vardır:

  • Balıkçılık yöntemi. Bu yöntem için, biraz daha önce bahsettiğimiz balıkçı dükkanından yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Prosedürün kendisinde, pakette açıklanan talimatları izlemeniz gerekir. Çoğu durumda, aynıdır: önce problem alanını zımparalamanız, ardından yüzeyi yağdan arındırmanız ve önceden hazırlanmış bir lastik contayı yapıştırmanız gerekir. EVA'dan bot sahibi iseniz, bu prosedür daha az zaman alacaktır, çünkü bu durumda herhangi bir yama kullanmanız gerekmez. Önyüklemenin kenarını delinerek bükün ve küçük bir yapıştırıcıya dökün. Ardından kenarları sıkın ve birkaç dakika boyunca bu konumda tutun;
  • Bisikletçi yöntemi. Bu durumda, bu sporla uğraşan herkesin kullanabileceği özel bir tamir setine ihtiyacınız olacaktır. Bu kitten özel koruyucu film, zımpara kağıdı ve yapıştırıcı üzerinde bir yamaya ihtiyacınız olacaktır. Yapıştırma işlemi şu şekildedir: kırılma bölgesini dikkatli bir şekilde zımpara kağıdıyla yerleştirin. Dikkat lütfen! Muamele edilen alanın büyüklüğü, deliğin kendisinden biraz daha büyük olmalıdır. Daha sonra bu yeri asetonla yağlayın. Bir yama ile koruyucu filmi çıkarın ve maruz kalan yüzeye az miktarda yapıştırıcı uygulayın. Tutkal yayılır ve delinme alanına ihtiyaç vardır. Birkaç dakika sonra, yapıştırıcı biraz daha viskoz hale geldiğinde, önyüklemeyi önyükleme kuvvetine doğru bastırıyoruz. Bu yöntemin tek dezavantajı özellikle estetik bir görünüm değildir, böylece sadece yaz botlarını tamir edebilirsiniz;
  • Motorist yöntemi. Önceki yöntemden farklı olarak bu yöntem, ayakkabı ayakkabılar ve zarif bayan botları için idealdir. Bu onarım için bir sızdırmazlık maddesine ihtiyacınız olacak. Delinme alanında ince, fakat tek bir tabaka ile uygulanmalıdır. Dikkat lütfen! Hiçbir durumda kirli ayakkabılarla benzer bir onarım üretmeye değmez. Bagajın onarım çalışmalarına başlamadan önce dikkatlice yıkamak ve kurutmak önemlidir, çünkü kir veya damlacık parçacıkları sonuç üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır ve her şeyi yeniden yapmanız gerekecektir. 

Oldukça basit olan bu yöntemleri kullanarak, botlarınızı sisteme hızlı ve etkili bir şekilde geri dönüştürebileceksiniz ve oldukça uzun bir süre size hizmet edeceklerdir. 

Lastik çizme bakımı hakkında birkaç kelime

Nihayetinde, size bakım konusunda çok sayıda öneri sunacağız. Bu sayede, botlarınızı çok daha uzun süre çalışır durumda tutabilirsiniz. Örneğin, botlarınızın mümkün olduğunca yeni bir marka olarak görünmesi için, bunları düzenli olarak gliserin ilavesiyle suya batırılmış yumuşak bir bezle silmelisiniz.

Lastik çizmeleri yapıştırabilir miyim: pratik öneriler

Ve eğer su birikintilerinde dolaşmak zorunda kaldıysanız ve pilin üzerinde biraz kurutmak isterseniz, bunu yapmamanız gerektiğini size bildirmek için çabalıyoruz. Burada gerçek şu ki, sıcak havanın etkisi altında, bazı elemanların birbirine yapıştırıldığı yapıştırıcı gözenekli hale gelebilir.

Ve bu, bagajın iç kısmının su alacağı anlamına gelir. Bu yüzden botları bir bezle silmeniz ve doğal olarak kurumaya bırakmanız daha iyidir. 

Yani, bugün seninle birlikte, lastik çizmeleri kendi elleriyle ev koşullarında mühürlemenin mümkün olduğunu öğrendik. Gördüğünüz gibi, ayakkabılarınız yine de yeni bir yaşamla sunulabilir! Asıl önemli olan, talimatları takip eden herşeyi yapmaktır ve uzun süre lastik botlarınız yağmurlu günlerde sizi memnun edecektir!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 22 = 28