Ručne vyrobené

Ak chcete urýchliť príchod menštruácie – môžete to!

Mnohé ženy a dievčatá sa niekedy chcú dostať k nástupu menštruácie. V zásade to potrebujú v tých prípadoch, keď je naplánovaná dôležitá udalosť (dovolenka, sviatky), ktorá sa zhoduje s dátumami menštruácie.

Ak chcete urýchliť príchod menštruácie - môžete to!

V takýchto prípadoch majú záujem či účinne urýchliť príchod mesačne. To je celkom možné. Na tieto účely sa uchýlili k pomoci ľudových metód a k liekovým metódam.

Hormonálne lieky

Na urýchlenie nástupu menštruácie sa môžu zvýšiť hormonálne lieky, ktoré umelo zvyšujú hladinu progesterónu a potom ho výrazne znižujú.

Môže to byť:

  1. Perorálne kontraceptíva na báze hormónov. Zloženie tabliet zahŕňa progestíny a estrogény v rôznych dávkach. Vezmite ich 1 kus denne počas 3 týždňov. Po ukončení kurzu hladina hormónov prudko klesá a začína menštruačné krvácanie. Táto metóda je však vhodná len pre tie ženy, ktoré používajú tento typ antikoncepcie minimálne 3 mesiace;
  2. Progesterón. Injekcie sa podávajú intramuskulárne s 1% alebo 2,5% roztokom. Tieto manipulácie sa používajú na vyvolanie menštruácie v prípade oneskorenia s následným vymenovaním hormonálnych alebo iných typov liečby;
  3. Prípravky založené na progesteróne. Zahŕňajú Dufaston, Norkolut, Utrozhestan. Tieto prostriedky sa používajú na liečbu, a preto ich nezneužívajte. Užívajte 2 tablety na deň pre jednu tabletu ktoréhokoľvek z vyššie uvedených liekov počas 5 dní. Mesačne prichádza dva dni po ukončení kurzu;
  4. Postinor je núdzová antikoncepcia. Obsahuje veľkú dávku hormónov. Použitie môže spôsobiť dlhodobé a hojné krvácanie. Najskôr užite jednu tabletu a po 12 hodinách druhú tabletu. Výsledok sa očakáva v troch dňoch.

Čo z ľudových metód urýchľuje príchod mesačne

Bay list. 60 listov nalejte 400 g vody a priveďte do varu pod uzavretým vekom na malom ohni. Filtračný vývarek ochlaďte a vypijte prázdny žalúdok. Nástup menštruácie možno očakávať nasledujúci deň.

Petržlen a kôpor. Tieto potraviny sa odoberajú vo veľkom množstve. Používajte tiež odvar z petržlenu. Je opitý tri dni pred požadovaným dňom v mesiaci.

Hamburku, mätu, koreň valeriánov. Rastliny v pomere 4: 4: 3 sa zmiešajú, varia sa 1 lyžička. 200 ml vriacej vody a trvať na tom. Prijmite 2 ruble na pol sklo. Metóda umožňuje urýchliť menštruáciu o 2-3 dni skôr ako zvyčajne.

nechtík. Kvetenstvo trávy (10 g) sa naleje 250 ml vriacej vody, trvajú pol hodiny. Pred jedlom použite až 3 lyžice. l. trikrát denne.

Koreňové listy. Pridávajú sa do vriacej vody, stlačia na malý oheň na ďalšiu minútu a prefiltrujú sa. Ráno pijú celý odvar na prázdny žalúdok. Po príchode nejezte po dobu 6 hodín. Ak menštruácia nezačala, neodporúča sa piť znova.

Cibuľové šupky. Z neho pripravte silnú infúziu (tmavo hnedú farbu). Len jeden pohár teplej tekutiny a už ráno môžete čakať na výsledok.

Verbena officinalis. To je varené rovnakým spôsobom ako chrpa. Napumpujte infúziu 50 g trikrát denne. Stojí za zmienku, že kvapalina sa môže použiť na jej umytie, aby sa zabránilo svrbeniu v pošve. Kompresia zmierňuje bolesti hlavy. Verbena však v žiadnom prípade nesmú užívať (v žiadnej forme) tehotné ženy, pretože to môže viesť k potratu alebo predčasnému pôrodu.

Infúzia listov žihľavy, psie ruže, oregano, sorb, bylinková zelenina, reďkovka, rhodiola rosea root. Rastliny sa rozomelú a umiestnia sa do termosky. Nalejte jeden liter strmej vriacej vody. Zatvorte pevne s vekom a nechajte 12 hodín. Po uplynutí tejto doby je filtrovaný a opitý denne celý liter polovice skla na recepciu.

Horúci kúpeľ so soľou a jódom. Rovnaký účinok sa očakáva z kúpeľa na nohy. Je to spôsobené prietokom krvi do dolných končatín, orgánmi malého panvového útvaru, čo naopak podporuje odmietnutie endometria a spôsobuje príchod menštruačného krvácania.

Kyselina askorbová. Musíte mať 10-15 dražé alebo 5 vrecúšok. Môže sa nahradiť citrónmi (súčasne jesť aspoň 2 citrusy). Vitamín C nepriaznivo ovplyvňuje žalúdok a nemá sa používať v prítomnosti gastritídy so zvýšeným vylučovaním žalúdočnej šťavy alebo vredov.

Modrá chrpa. Polievková lyžica bylín naliať pohár vriacej vody, zakryť a trvať na asi hodinu. Potom musíte infúziu filtrovať a ochladiť na izbovú teplotu. Vezmite si do polievkovej lyžice pol hodiny pred jedlom 3 alebo 4 krát denne.

Záhada gladiolu. Pre manipuláciu budete potrebovať len malú hornú časť. Zavádza sa ako sviečka vo vagíne. Ľudí liečitelia hovoria, že tento liek je veľmi silný a menštruácia môže prísť za pár hodín.

Suché semená mrkvy. Na prázdny žalúdok vezmite 3-5 g.

Pred výrazným urýchlením príchodu menštruácie je potrebné poznamenať, že všetky metódy ovplyvňujú hormonálne pozadie tela a vedú k nerovnováhe. Existuje riziko komplikácií, počnúc nepravidelným a nepredvídateľným cyklom a končiac neplodnosťou.

amenorea

Ak chcete urýchliť príchod menštruácie - môžete to!

Existuje taká choroba ako amenorea - absencia menštruácie dlhšie ako 6 mesiacov v reprodukčnom veku (od 16 rokov do 45 rokov). Táto patológia môže vzniknúť v dôsledku hormonálnej nerovnováhy, chorôb pohlavných orgánov, neočakávaného stresu, vážnej zmeny stravy, pôstu a iných podobných príčin.

Amenorea sa delí na dva typy:

  • Primárna - menštruácia nebola nikdy. Zvyčajne sa prejavuje kvôli nedostatku sexuálneho vývoja u dospievajúcej dievčiny (v dôsledku geneticky podmieneného nedostatočného vývoja hormonálneho systému) alebo jej oneskorenia (v dôsledku stresu, vážneho ochorenia);
  • Sekundárne. Menštruácia bola, ale prestala. Najčastejšie sa rozvíja na pozadí závažných ochorení (srdcové choroby, tuberkulóza atď.), Otravy, alkoholizmus, podvýživa, porážky žliaz vnútornej sekrécie, stres.

Liečba amenorey spôsobenej psychologickými faktormi môže byť úspešná pomocou bylín (pozri vyššie uvedené metódy). Kurz je zvyčajne 1-2 týždne. Menštruácia prichádza po niekoľkých receptoch liečivých rastlín (infúzie, bujóny), ale len vtedy, keď je príčina z emocionálnej stránky.

Ak je zdrojom nerovnováhy nejaká patológia v tele, potom ju musíte odstrániť a paralelne obnoviť hormonálnu úroveň.

Ako je možné urýchliť príchod prvej menštruácie?

Ak je oneskorenie prvého menštruačného krvácania spôsobené amenoreou, musíte absolvovať kompletné vyšetrenie. Keď sa zistia cysty a nádory, odstránia sa a iné choroby sa odstránia vhodným spôsobom.

Hlavným princípom liečby amenorey je cyklická hormonálna liečba. Kurz trvá 3-4 mesiace, potom urobte prestávku na mesiac alebo dva a potom ho zopakujte. Stojí za zmienku, že liečba je veľmi dlhá.

Ak je oneskorenie zanedbateľné, nemusíte mať obavy, pretože rôzne ženy majú iný cyklus. Pre niektorých je norma 32-34 dní, pre ostatných - 23-25. Ak však trvá najviac 40 dní, musíte sa poradiť s lekárom.

Ak chcete urýchliť príchod menštruácie - môžete to!

Existuje veľké množstvo ďalších ľudových metód, ktoré urýchľujú príchod mesačného obdobia a oblasť farmakológie sa rýchlo rozvíja, takže si môžete zvoliť akúkoľvek metódu podľa vlastného uváženia. Je však lepšie zveriť túto zodpovednú firmu špecialistovi, teda gynekológu.

Lekár vám pomôže vybrať liek alebo odporučiť metódu, nastaviť dávkovanie a mieru príjmu finančných prostriedkov. Ak sa objaví amenorea, potom sa predpíše vhodná medikácia a vykoná sa prieskum, aby sa zistila príčina poruchy.

Odporúča sa nikdy experimentovať s menštruačným cyklom, pretože môžete vážne poškodiť telo. Ak existuje taká túžba, spôsobená napríklad výletom do mora, potom stojí za to zvážiť všetky "pre"A"proti".

Menštruáciu možno jednoducho a jednoducho vyvolávať, ale nie je zaručená, že sa cyklus úplne obnoví. Ženský organizmus funguje veľmi citlivo a presne a znižuje jeho normálne fungovanie dostatočne ľahko, ale vráti sa k normálnej práci - je to ťažké a niekedy a vôbec to nie je možné.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

13 − 3 =