Ručne vyrobené

Ako si šiť sukňu v záhybe vlastnými rukami

Sukňa so záhybmi - klasika, ktorá je vždy v móde bez ohľadu na dĺžku alebo farbu produktu. Ak máte trochu skúseností s vyšívaním, šitie outfitu nebude veľmi ťažké. O postupnosti práce, ktorá sa má vykonať ďalej.

Ako začať

Ako si šiť sukňu v záhybe vlastnými rukami

Najprv rozhodnite o tvare, dĺžke výrobku a type záhybov (kruhové, počítadlo a luk).

Pre výpočet požadované množstvo tkaniva, veľkosť bedrového obvod (OB) sa násobí 3. Takže, ak je šijacie ľudského bedrového obvod 100 cm, bude vyžadovať 300 + 10 = 310 cm, s šírkou tkaniny 160 cm2 požadovanej dĺžky.

Ak chcete vypočítať materiál pod sukňou s lomovými záhybmi, môžete použiť nasledujúci vzorec:

Di + Wn * 2 + 2 cm + 3 cm

Kde: Di - dĺžka výrobku, Шп - šírka pásu, 2 a 3 cm - príspevky na švy.

Teraz môžete pokračovať priamo k rezaniu a šití výrobku.

Pripravte potrebné materiály a nástroje:

 • tkanina;
 • niť;
 • ihly;
 • kolíky;
 • Krajčícke nožnice;
 • Zips alebo tlačidlo;
 • Páska centimetrov;
 • Pastelka.

Sukňa s záhybmi v kruhu

Pre tento model nevytvárajte vzor. Všetky potrebné značky sa aplikujú priamo na tkaninu pomocou kriedy alebo suchého zvyšku.

výstrižok

Pred nanášaním riadkov sa presvedčte, či tkanina ležia správne, na okraji továrne, odložte dĺžku obruby. Vystrihnite rovný pás na páse zhora.

Pretože šírka tkaniny je 3 metre, nie je možné nájsť celý kus, výrobok sa skladá z 2 alebo 3 dielov.

Pre každý detail pridajte kvóty na líniu - 1-2 cm.

Výsledná šírka je umiestnená na rovnom povrchu a ozbrojená pravítkom pokračuje k označeniu. Výpočet je nasledovný: na vytvorenie jedného záhybu by sa látka mala zložiť do troch vrstiev. Šírka 1 je zvyčajne od 3 do 7 cm, hĺbka je 6-14 cm.

Množstvo sa vypočíta podľa vzorca: (Ob + 4): 4 = 26 ks.

Poznámka: Z okrajov ustúpte o 2 cm, to je na švíkoch. Ďalej, oneskorenie hĺbky polovice krát, pre tento model je 8:. 2 = 4 cm Šírka záhyby tiež 4 cm a celkovú hĺbku - 8 cm, nad 4 a 8. V tejto sekvencii rascherchivaetsya celý lem, na konci vy prísť 4 - 4 - 2.

Ako šiť:

 1. Z vrcholu sa meria línia bokov (18-20), na spodnej časti výrobku sa len ťažko dosahujú hrany a železo. Teraz musíme vytvoriť opačné záhyby.
 2. Zhora a až do stehienka sú stlačené záhyby, z tohto miesta a zo spodnej strany sú šité stehovým stehom.
 3. Na pásovej línii sa nadbytočné tkanivo rovnomerne odstráni do hĺbky záhybov. Teraz aj zhora a až do stehna šiť šitím stehu, potom žehliť a môžete čmáraniť. Sukňa je šitá zozadu.
 4. Teraz môžete úplne prejsť na spodok, sponu a spodok spodného lemu. Tkanina na páse zloženom na polovicu, pre strednú tuhosť, môžete vložiť špeciálnu pásku. Zaobchádzať s okrajmi, potom sa zamieňať na vrch a steh.
 5. Blesk má tajomstvo. Je vložený na šev a popadne pás. Zostáva odstrániť obrys, žehliť a môže sa nosiť.

Dlhá sukňa so záhybmi

Ako si šiť sukňu v záhybe vlastnými rukami

Na šitie potrebujete záležitosť ľubovoľnej šírky, najlepšie viac ako jeden a pol metra. Model bude s jedným ševom, rezacím pásom a pripevnený tajným zipsom.

Výpočet a rezanie

Keďže chceme dlhú sukňu, meriame vzdialenosť od pásovej línie až po členky. Ak máte v pláne nosiť veľmi vysoké podpätky, potom na podlahu.

Zhora vystrihnite pásik na páse. Na dĺžku sa bude rovnať obvodu pása (OT) + 2 cm vo švíkoch, pozdĺž šírky 5 x 2 + 2 = 12 cm.

Prebieha výpočet a označenie záhybov.

Povedzme, že ich bude 8 (4 vpredu a vzadu). Keď sa vypočíta šírka tkaniny 160 cm a veľkosť pasu 75 cm takto:. 160-75 - 2 = 83 cm Táto dĺžka bude vynaložených na záhyby. Posledná hodnota je požadovaná hĺbka ohybu: 83: 9 = 9,2 cm.

Značkujeme na tkanine.

Materiál je položený na rovnom povrchu, celková šírka je rozdelená na 9 rovnakých častí, od okrajov odoberaných o 1 cm od švíku. Z prijatých známok odložíme na oboch stranách na polovicu hĺbky (4,6 cm).

Ako šiť:

 1. Začnite ohýbať sa od extrémnych značiek na stred, zachytenie záhybov s kolíkmi.
 2. Potom upevnite švík a železo.
 3. Teraz musíte vytvoriť čiaru na vrchole sukne a môžete šiť šev, vložiť zips a šiť spodnú časť.
 4. Pás je najprv vycpaný zvnútra a potom z prednej strany. Tajný blesk musí pochopiť a byť skrytý v šve.
 5. Na konci celej práce sa dizajn odstráni, výrobok sa žehne a môže sa nosiť.

Sukňa so záhybmi

Ako si šiť sukňu v záhybe vlastnými rukami

Vyrábajú sa rovnako ako nadchádzajúce, vyzerajú len zo zlej strany.

Na výpočet šírky záhybu musíte rozdeliť pás (z) na ich číslo: 75/8 = 9.38. Hĺbka sa vypočíta nasledovne:. Zošite prijatá ohľadu na to, 120 cm, je nutné, aby plášťová časť 2, celková šírka 120 * 5,2 = 235 cm, ktoré spotrebúvajú veľkosť pásu (235-75 = 160) a rozdelenie podľa počtu (160/8 = 20).

Keď máte všetky údaje, môžete pokračovať v rozložení tkaniny.

Najprv sme šiť dve látky spolu a získať celkovú šírku. Ďalej od okraja ustúpte 2,5 cm na šev a zmerajte štvrtinu celkovej hĺbky záhybu (20/4 = 5). Ďalej je šírka luku, ½ hĺbky a opäť ½ hĺbky. Po tom, značka bude vyzerať takto: 9 - 10 - 10 - 9. Na konci bude 2,5 cm na šev.

Záhyby sú položené rovnakým spôsobom ako protiľahlé záhyby, ale lúk je smerom von. Ďalšie činnosti sú podobné ako šitie predchádzajúceho modelu.

Sukňa, šité vlastnými rukami - je nielen šetrením peňazí, ale aj prejavom individuality. Riziko stretnutia s osobou v rovnakom oblečení je obmedzené na minimum. Módne a štýlové riešenia pre vás!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

82 − = 78