Ako vytvoriť svetelnú kvapalinu pomocou luminolu? | pangudownloads.com
Ručne vyrobené

Ako vytvoriť svetelnú kvapalinu pomocou luminolu?

Niektoré chemikálie majú zvláštnu schopnosť vyžarovať svetlo. Všetci začiatočníci sú neskúsení chemici a jednoduchí milenci vedomí neznámeho snažia sa vytvárať svetelnú vodu doma.

Prečo je tekutina žiariaca a ako je to bezpečné?

Je známe, že žiarenie (ktorékoľvek) sa zvyčajne vyskytuje pod vplyvom tepelných výkyvov. Pri zahrievaní sa uvoľní určitá energia, ktorá dáva pôde žiaru.

Ako vytvoriť svetelnú kvapalinu pomocou luminolu?

To bolo opakovane dokázané fyzikmi: pri zahriatí a spaľovaní reagujúce látky začínajú uvoľňovať energiu a vyžarovať svetlo.

Ale stane sa, že chemická reakcia je možná bez účasti tepla.

Prvým príkladom je fosforová žiara. "Cold Glow" sa nazýva chemiluminiscence.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, môžete povedať jednoznačne - bez poškodenia zdravotnej tekutiny vás neprinesie, len ak budete dodržiavať všetky predpísané bezpečnostné opatrenia a nebudete ju piť. Ale čo je s touto možnosťou ťažké povedať presne.

Určite budete potrebovať špeciálne hotové látky, ktoré je možné zakúpiť v určitých obchodoch a miestach. A ak hľadáte recept na to, ako vytvoriť svetelnú vodu bez luminolu, vy ste ako začiatočník pravdepodobne neuspejete.

Čo je luminol?

Luminol je organická zlúčenina, ktorá bola prvýkrát objavená a syntetizovaná nemeckými chemikmi vo vzdialenom roku 1902. Položka získala svoj súčasný názov oveľa neskôr. Vo svojej čistej forme ide o kryštálovitý prášok bielej, bielej alebo svetložltého odtieňa. Dokonale rozpustné v peroxide vodíka a iných oxidantoch, rovnako ako v organických kvapalinách. Vo vode sa luminol úplne nerozpúšťa.

V neutrálnych a mierne kyslých roztokoch luminol žiari s ťažko zjavným modravým žiarením. Ak je kyselina vybraná na jej rozpustenie dostatočne silná, poskytuje jasnejšiu, nasýtenú a výraznejšiu žiara. Najvhodnejším alkalickým rozpúšťadlom pre luminol medzi široko dostupným je peroxid vodíka. Avšak v tomto prípade je dôležité uchýliť sa k pomoci externých činidiel - kovových solí, hemoglobínu, zlúčenín fosforu.

Vzhľadom k tomu, Luminol reaguje pomerne široko používaný železa, ktorá je súčasťou hemoglobínu v krvi, čo je látka v kriminalistike a forenznej skúšok na detekciu stopy krvi a odtlačky prstov na údajné činu. Používa sa tiež na detekciu určitých chemických a biologických zlúčenín v rôznych riešeniach a hmotách.

Ako vytvoriť svetelnú kvapalinu pomocou luminolu?

A samozrejme nemôžeme spomenúť jeho dekoratívnu hodnotu - luminol sa dá použiť na výrobu rôznych dekorácií pre domy, reštaurácie a kancelárie, ako aj na večierkoch ako úplne nové, nepreskúmané, originálne osvetlenie.

"Get" luminol je dosť ťažké, ale stále je to možné. Malo by byť zrejmé, že tento nástroj nie je klasifikovaný ako lacný a cenovo dostupný.

Môžete si ho kúpiť na špecializovaných internetových zdrojoch, v obchodoch s drogami a na špecializovaných základoch chemických zdrojov.

Ako môžem urobiť luminol doma?

Je takmer nemožné ju odvodiť nezávisle, bez špeciálneho vzdelania a zručností. Ak ste ho však nenašli v špeciálnych predajných miestach, môžete kúpiť ďalšiu látku vo farmaceutickom obchode.

Ako správne vytvoriť svetelnú kvapalinu bez luminolu?

Ak to chcete urobiť, budete potrebovať liek nazývaný "Galavitom". V lekárňach sa predáva vo forme čapíkov, tabliet a roztokov na injekciu. Môže veľmi dobre nahradiť luminolový roztok a umožní vám vytvoriť sami svetelnú kvapalinu. Jedna tableta obsahuje približne 25 mg luminolových solí, takže je dostatočné rozpustiť v špecifickej kvapaline, pretože nahradí čistú látku.

Tablety sa môžu pridávať aj do vody, čo zjednodušuje túto úlohu. Aby roztok vyhorel, musia byť tablety dôkladne rozdrvené na prášok. Je dôležité, aby jeho konzistencia bola podobná jemnému prachu, to znamená, že sa nestretol s veľkými kryštalickými inklúziami.

Varenie žiariacej vody

Ako vytvoriť svetelnú kvapalinu pomocou luminolu?

Recept na prípravu žeraviacej kvapaliny je pomerne jednoduchý, ale malo by byť zrejmé, že nielen luminol a jeho deriváty sú prítomné v zozname jeho zložiek. Budete musieť získať ďalšie chemické zlúčeniny, aby ste získali slušný výsledok.

Pre tých, ktorí sa pýtajú, ako vytvoriť svetelnú kvapalinu bez použitia luminolu, urobíme okamžite rezerváciu, že je skutočne možné vykonať "Improvizované prostriedky". Musíte však pochopiť, že výsledok môže trochu sklamať: po prvé, bude krátkodobý a po druhé, bez jasného dodržiavania proporcií, nemôžete sa vôbec dostať von.

Preto Vám dôrazne odporúčame používať luminol.

Budete potrebovať:

 1. Luminol - 2-3 g;
 2. Destilovaná voda - 0,1 litra;
 3. Peroxid vodíka (3%) - 80 g;
 4. Farbivá (mangán, diamantová zeleň a iné, ktoré nájdete);
 5. Síran meďnatý - 3 g;
 6. Sodík je 10 g.
 7. Tiež budete potrebovať sklenenú nádobu - fľaše, poháre alebo priehľadné fľaše (z bezfarebného nechráneného skla).

Postup varenia:

 • Do sklenenej banky vložte zadané množstvo vody. Luminol sa rozpustí v kvapaline tak, aby sa kryštály rozpúšťali čo najviac. Luminol nemá vlastnosti rozpustnosti vo vode, ale musíte zabezpečiť, aby kryštály boli maximálne kombinované s ním. Miešanie vody s luminolom sa najlepšie vykonáva pomocou sklenenej tyčinky;
 • Do roztoku získaného počas predchádzajúcich manipulácií sa pridá roztok peroxidu vodíka;
 • Pridajte zmes medeného vitriolu. Ak ho nemáte a nemôžete ho získať, môžete ho nahradiť chloridom železitým;
 • K výslednému zloženiu sa pridáva žieravý sodík.

Ďalej sa v miestnosti, kde sa experimenty vykonávajú, vypne umelé osvetlenie. Ak robíte riešenie v prirodzenom svetle, choďte do kúpeľne alebo na iné temné miesto. Mali by ste dostať kvapalinu, ktorá dáva nasýtenú modrú žiara, dostatočne jasnú a intenzívnu.

Ako vytvoriť svetelnú kvapalinu pomocou luminolu?

Tekutina vyrobená podľa klasického receptúry si dlhodobo zachováva svoje funkcie.

Ak chcete pripraviť roztok bez účinnej látky alebo skôr ho nahradiť derivátmi, nezabudnite, že hotová kvapalina netrvá dlho.

Ona bude držať jej žiara len na niekoľko minút. Maximálna - hodina a pol.

Ak je takáto voda nevyhnutná pre fotografovanie alebo akúkoľvek inú krátkodobú udalosť, výroba takouto metódou je celkom rozumná a odôvodnená.

Buďte opatrní pri vašich chemických experimentoch.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 62 = 72