Ručne vyrobené

Krep papier: najlepšie nápady pre kreativitu

Taký materiál ako krepový papier sa nachádza v takmer každom obchode v kancelárii. Mnohí videli pôvodné remeslá z nej. Aj vy môžete niečo také urobiť vlastnými rukami. A je to tak jednoduché, že si ich dokonca dokážete urobiť aj so svojím dieťaťom. Ako urobiť ruže a ďalšie zaujímavé veci - prečítajte si nižšie!

Materiálne vlastnosti

Krep papier: najlepšie nápady pre kreativitu

Najskôr je potrebné objasniť otázku, čo sa presne nazýva krepový alebo krepový papier. V podstate je to jemné a tenké, ale skôr trvanlivé materiály. Pri nepresnej manipulácii sa však môže ľahko trhať v pozdĺžnom smere. Papier je pokrytý malými záhybmi a vyzerá ako melkoslozhennoy akordeón.

Zvyčajne sa to nazýva zvlnená, ale je to chyba, pretože rozdiel od krepového papiera leží v menších záhyboch. Remeslá z neho vyzerajú úhľadne a elegantne. Skutočný vlnitý papier má jasne definované záhyby a je hrubší.

Nepotrebujete veľké úsilie, aby ste tento materiál urobili niečím zaujímavým vlastnými rukami. Je dokonale tvarovateľný a môže mať takmer akúkoľvek pozíciu. V tomto prípade máte príležitosť vytvoriť konkávne a konvexné tvary, pretože na určitom mieste ste natiahli list vlnitého papiera, môžete zväčšiť jeho šírku.

Vďaka týmto vlastnostiam, ako aj v spojení s rôznymi farbami je možné vytvoriť rôzne remeselné remeselné výrobky.

Najobľúbenejšie produkty sú:

 • Kvety - tulipány a ruže;
 • brmbolce;
 • kríkov;
 • srdce;
 • Trojrozmerné dekorácie pre pohľadnice a maľby.

Čo je užitočné pre prácu

Aby ste si vyrobili vlastné ruky z krepového papiera akúkoľvek zaujímavú vec, budete potrebovať minimálny súbor nástrojov a pomocných materiálov.

Môžete prísť vhodnejšie:

Krep papier: najlepšie nápady pre kreativitu
 • Lepidlo PVA;
 • Škótske pásky;
 • Bavlnené púčiky;
 • Bambusové špáry;
 • nožnice;
 • ceruzka;
 • íl;
 • drôt;
 • Závit.

Pre pohodlie môžete nájsť ready-made schémy pre plavidlá, ktoré vás zaujímajú. Ak máte v pláne urobiť niečo veľmi ťažké, môžete si vytvoriť novú schému alebo pracovať intuitívne, aby ste povedali "podľa zraku".

Dekoratívne pom-poms

Najjednoduchším typom remeselného spracovania z opevneného materiálu sú dekoratívne pomôcky. Je to vynikajúca dekorácia pre každú dovolenku, od narodenín po svadby. Aby ste ich vyrobili vlastnými rukami, budete potrebovať veľký zvitok materiálu, nožníc a nite. Veľká pompom vezme veľa materiálu, ale môžete praktizovať malé predmety.

Krep papier: najlepšie nápady pre kreativitu

Najprv vezmite zvitok vlnitého papiera a nakrájajte 8-9 listov rovnakej veľkosti. Pre väčšie pohodlie môžete niekoľkokrát zložiť a potom okraje okraje. Potom ich zložte tak, aby boli okraje jasne zarovnané. Potom zložte listy zložené spolu s akordeón, ako keby ste robili fanúšikov.

Ak chcete z tohto remesla vyvolať pompom, musíte určiť približný stred skladaného produktu. Na tomto mieste vtiahnite akordeón niekoľkokrát závitom a jemne ho vytiahnite a prilepte ho. Potom začiarknite rohy okolo okrajov, aby ste dosiahli presné zaokrúhlenie. Začnite oddeľovať jednu vrstvu po vrstve, narovnať papier a ohýbať ju v rôznych smeroch, až kým nebudete mať loptu.

Okrem takých užitočných pre vytvorenie sviatočnej atmosféry gizmos, môžete tiež urobiť kvety: tulipány, ruže, harmančeky, atď

Kvety vyrobené z krepového papiera

Ak chcete urobiť niečo elegantnejšie a komplexnejšie, potom sa pokúste urobiť kvety z krepového papiera. Existuje veľa možností modelovania. Jeden z najjednoduchších je robiť tulipány sami. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať list papiera vlnitý, napríklad ružový a zelený pre stopky a listy. Pre nohu vezmite bambusový špíz a zakryte ho tenkým prúžkom materiálu. Najlepšie je to urobiť nie pomocou lepiacej pásky, ale pomocou lepidla.

Na vytvorenie kvetu vyrezajte malé ružové obdĺžniky z ružových listov. Okraje vyrežte takým spôsobom, aby sa dosiahlo prirodzené zaokrúhľovanie. Potom na špičke fixujte pomocou lepidla alebo nitte tri okvetné lístky. Mierne roztiahnite tak, aby okraje smerovali smerom von. Namontujte ich spolu s lepidlom.

Potom na kĺby lepte ďalšie tri okvetné lístky. Uveďte vhodný tvar plátkov. Musia byť ohýbané pod stredom. Vytvorte kvetinu a lepidlo na nohe podlhovastého listu.

Krep papier: najlepšie nápady pre kreativitu

Môžete použiť iný prístup. V tomto prípade sú okvetné lístky získané dvojvrstvovými a sú tvorené ohýbaním v polovici obdĺžnika skrútenom uprostred. Podrobné schémy nájdete na internete.

Môžete tiež urobiť jemné ruže krepového papiera s vlastnými rukami. Ak to chcete urobiť, môžete použiť podobnú techniku. Potom sa materiál rozreže na široké pásy a potom sa mierne stočuje s ešte väčším krokom. Získané okvetné lístky, ktoré musia byť správne umiestnené a krútiť pás z menšieho prvku na väčšie.

Môžete si vytvoriť vlastné ruky jednoduchšie ruže. Na tento účel by mal byť vlnitý papier rezaný do okrúhlych okvetných lístkov, oválneho a srvátkového. Na bavlnenom tampóne natočte guľatý prvok. Potom vytvorte centrum remesiel z oválnych detailov. Zatvorte ich dovnútra a lepte okrúhle, mierne narovnané a konkávne okvetné lístky s ďalšou vrstvou. Tieto sú pripevnené k prvkom v tvare srdca a ohýbajú sa zhora a zhora tak, aby okraje vyzerali smerom von.

Ak urobíte kyticu na darček, vnútri tulipánu alebo ruže môžete dať cukrík. Takže môže byť dokonca jednoduchšie vytvoriť kvet správneho tvaru. Pokúste sa nájsť iné schémy na výrobu kvetov z krepového papiera.

Ako urobiť topiary

Zložitejší vzhľad, ale v skutočnosti veľmi jednoduché je takzvaný topiár. Takže nazývajú miniatúrne kompozície, ktoré napodobňujú kvitnúci strom alebo niečo také. Môžete to urobiť takmer z improvizovaných materiálov.

Najskôr pripravte nadáciu. Ak to chcete urobiť, môžete si napríklad vziať spleť nežiaducich závitov alebo vietor s loptou utierok alebo toaletného papiera. Druhá možnosť je ešte výhodnejšia, pretože to značne uľahčí celý dizajn. Ďalšou dobrou možnosťou je použitie hliny. Z nej potrebujete prehrať príliš veľkú guľu a pripevniť ju na špíz.

Na čiastočný úväzok si vezmite kvetináč, pohár smotany alebo niečo iné. Zakryte základňu a pokračujte v príprave dielov.

Pre vaše remeslá budete potrebovať zaoblený vlnitý papier rôzneho priemeru. Použite niekoľko farieb, napríklad červená, biela a zelená. Keď vyrežete dostatočný počet polotovarov, môžete začať pracovať. Vezmite veľký priemer zaoblené a použite ceruzku, aby ste ju stlačili do plastelínu presne v strede.

Krep papier: najlepšie nápady pre kreativitu

Následne odkvapkáte do zárezu nejaké PVA lepidlo a týmto dvomi menšími prvkami fixujete. Dostanete niečo ako kvet. Takže musíte urobiť malý kruh na vrchole plastelíny. Umiestnite papier blízko seba.

Ďalším kruhom budú biele prvky. Náhradné krúžky červených kvetov a biele, kým nevyplníte viac ako polovicu plavidla. Potom začnite pracovať so zeleným papierom. Nakoniec môžete zabaliť topiary listami vyrezanými z rovnakého materiálu. Pripevnite loptu nohou na stojan a na nohu, prilepte stuhu k luku. Rovnakým spôsobom môžete na loptičke sedieť sedmokrásky, ruže, chryzantémy atď.

Vzhľadom k tomu, že len kvety z krepového papiera nemusia vyzerať ako zaujímavá aktivita, doplňte túto myšlienku s inými predmetmi a vytvorte originálnu vec pre interiér interiéru. Napríklad použitím vinylovej platne môžete vytvoriť štýlovú výzdobu. Všetko, čo potrebujete, je lepiť ho krepovými kvetmi a položiť ich na nohu.

Na upevnenie ruží na základni použite lepidlo. Nie je nutné pokryť celú plochu výzdobou. Môžete vytvoriť zaujímavú kompozíciu a pridať to s korálkami na drôte, motýlemi z kapronovej tkaniny a ďalšie detaily, ktoré môžete urobiť aj sami.

Krepový papier je neobmedzený zdroj tvorivosti pre dospelých aj pre deti. Umožňuje vám preukázať svoj talent a pomáha deťom rozvíjať estetický zmysel a motorické zručnosti prstov. Vytvorte s radosťou!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

12 + = 19