Môžem dať reliéfne vzory na koži doma? | pangudownloads.com
Ručne vyrobené

Môžem dať reliéfne vzory na koži doma?

Všetci ste pravdepodobne videli krásny kožený tovar, na ktorom sú vzory: napríklad pásy, tašky, peňaženky, peňaženky alebo priehradky. Ako sa vykonáva pečiatka doma? Povieme o tomto remesle.

Ako urobíte razenie na veciach vyrobených z kože vlastnými rukami?

Môžem dať reliéfne vzory na koži doma?

Existuje veľa možností. Doma môžete použiť lis a najjednoduchšie kladivo. Budete tiež potrebovať žehličku. Ak hovoríme o technike vytvárania vzorov, poznamenávame, že vo všetkých verziách ich výroby funguje princíp tlaku a vykurovania, alebo len tlaku. Na výrobu reliéfnych výrobkov doma je možné použiť rôzne pečiatky a klišé na samolepky na koži, ktoré sa predávajú v špecializovaných predajniach.

technológie

Reliéfovanie na kožené výrobky, ktoré môžete urobiť sami rukami, má rôzne typy, existujú tri spôsoby použitia vzorov:

  • Prvý typ sa nazýva slepý, keď sa vzor použije na hladký povrch pomocou klišé. Všetky časti, ktoré sú stlačené do obrobku, sú v rovnakej rovine. Často, aby "Robiť" vzor, ​​sú použité filmy. Tento typ tlače sa môže vyskytnúť tak pri vykurovaní, ako aj bez nej, čím viac stlačíte kresbu, tým jasnejšie sa vytlačí;
  • Druhá možnosť - použitie vzorov s fóliou. Budete potrebovať vybavenie na razenie a kreslenie výkresov na koži vo forme klišé a fólie bude tiež potrebná. Pomocou tejto metódy sa fólia vloží medzi výrobok a klišé a získajú sa farebné vzory. Táto technológia zabezpečuje povinné vykurovanie;
  • Treťou možnosťou je vytlačiť vzory. Vyrába sa buď pomocou fólie, alebo bez nej. Metóda sa vykonáva lisovaním s ohrevom.

Aké nástroje potrebujete?

Môžem dať reliéfne vzory na koži doma?

Aby ste mohli použiť vzory, budete jednoducho potrebovať špeciálny nástroj na embosovanie
kožené výrobky: "Zapnutie" nôž s prílohami - bajveler. Najdôležitejším nástrojom vo vašom podnikaní je pečiatka. Keď sa pokožka umyje vodou, vzor sa nanáša na povrch pomocou ťahov s kladivkom.

Takéto nástroje sú veľmi jednoduché, takže nebude ťažké sa naučiť, ako s nimi zaobchádzať.

Pri výrobe "Seals" ruky môžu byť použité šablóny, ktoré sú k dispozícii aj v špecializovaných obchodoch .. Pokiaľ budeme hovoriť o takých nástrojov, ako lisu pre razenie na kožené výrobky, ktoré sa používajú v domácnosti, potom môžete urobiť to čo do činenia s pomocou dostupných prostriedkov, alebo jednoducho použiť železo. Klišé môže byť aj skutočnosť, že vám padne pod ruku môžete urobiť to z lepenky alebo z gumy, ale po dlhú dobu, ako klišé vám neslúži.

Urobte to sami

Môžem dať reliéfne vzory na koži doma?

Ak chcete vykonať písanie sami, vezmite si nenatretú kožu a vyrežte požadovaný prvok z nej.

Pomocou vretena alebo noža (Bayvel) naneste vzor na pokožku, ale buďte veľmi opatrní. Pretože ak prepichnete výrobok, musíte ho zlikvidovať.

Potom pomocou kladivá udeľte pečiatku, aby sa pokožka dostala hlbšie do milimetrov do pečiatky. Proces je podrobnejšie zobrazený vo videu:

Lekcia o reliéfii

Opíšeme ešte jeden variant tlače na výrobky bez farieb.

Aby ste túto prácu vykonali, budete potrebovať toto vybavenie:

  • fólie;
  • kafarnik (fit awl);
  • nôž;
  • kladivo.
Môžem dať reliéfne vzory na koži doma?

Rovnako ako pečiatky, ktoré môžu byť vyrobené pomocou oceľových alebo hliníkových pilníkov a zobraziť
k nim, že vaša duša chce: v tvare písmen, čísel, farieb (ale nemali by sme zabúdať, že kresby by mali byť vykonané v zrkadlovom obraze) a valcovanie, ktoré by mohli slúžiť ako kolesá - podrobnosti neúspešného hodiny. Nakatki sú potrebné na použitie vzorov a línií na výrobok. No, aby ste prerazili otvory v produkte, môžete použiť konvenčné švy.

Zoberte pečiatku vzorom a ohrejte ho na otvorený plameň.

Vyhrievaný dojem je stlačený na obrobok a narazil na konštrukciu pomocou kladivka. Ak je výsledný vzor plytký, bude potrebné opäť znova spustiť a značne zahriať pečiatku. Alebo naopak, produkt môže byť prepichnutý razítkom: potom bude potrebné ho trochu ochladiť. Z tohto dôvodu, aby ste nezlikvidovali rozmazanú vec v dôsledku toho, že vzor nevytvárali, je lepšie použiť testovacie kúsky pokožky.

Pre farebnú tlač bude princíp asi rovnaký, stačí dať viacfarebnú fóliu medzi pečiatkou a kožou, ktorá sa predáva v obchodoch. Roztierajte vosk v nádobe (tak, aby sa nestvrdol, pridajte terpentín) a premiešajte dobre.
Na fóliu naneste vrstvu vosku a nechajte ju vysušiť. Keď štruktúra vyschne, aplikujte akvarel alebo temperovú farbu zmiešanú s vaječnou bielou a zubným práškom, potom znova nechajte fóliu správne vyschnúť.

Môžem dať reliéfne vzory na koži doma?

Samotná tlač bude takto: ohrievajte pečiatku na oheň a vložte fóliu na obrobok s farbou na miesto, kde chcete vykresliť vzor. Stlačte značku pevne na fóliu a narazte na konštrukciu pomocou kladivka. Len neponáhľajte, mal by mal "Cítiť" teplotu. Ak sa vám nepodarilo ozdobiť výrobok po prvýkrát, musíte zopakovať embosovanie na ňom, ako sa hovorí, konať na princípe pokusu a omylu.

Zlaté vzory

Utesnenie sa môže vykonať pomocou zlata. Aby ste to urobili, urobte špeciálne, veľmi kvalitné klišé. Tento typ kresby sa považuje za luxusnú položku, ktorú si nie každý môže dovoliť. Samotné vyrazenie sa uskutočňuje podľa spôsobu fólie, o ktorom sme napísali vyššie. Iba namiesto fólie medzi obrobkom a klišé sa položí tenký list zlata, ktorý po náraze a účinku teploty je vytlačený na výrobku.

Ale ak máte zlatý reliéf držiteľa karty, potom si môžete byť istí: Vaši partneri si určite všimnú a ocenia to. «Zlaté vizitky» v posledných rokoch sa stali veľmi populárnymi medzi ľuďmi s bohatstvom.

Môžem dať reliéfne vzory na koži doma?

Takéto výrobky sú veľmi bohaté a štýlový vzhľad, ak chcete byť všimol a všimol si, tento druh zlatých reliéfov na koži je to, čo potrebujete.

Zhrnutie nášho príbehu o embossing na kožené veci, povedzme, že ak zvládnete aplikáciu vzory na koži vlastnými rukami, dostanete veľmi pekné peňaženky, opasky a ďalšie príslušenstvo.

Dajte ich príbuzným a nechajte svojich známych alebo známych vo svojom arzenáli malú vec s reliéfom, ktoré ste si pre nich urobili sami.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

90 − = 80