Aké lieky proti bolestiam môžem užívať počas tehotenstva? | pangudownloads.com
Som mamka!

Aké lieky proti bolestiam môžem užívať počas tehotenstva?

Hoci mnohí budú argumentovať, ale tehotenstvo je najlepším obdobím života každého z žien. Ale niekedy môže byť zatienený nepríjemnými bolestivými pocitmi, ktoré sú pre každú osobu zvláštne. Je známe, že každý z nás môže mať bolesť. Ich intenzita je vždy odlišná, rovnako ako charakter a rozsah lézie.

Mnohí v tejto situácii sa ponáhľajú používať známe a účinné metódy boja proti nej. Ale ako sa správať, ak sa bolesť objaví u tehotnej ženy? Je možné, aby žena urobila anestéziu počas tehotenstva a čo?

Aké lieky je možné počas gravidity anestetizovať

Aké lieky proti bolestiam môžem užívať počas tehotenstva?

Tieto otázky nie sú konfrontované všetkými, a toľko tehotných žien jednoducho nevie, čo robiť, a čo, bez poškodenia plodu, anestetikum môže byť použité v tehotenstve.

Mnohí v tomto prípade, aby neublížili dieťaťu, radšej znášajú bolesť, niekedy dokonca veľmi silnú.

Pre dnešok existuje niekoľko skupín liekov na analgéziu, ktoré sa nazývajú analgetiká. Sú schopní nielen anestetizovať, ale aj znižovať teplotu, majú protizápalový účinok.

Treba však poznamenať, že akékoľvek lieky sa môžu opiť len po súhlase lekára s cieľom vylúčiť akékoľvek riziko pre vývoj plodu a zdravie nenarodeného dieťaťa.

Jedným z liekov, ktoré nezakazuje používanie tehotných žien, je paracetamol. Môže byť použitý pre bolesti hlavy, prechladnutie a teplo. Neužívajte paracetamol u žien, ktoré majú ochorenie pečene.

S maximálnou opatrnosťou môžete používať ibuprofén, diklofenak, anestetické masti na topické použitie v tehotenstve. Niektoré z nich sa môžu používať iba v určitých obdobiach tehotenstva. Preto je konzultácia lekára taká dôležitá.

Ako je bezpečné pre dieťa vnútri matky anestézovať zub počas tehotenstva? Bolesť zubov je jedným z najčastejších problémov. S ním môžete bojovať iba v zubnej ordinácii. V tomto prípade môžu byť lieky proti bolesti použité len ako dočasné opatrenie, keď zub zranenie, čo nám umožní čakať na stretnutie s lekárom.

Aké lieky by som mal používať s opatrnosťou?

Ako prostriedok na zbavenie sa bolesti sa často používa analgin. Avšak počas obdobia nosenia dieťaťa je tento liek kontraindikovaný, pretože ovplyvňuje vnútromaternicový vývoj.

Takéto lieky proti bolesti, ktoré sa skladá z diklofenaku môže byť používaný počas tehotenstva, ale s opatrnosťou a iba v prvom alebo druhom trimestri, po konzultácii s lekárom. V treťom trimestri je to striktne zakázané.

Používanie antispazmikík

V prípade, že bolesť je spazmolytická a je spôsobená napätím hladkých svalov, môžete použiť drogy ako No-shpa a papaverine. Papaverín je niekedy predpísaný pre zvýšenie tonusu maternice, takže nastávajúca matka nemôže starať o bezpečnosť tohto nástroja, ako sa odporúča odborníkmi.

Používanie masti

Aké lieky proti bolestiam môžem užívať počas tehotenstva?

Masti pre anestéziu sú rozšírené a veľmi populárne. Ale používať ich počas tehotenstva by sa malo robiť s mimoriadnou opatrnosťou. Pod zákazom sú lieky proti bolesti počas tehotenstva, medzi ktoré patrí jed a včelí jed.

V tomto čase je dieťa veľmi citlivé, takže sa tieto biologicky aktívne látky môžu stať alergénom pre neho. Masti na bolesti svalov a kĺbov je možné užívať až v prvom a druhom trimestri.

CJe zakázané používať akýkoľvek druh liekov proti bolesti počas tehotenstva pre ženy:

  • V prípade núdzovej hospitalizácie v nemocnici;
  • V prípade, keď ich použitie môže mazať klinický obraz, ktorý sa vyskytuje u tehotnej ženy.

Osobitnú pozornosť treba venovať bolestiam brucha. Ak sa jedná o akútne bolesti, pri ktorých sa pozoruje výtok z pohlavných orgánov s prídavkom krvi, v tomto prípade bude jediným správnym riešením dostať sa do nemocnice.

Bolesti hlavy v druhej polovici tehotenstva môže spôsobiť preeklampsia, a výstraha je nevyhnutná, ak je sprevádzaná vizuálnymi príznakmi - mravčenie v očiach, alebo nejasných objektov. V tomto prípade je potrebná okamžitá hospitalizácia.

Čo môže byť pre plod nebezpečné?

Akékoľvek lieky proti bolesti počas tehotenstva, ako sú pilulky, masti alebo injekcie, môžu poškodiť budúce dieťa. Dokonca aj lekári nepopierajú skutočnosť, že lieky sú dostatočné a škodlivé látky, ktoré môžu spôsobovať vedľajšie účinky.

V prvom trimestri môžu ovplyvniť vývoj plodu a s použitím silných liekov budúca matka riskuje, že v detskom veku sa stanú deformity a kongenitálne patologické stavy.

Užívanie všetkých druhov liekov proti bolesti počas tehotenstva je zakázané, ak žena trpí takýmito ochoreniami:

Aké lieky proti bolestiam môžem užívať počas tehotenstva?
  • Závažné poruchy funkcie obličiek a pečene;
  • Gastrointestinálny vred;
  • Bronchiálna astma.

Komplikácie pre ženu

Niekedy po užití liekov sa môžu vyskytnúť komplikácie:

  • svrbenie;
  • triaška;
  • vyrážka;
  • Bolesť v žalúdku;
  • Horúčka.

Podobné príznaky sa môžu vyskytnúť v priebehu niekoľkých hodín po užití akéhokoľvek lieku. Ak nájdete aspoň jednu z nich, mali by ste okamžite zavolať sanitku.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

99 − = 92