Som mamka!

Aké sú príčiny necitlivosti brucha počas tehotenstva?

Počas tehotenstva žena zaznamená zmeny a zmeny vo svojom tele. Niektoré príznaky sú spoločné pre všetky ženy v stave, môže mať obavy o zdravie a vývoj dieťaťa, napríklad počas tehotenstva brucho počet veľkých obchod.

Je tento pocit nebezpečný? A s čím súvisí?

O vývoji tehotenstva

Žena prežíva rad nových pocitov, pretože plod sa vyvíja vnútromaternicou - všetko "Prívesky" toxikóza v počiatočných štádiách, zmena chuťových preferencií - bez ohľadu na obdobie, prvé pohyby drobky, počnúc 18. týždňom tehotenstva.

S vývojom plodu a jeho aktívneho rastu, zvyčajne 15 - 18 týždňov, ale môže byť až na výnimky, je priamo závislé na ústave žien môže vzniknúť celkom zvláštny pocit - pocit napätia, alebo v slovách o tehotenstve - hornej časti brucha znecitlivenie. Len posledný príznak spôsobuje väčšinu obáv a obáv.

Prečo a ako stúpa žalúdok počas tehotenstva?

Aké sú príčiny necitlivosti brucha počas tehotenstva?

Stojí za to pamätať, že počas tehotenstva, len koža na bruchu, a len v druhom trimestri, nemôže hlúpa. ako brucho rastie. Vzhľad takýchto pocitov je celkom normálny a považuje sa za fyziologickú normu.

Faktom je, že rastúci plod a maternica stlačí nielen vnútorné orgány so všetkými dôsledkami, ale aj nervy zodpovedné za citlivosti niektorých ženských telesných tkanív. Stretnutie tkanív pomáha pokožke stať sa menej citlivou a znecitlivenou.

Pocit necitlivosti môže byť odlišný a závisí priamo od niekoľkých faktorov: výška maternicového podstavca, miesto plodu a postavenie.

Pri výskyte tohto pocitu nie je nič nebezpečné a patologické, žiadna liečba sa nevyžaduje, stačí len ľahnúť a len relaxovať.

Aby sa predišlo vzniku takého nepríjemného a desivého pocitu, je potrebné dodržiavať určité pravidlá:

  • správne držanie tela;
  • pohodlná poloha tela počas pokoja;
  • dlhé prechádzky;
  • absencia stresu.

Niekedy môže byť nižšie brucho v tehotenstve hlúpe kvôli nesprávnej pozícii počas spánku. Keď je žalúdok dostatočne veľký, spánok na chrbte pomôže stlačiť nervy a koža na žalúdku môže byť hlúpa.

Prečo žalúdok v tehotenstve narástol v ranom štádiu?

Materina sa vzťahuje na duté svalové orgány, jej vrstvy sú lemované hladkými svalmi, t.j. Jeho zníženie sa môže uskutočniť len pod vplyvom signálov z nervového systému, niektorých hormónov. Od začiatku tehotenstva je maternica v tóne, ktorý sa nemá zvyšovať ani znižovať.

Jeho nárast je nazývaný hypertónia spôsobená takáto podmienka môže byť stres, strach, niektoré ochorenia vnútorných orgánov a reprodukčný systém a ďalšie.

Aké sú príčiny necitlivosti brucha počas tehotenstva?

Hypertonus - ohrozenie plného rozvoja dieťaťa a jeho bezpečné narodenie. Preto, ak je spodný alebo horný brucho v prvom trimestri znecitlivené, je potrebné poradiť sa s odborníkom. Veľkosť plodu je stále malá a nervové zakončenia nie sú stlačené, preto pre vznik takýchto pocitov je potrebné hľadať iné príčiny.

Bližšie k pôrodu, ženy hovoria, že maternica "Stane sa kameňom" - to sú takzvané tréningové zápasy, ktoré sa môžu prejaviť aj pocitom necitlivosti.

A než sa identifikovať príčinu týchto pocitov, a pochopiť, prečo k nim dochádza, je potrebné vziať do úvahy viacero faktorov, a to od obdobia tehotenstva a končí s komorbiditami.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

4 + 5 =