Ako dať deti do postele: užitočné rady skúsených mamičiek | pangudownloads.com
Som mamka!

Ako dať deti do postele: užitočné rady skúsených mamičiek

Dojčatá zostávajú v spánku za to, že leví podiel na dne, prebúdzajú sa len vtedy, keď sa cítia nepohodlne pocit hladovosti alebo plné plienok. Je pravda, že po prebudení nie všetci môžu rýchlo zaspávať, čo spôsobuje, že rodičia sa pýtajú, ako dávať dieťa do postele.

Od druhého mesiaca života sa výrazne znižuje trvanie spánku dieťaťa, stáva sa aktívnejším, zaujímavejším a zaujíma sa okolo sveta okolo neho. Počas tohto obdobia sa dieťa do postele stáva ešte problematičtějším. Skúsené mamičky vedia, ako to urobiť, a zdieľajú svoje tajomstvá.

Prečo dieťa odmieta spať?

Normálny a zdravý odpočinok je znamením a sľubom, že vaše dieťa sa vyvíja správne a jeho zdravotný stav je v poriadku.

Ak chcete zistiť, či je dieťa plne odpočinuté, stojí za to, aby ste sa najprv oboznámili s časom, ktorý by mal každý deň urobiť.

Ako dať deti do postele: užitočné rady skúsených mamičiek
 • Až 3 mesiace života dieťaťa - asi 17 hodín;
 • Od 3 mesiacov do 6 mesiacov trblietavé cereálie potrebujú asi 15 hodín;
 • Od pol roka do roka - asi 14 hodín;
 • Jeden rok a starší - približne 13 hodín.

Zvyčajne je sen o novorodencovi narušený fyzickým nepohodliem.

Druhá z nich sa môže nazývať:

 • Kolos, plyny;
 • bolesť hlavy;
 • Zvýšený tlak;
 • Vysoká telesná teplota.

Odmietnuť odpočinúť dieťa môže av prípade, že je hladný, má plnú plienku, cíti nepohodlie z chladu alebo naopak, zmätenosť.

Necítiť nepríjemné dieťa môže vo veľkej miestnosti alebo v miestnosti so suchým vzduchom.

Mnohé matky sú zvyknuté ležať deti, dáva im prsia, hojdajúc ich, ale postupom času by sa táto stopa mala odstaviť, čo je ťažké.

Denný spánok

Potrebuje trup, aby bol zdravý a vyvinul normálne. Napriek tomu môže drobivé odhodlanie odmietať odpočinok, byť rozmarná.

Dieťaťu rýchlo zaspal a jeho odpočinok bol pokojný a pokojný, moja matka musí dodržiavať iba určité pravidlá:

 • Po prvé, mali by ste vedieť, že deti do šiestich mesiacov života musia odpočívať dvakrát a dokonca trikrát počas dňa. Keď sa stolicu stane šesť mesiacov, môžete túto sumu znížiť na 1-2 krát. V tomto prípade by mal byť učený, aby to urobil súčasne, v rovnakých intervaloch. Časom popoludní bude dieťa ľahšie, pretože zvykne na určitý režim;
 • Karapuzu potrebuje pokojné, tiché prostredie na odpočinok. Rozrušenie zvyšku vášho dieťaťa môže dokonca aj tiché zvuky, hluk televízora, rozhovory s ľuďmi prítomnými v dome. Všetky tieto zvuky by sa nemali dostať do dieťaťa;
 • Skôr ako usadíte spiace deti, musíte správne usporiadať podmienky v miestnosti. Po prvé, musíte brať do úvahy také ukazovatele ako teplota a vlhkosť, kde dieťa spí. Teplota by mala byť asi 23 stupňov a vlhkosť asi 50% až 70%.
 • Nemenej dôležité pre dobrý odpočinok je čerstvý vzduch. Môže byť zabezpečený vetraním miestnosti asi pol hodiny.

Spať noc

Niektoré deti môžu tiež odmietnuť, ich odpočinok v tejto dobe môže byť nepokojný, znepokojujúci.

Aby bolo dieťa do noci v posteli, je tiež potrebné dodržiavať určité odporúčania, ktoré pomôžu utišiť mladého a poskytnúť pokojnému spánku dieťaťu.

Ako dať deti do postele: užitočné rady skúsených mamičiek
 • Hrudník potrebuje pokojné prostredie. To nie je menej dôležité ako pri usporiadaní denného spánku dieťaťa;
 • Nezabudnite na komfortné podmienky pre odpočinok - čerstvý vzduch, optimálnu vlhkosť a teplotu v miestnosti;
 • Ak chcete mať dieťa v noci, mal by sa kúpať. Procedúry večernej vody uvoľnia a upokojujú malého chlapca, ktorý umožní dieťaťu rýchlejšie zaspávanie.
 • Pred spaním si dieťa musí dať masáž, ktorá uvoľní drobky;
 • Dieťa by nemalo zaspať hladné, takže dieťa je povinné kŕmiť pred spaním, ale najprv musíte zmeniť plienky.

Všetky tieto jednoduché pravidlá pomôžu dieťaťu pokojne spať v noci.

Dieťa sme nechali od prsníka

Skôr či neskôr príde čas, kedy to bude musieť urobiť. Mnoho mladých matiek má absolútne pravdu a začne učiť svoje dieťa, aby zaspalo bez prsníka, s výnimkou samozrejme tých okamihov, kedy musíte kŕmiť drobky materským mliekom.

Takmer všetky deti odmietajú zaspať bez neho. Nie je prekvapujúce, že po tom všetkom si karapuzy zvykli cítiť teplo a ochranu matky a jej prsia sú spojené s dieťaťom s týmito pocitmi.

Ak dáte dieťa spať bez prsníka, stále nemôžete, tu je poradiť skúseným mamičkám.

 • Venujte pozornosť vášmu emočnému stavu, rodinným vzťahom. Dieťa cíti náladu matky, situáciu v rodine a reaguje na negatívne s úzkosťou. Mama prsia je jedným zo spôsobov, ako uklidniť drobky, takže v prípade nepriaznivej situácie a zlej nálady matky bude dieťa požiadať o prsia častejšie. Snažte sa dieťaťu cítiť len pozitívne emócie;
 • Ak dieťa nemôže zaspať, mnohí rodičia dávajú prednosť tomu, čo dieťa potrebuje, ak to len robí. Nedávajte to, ak máte v úmysle naučiť svoje dieťa zaspať bez prsníka. Umiestnite drobky do postieľky, zostaňte blízko, a ak dieťa začne plakať, nemusíte reagovať na plač, dávať hruď, vezmite si do rúk. Po asi týždni začne dieťa zvyknúť na zaspávanie bez prsníka;
 • Môžete dať drobku fľašu so zmesou alebo cumlíkom.

Odstráňte od pohybovej choroby

Mnohí psychológovia odporúčajú ani tomuto zvyku ani zvyknúť. Vysvetľujú to tým, že z dôvodu pohybovej choroby je psychický stav drobkov narušený.

Ak sa budete riadiť nasledujúcimi odporúčaniami, môžete sa s tým vyhnúť.

Ako dať deti do postele: užitočné rady skúsených mamičiek
 • Je potrebné, aby drobenka bola položená väčšinou jedným z členov rodiny;
 • Počas dňa sa snažte neobmedzovať činnosť dieťaťa, nezabudnite na to, že je potrebný deň odpočinku. Po nasýtení emóciami, novými dojmami, pohybom vaše dieťa ľahko zaspáva. Bolo by nadbytočné dávať malé dievčatko malú hru samo tesne pred spánkom;
 • Keď hovoríme o tom, ako dlho trvá dieťa do postele, je potrebné vziať do úvahy, že ho stanovujú samotní rodičia. Na túto otázku je potrebné vychádzať z činnosti dieťaťa, ako dlho zvyčajne spí a v akej hodine sa plánuje prebudenie dieťaťa a celej rodiny. Je tiež potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že dieťa je potrebné na správny oddych 10-12 hodín. Je potrebné venovať pozornosť nielen tomu, do akej miery drobky spí, ale aj to, aby dieťa bolo prísne v rovnakom čase;
 • Dieťa bude ľahko zaspávať, ak budete chodiť s ním na ulicu krátko pred spaním.
 • Dospieť dieťa by malo byť v tichu, v kľude, a tiež v podmienkach nedostatku jasného svetla. Nemôžete opustiť miestnosť, kde odpočíva, ale musíte sa správať veľmi ticho;
 • Je tiež dôležité, v akej pozícii dáte dieťa spať. Závisí to nielen od pokoja spánku, ale aj od bezpečnosti dieťaťa. Odporúča sa položiť dieťa na jeho bok. Vo sne sa môže vrátiť, takže sa neodporúča ležať na jeho chrbte. Nedávajte dieťa a brucho - to môže deformovať krčná chrbtica. Okrem toho, v tejto polohe, môže zablokovať jeho dych, nosknuvshis nos na vankúš. Ak dieťa nechce zaspať v póze na jeho boku, oprie sa o akýkoľvek povrch s chrbtom. To poskytne pocit istoty a pohodlia.

Mama dotyk môže zmeniť pohyb choroby. Aj keď vaše dieťa zaspí, môžete byť blízko, držte malú dievčinu za rukoväťou, objatie, železo. Cítil teplo najoriginálnejšieho dieťaťa, dieťa rýchlo usne a dieťa sa rýchlo dostane z pohybovej choroby.

Pamätajte na to, že dieťa spať bez prsníka, pohybová choroba a deň a noc pomôže takým faktorom ako priaznivá situácia v rodine, dobrá nálada matky, jej blízkosť a láska, fyzický komfort.

Ak všetky tieto metódy nefungujú, možno budete chcieť kontaktovať pediatra, ktorý vylúči zlý stav vášho dieťaťa, čo ruší jeho zvyšok.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

3 + 2 =