Som mamka!

Ako naučiť dieťa sedieť na vlastnú päsť?

V živote akejkoľvek mladšej matky skôr či neskôr vzniká niekoľko otázok:

 • ako naučiť dieťa sedieť?
 • koľko mesiacov sedí dieťa sám o sebe?
 • je dokonca nevyhnutné naučiť dieťa sedieť alebo čakať, kým to neurobí sám?
 • v koľkých mesiacoch potrebujete začať rozvíjať zručnosť tohto dieťaťa?

Kedy sa dieťa posadí?

Samozrejme, treba si uvedomiť, že každé dieťa je individuálne, jeho schopnosti a schopnosti sa vyvíjajú podľa jeho temperamentu, zdravotného stavu a stupňa aktivity.

Avšak pediatri majú určitú normu, ktorá určuje normu, keď drobky majú určité schopnosti vlastniť telo:

Ako naučiť dieťa sedieť na vlastnú päsť?
 • deti vo veku šiestich mesiacov - posaďte sa a krátko chvíľu si s nimi pomôžte;
 • deti sedem mesiacov - sedieť s pomocou dospelých a sedieť bez podpory, môžu chvíľu hrať na sedenie;
 • deti staršie ako sedem mesiacov - môžu sedieť samostatne, sedieť bez podpory dlhú dobu, môžu ležať zo sediacej pozície.

Štandardom je stanoviť vek, kedy sa dieťa začne sedieť, a nie zasievať paniku v duši tej matky, ktorej dieťa to neurobí o šesť mesiacov.

Okrem toho názor pediatrov je jednomyseľný - pred šiestimi mesiacmi by ste nemali začať ošetrovať dieťa, pretože vertikálna poloha chrbtice v tomto veku je stále neprirodzená.

Aktívne deti sa však môžu pokúsiť posadiť o niečo skôr, ale je lepšie pokúsiť sa nechať dlhšie sediace drobky. Napríklad, ak sa dieťa pokúsi sedieť za 3 mesiace, je dôležité pochopiť, že je príliš skoro. Faktom je, že kosti a vnútorné orgány dieťaťa sú až do 6 mesiacov stále krehké a citlivé. Preto, aby sa zabránilo problémom s chrbticou v budúcnosti, je lepšie rozptýliť dieťa a vytvoriť pre ňu také podmienky, aby mohol hrať v náchylnej polohe.

Ak sa však dieťa v štyroch mesiacoch pokúsi sedieť sami, môžete mu už krátko dovoliť, aby bol v pozícii opierky s podporou vo forme podpory.

Táto norma je východiskom pre pochopenie, kedy je možné začať učiť deti, aby získali sedenie. Ak pred šiestimi mesiacmi dieťa nie je samo o sebe, potom ho nemusíte naučiť, aby to urobil.

Ako pochopiť, že dieťa chce sedieť

Ako už bolo spomenuté, je lepšie zamerať sa nie na vek drobkov, ale na svoju činnosť potom rodičia nemusia minúť čas, kedy sa dieťa začne sedieť.

Existuje niekoľko znakov, že dieťa chce sedieť:

 • dieťa ťahá perá dopredu, uchopí ruky dospelých a pokúša sa ťahať telo nahor;
 • ležiace v kočíku dieťa vytiahne hore a hore, popadne priečnik;
 • sa snaží sedieť v aute.

V takom prípade sa aktívne deti nevzdávajú svojich pokusov, často uchopia priečku do kočíka alebo do hračiek a pokúsia sa sedieť sami. Rodičia v tomto prípade môžete nakrátko usporiadať pancier tak, aby bol v polohe naklonenia.

Ako pomôcť dieťaťu?

Ak zistíte, že dieťa začne stúpať z ležiacej polohy, môžete mu pomôcť trochu. K tomu musíte vybrať čas, kedy je dieťa plné, aktívne a nastavené na prehrávanie. Ale nepočujte dieťa, aby si sadol ihneď po jedle, je lepšie si vybrať čas medzi dvoma jedlami.

Takže zaistite, aby sa dieťa naklonilo na vankúš, zdvihlo nohy a perá, uistite sa, že je v dobrej nálade. Deti majú uchopenie reflex v matkinom lone, takže dieťa bude chytiť prsty. Zatiaľ čo držte držadlo, mierne vytiahnite mierne hore a smerom k sebe, potom ju jemne spustite späť. Vykonajte to niekoľkokrát.

Počas cvičenia hovorte s dieťaťom, je užitočné povedať jednoduché monosyllabické slová: "Hore a dole", "jeden-dva". Tak sa postupne začne spájať slovo a hnutie.

Ak vaša drvina už dosiahla 6 mesiacov a ešte sa nepokúša sedieť, môžete začať takéto cvičenie. V tomto veku sú svaly chrbta dostatočne silné na to, aby si dieťa mohli sedieť. Ale pamätajte - nedávajte, ale len si sadnite.

Po chvíli môžete začať posadiť dieťa mimo náchylnú pozíciu.

Akcie sú rovnaké:

Ako naučiť dieťa sedieť na vlastnú päsť?
 • vyberte čas, keď je drobky aktívne a plné, ale nie okamžite po jedle;
 • urobte masáž - zdvihnite rukoväte a nohy dieťaťa, uistite sa, že je nastavený na hranie;
 • Držte mu jednu ruku, aby vás chytil oboma rukami;
 • držaním jeho ruky je ľahké vytiahnuť dieťa v smere mierne hore a k sebe, s voľnou rukou je potrebné ju podoprieť chrbtom;
 • držte ju na niekoľko sekúnd, jemne ju položte a držte ju pod rukami.

Koľkokrát opakovať takéto cvičenie je na vás a na dieťa, ale na začiatok päť alebo šesť takýchto prístupov stačí.

Skôr ako naučíte dieťa sedieť samostatne, musíte sa uistiť, že môže držať operadlo a chvíľu si sadnúť. Tu je potrebné mierne zmeniť cvičenie a posadiť dieťa, iba podopieraním ruky pod chrbtom. Inštinktívne sa bude snažiť o podporu s rukami, takže sa postupne naučí posadiť si vlastnými rukami.

Nad postieľkou vašich drobností môžete zariadiť priečnu lištu alebo krúžky, ku ktorým sa môže ľahko dostať. Takže, vytiahol si ruky, karapuz sa naučí sedieť bez pomoci.

Správne držanie tela

Približne po 5-6 mesiacoch začína dieťa vstávať na všetky štvorky a pokúša sa plížiť. Zároveň môže začať sedieť sám bez pomoci svojich rodičov. Takže zvyčajne, ako deti sedia prvýkrát? Otočte brucho, dostaňte sa na všetky štyri, a potom znížte zadok na povrch.

V čase, keď dieťa sedí sám, dávajte pozor na správnosť jeho držania tela:

 • nohy dieťaťa sú zriedené, kolená sú otočené smerom von;
 • dieťa je mierne naklonené dopredu, zadok a bočný povrch nohy slúžia ako podpora;
 • pás je ohnutý, zatiaľ čo krk a horná časť chrbtice sú rovní;
 • brada je znížená;
 • Strúhanka spočíva na rukovätiach pred sebou.

Stáva sa, že keď dieťa sedí, spočíva len na jednej nohe, ale v tomto prípade je zaťaženie na chrbtici rozdelené nerovnomerne. Malý fidget musí byť usadený správne. Položte svoje obľúbené hračky pred seba a zostaňte blízko dieťaťa, pretože jeho postavenie je stále nestabilné, môže padnúť na stranu.

Predtým, ako budete dieťa naučiť sedieť z postoja, uistite sa, že už si istý, že sedí na zadku a môže sedieť bez podpory. Vykonajte to isté cvičenie - zdvihnite drobky rukoväťami a opatrne ich spustite. Vďaka takýmto každodenným cvičením dieťa posilní svaly chrbta a brucha.

Ako naučiť dieťa sedieť na hrnci

Matky a babičky učia mladých rodičov, že dieťa by malo byť vyučované už od útleho veku, to znamená, že vo veku 3-4 mesiacov je potrebné držať drobky nad baníkom, aby si v ňom vyvinul zvyk. Moderné štúdie tiež ukazujú, že nie je veľký rozdiel v tom, v akom veku sa začne zvyknúť na hrniec.

Ako naučiť dieťa sedieť na vlastnú päsť?

O 8-9 mesiacov dieťa už môže s istotou sedieť, v tomto čase a môžete začať dieťaťu predstaviť do hrnca.

Pediatri tvrdia, že vo veku 1-1,5 rokov sa drobky začínajú cítiť nepríjemným pocitom z mokrého oblečenia a čoskoro budú môcť vedome začať žiadať o hrniec.

Ale čo keď dieťa nechce sedieť na nočník? Čo nemožno urobiť - nútene sedieť a držať dieťa.

Takže vyvinete len pretrvávajúcu nechuť k tomuto problému, v dôsledku čoho sa dieťa začne opýtať na hrniec iba v vedomom veku, a to nie je to, čo potrebujeme.

Hlavná vec je, že akékoľvek cvičenie alebo činnosť sa môže vykonávať s úsmevom a dobrou náladou, až potom výsledok nebude príliš dlho.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 1 = 7