Som mamka!

Cvičenie po pôrode: posilňuje brušné svaly a znižuje hmotnosť

Mnoho žien sa obáva tehotenstva, pretože je si istá, že to nepriaznivo ovplyvní ich postavu. Samozrejme, každá žena chce byť dobre upravená a krásna, bez ohľadu na to, či má deti, alebo nie, ale to nie je ospravedlnenie, aby sa vzdal šťastia, že je matkou. Na vrátenie predchádzajúcich formulárov vám pomôžu špeciálne cvičenia po pôrode, zamerané na zníženie hmotnosti, zdvíhanie a posilnenie svalov.

Ako nepoškodiť telo

Cvičenie po pôrode: posilňuje brušné svaly a znižuje hmotnosť

Niekedy sú ženy zahlcené silnou túžbou znovu získať starú postavu, že hneď po narodení dieťaťa bežia do telocvične. Ale musíte vedieť, že toto je hlavná chyba, ktorú by ste nemali dovoliť. Telo po pôrode je stále oslabené, pôrodný kanál nie je zatvorený, takže nadmerná fyzická aktivita môže zhoršiť váš stav.

Prípustné je len ľahká gymnastika, vykonáva ju, budete môcť dosiahnuť tieto ciele:

 • zlepšiť náladu;
 • prijať predchádzajúce číslo;
 • schudnúť;
 • zlepšiť fyzickú kondíciu. 

Cvičenie na úbytok hmotnosti po pôrode a posilnenie svalov je dôležité počas celého popôrodného obdobia. Pred vyučovaním navštívte kanceláriu gynekológa, pretože lekár dokáže povedať, či ste pripravení na takéto záťaže.

Dodržiavame pravidlá

Chcete čo najlepšie využiť tréning?

Zistite, ako sa fyzicky venujete fyzickej aktivite, dodržujte nasledujúce pravidlá:

 • Prax pravidelne, najlepšie niekoľkokrát denne;
 • Cvičenie, keď ležíte na tvrdom povrchu - podlaha alebo tvrdý matrac;
 • Robte všetky pohyby hladko;
 • Triedy by sa mali uskutočňovať v dobre vetranej miestnosti, optimálna teplota vzduchu je 18-22;
 • Noste pohodlné, nie trápne oblečenie;
 • Pred tréningom navštívte toaletu;
 • Je žiaduce začať fyzickú aktivitu po dojčení. 

Ak chcete dosiahnuť viditeľné výsledky v triedach, je potrebné ich vykonať denne. To neznamená, že budete musieť stráviť celé dni vo telocvičniach, stačí, aby vaše telo malo veľmi málo času, môžete dokonca doma. 

Ako začať tréning

Ak nechcete poškodiť svoje telo, musíte vedieť, ako vykonať tréning a kde začať. V prvých dňoch po narodení sú najdôležitejšie pre ženské telo cvičenia zamerané na posilnenie svalov panvového dna. Najviac trpia počas pracovného procesu, takže musia byť obnovené. 

Nie vždy s malým dieťaťom existuje túžba a čas hrať šport, ale okamžite si všimnete priaznivý účinok fyzickej aktivity na vaše telo. Posilnením svalov panvového dna môžete urýchliť proces obnovy svalov perinea a pošvy. Špeciálne cvičenie pomôže zlepšiť obeh panvových orgánov, takže opuchy a podliatiny budú oveľa rýchlejšie. 

Kegelové cvičenia

Posilnenie svalov panvového dna vám pomôže cvičiť Kegel. Sú založené na sprísnení svalov perineu, vďaka takým jednoduchým pohybom sú dobre posilnené. Takéto opatrenia ešte pomáhajú ženám zvládnuť takéto ochorenia ako inkontinencia, pretože tento problém sa vyskytuje u mnohých mladých matiek. Svaly sa musia postupne krátiť, aby sa nepoškodili, ak máte nepríjemné pocity, okamžite ich zastavte. 

Cvičenie Kegel po pôrode začína na kontrakciu svalov v konečníku niekoľko sekúnd, niekoľkokrát sa opakuje. Postupne zvyšujte trvanie relácie. Potom prejdite na kontrakciu svalov pošvy, tieto akcie nielen obnovia vaše telo rýchlejšie po pôrode, ale aj váš sexuálny život viac nasýtený. 

Zbavte sa nadmernej hmotnosti

Cvičenie po pôrode: posilňuje brušné svaly a znižuje hmotnosť

Takmer každá žena po narodení dieťaťa si všimne, ako získala svoju váhu, čo nie je potešením pre mladú matku. Môžete schudnúť tým, že sa budete držať diétnej výživy, ale táto metóda je kontraindikovaná pre dojčiace ženy. V tomto prípade bude užitočné vykonať realizovateľné fyzické zaťaženie, takže nadmerná hmotnosť bude oveľa rýchlejšia. 

Aktívne sa zapojiť do športu môže byť len po mesiaci a pol. Fyzická aktivita ženy po pôrode je možná len po vyšetrení gynekológa a konzultácii s trénerom.

No, čo môžem urobiť, ak chcem znovu získať svoje bývalé formuláre rýchlejšie? Odborníci odporúčajú vykonávať ľahkú gymnastiku, pretože s pravidelným výkonom je dosť účinná.

Nasledujúca sada cvičení na zníženie hmotnosti sa môže uskutočniť už po prepustení z materskej nemocnice bez komplikácií:

 • Ležte na svojej strane, ohnite si kolená. Umiestnite dlaň dolnej paže pod hlavu a odpočívajte druhú ruku na posteli. Zdvihnite panvu a presuňte celú hmotnosť hmotnosti na dlaň ruky. Cvičenie vykonajte na každej strane od 3 do 10 krát;
 • Položte si chrbát na pohovku a ohnite kolená. Striedavo s jednou rukou, posúvaním na pohovke, natiahnite na päty. Akciu zopakujte až 10 krát;
 • Prijať kolená-zápästia predstavovať, zatiaľ čo vydychovať, súčasne zdvihnúť pravú a pravú nohu, potom zopakujte to na druhej strane.

Takéto cvičenia zlepšia tok krvi v svaloch, čo bude mať priaznivý vplyv na vašu váhu. 

Posilnenie brušných svalov

Po tehotenstve a pôrode tiež brušné svaly trpia značne, oslabujú a strácajú elasticitu. Cvičenie pre brucho po narodení vám pomôže stať sa majiteľom ideálneho lisu.

Vykonajte nasledujúce akcie: 

 • Ležať na chrbte, ohýbať kolená. Vdychujte a vydychujte vzduch, pri výdychu sa snažte maximálne napnúť panvové svaly. Keď sú napäté, začnite pomaly ťahať pupok hore a potom ťahajte smerom dovnútra, cítite silné napätie brušných svalov. Cvičenia pre tlač po pôrode sú tiež užitočné, pretože prispievajú k zníženiu maternice;
 • Ležať na gauči, položiť vankúš pod hlavou, ohýbať kolená a nakresliť dolné brušné svaly. Držte sa niekoľko sekúnd, potom ohnite chrbát oblúkom;
 • Lekcia o fitbole. Položte si na chrbát, chyťte loptu svojimi nohami a držte ju nohami, položte ruky pod zády rukami nadol. Kolená sa pomaly uťahujú na hrudník a zdvihajú panvu. Prijmite východiskovú pozíciu bez toho, aby ste sa dotkli podlahy. Pri vykonávaní tohto cvičenia na fitbole po pôrode sa všetky pohyby vykonávajú pomocou panvy. 

Program Cindyho Crawforda

Je známe, že všetky celebrity sa starajú o ich vzhľad. Prečo teda nepoužívame ich tajomstvá? Program Cindy Crawford "Nová dimenzia", Zamerané na obnovu postavy po pôrode. Špeciálne vybrané cvičenia vám pomôžu jemne, ale zároveň je najefektívnejšie nájsť požadovanú postavu. 

Všetky cvičenia po narodení Cindy Crawfordovej boli rozdelené do troch častí:

Cvičenie po pôrode: posilňuje brušné svaly a znižuje hmotnosť
 • 10-minútový komplex A. Je veľmi pohodlné vykonávať, dokonca aj v blízkosti dieťaťa. Môžete opakovať toľko, koľko môžete;
 • Komplex B. Predtým, ako sa dostanete do tohto štádia, mali by ste pracovať niekoľko týždňov, robiť cvičenia zo komplexu A;
 • Komplex C. Táto jednotka je najefektívnejšia, vedie k intenzívnemu spaľovaniu tukov.

Ak chcete študovať program Cindy Crawford, pozrite si všetky videá týchto aktivít.

Pre postnatálne obdobie sú športy ako jóga, pilates, plávanie tiež ideálne. Cvičenie jogy po pôrode vám nielen umožní tvarovať seba, ale uklidíte nervový systém. Odborníci odporúčajú, aby sa ženy ihneď po narodení zriekli aerobiku a behali. 

Vykonaním uskutočniteľnej fyzickej námahy dostanete atraktívnu postavu, ako ste mali pred tehotenstvom, a možno ju ešte lepšie!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 34 = 40