Dubová kôra ako vynikajúca prísada na hnačku u detí | pangudownloads.com
Som mamka!

Dubová kôra ako vynikajúca prísada na hnačku u detí

Jedným z najúčinnejších prostriedkov hnačky u detí a dospelých je kôra dubu. Vzhľadom na svoje vlastnosti sa aktívne používa v ľudovej medicíne a nielen pri takýchto poruchách. Na dosiahnutie požadovaného účinku je dôležité správne pripraviť a používať lieky na základe tejto zložky.

Vlastnosti kôry z dubu

Dubová kôra ako vynikajúca prísada na hnačku u detí

Ľudové prostriedky na báze dubovej kôry sa široko používajú už viac ako jedno storočie. Je to vynikajúca alternatíva k mnohým liekom farmácie. Aké je tajomstvo takej popularity tejto zložky?

Faktom je, že má veľa užitočných vlastností. Použitie dubovej kôry pri liečbe hnačky je obzvlášť účinné. To je možné vzhľadom na veľký obsah trieslovín v jeho zložení. Prípustné a protizápalové zložky majú pozitívny vplyv na telo, najmä na celý tráviaci systém.

S hnačkou môže dôjsť k podráždeniu slizníc, ako aj k poškodeniu slizníc, takže tento liek bude neuveriteľne užitočný, pretože môže vyvolať baktericídny účinok a poškodené zuby. Takéto ľudové recepty môžete používať vo vnútri aj vonku.

Indikácie na použitie

Kedy môže byť určená dubová kôra?

Prirodzene, pri hnačke u dojčiat je to jednoducho nenahraditeľná. Je to dostatočne mäkký účinok na účinok a tiež bezpečný pre malý organizmus.

Pri liečbe dysbiózy vám umožňuje zbaviť sa symptómov v podobe hnačky a nevoľnosti. Aj antibakteriálnym účinkom je možné zbaviť sa patogénnej mikroflóry, ktorá urýchľuje úplné zotavenie malého pacienta.

Pri hnačke sa pozoruje trauma na črevnej sliznici, kôra pomôže zbaviť sa účinkov a zmierniť zápal. Pomocou odvaru je možné urýchliť hojenie rán a vredov.

Okrem toho je potrebné poznamenať, že kôra má indikácie na použitie v takmer všetkých poruchách tráviaceho traktu a iných ochorení tráviaceho a močového systému, ktoré sú spojené s vývojom hnačky a zápalového procesu. Predovšetkým sa týka kolitídy, úplavice a cystitídy. Pomáha pri niektorých gynekologických a zubných problémoch.

Ľudové recepty

Aby sa dosiahol požadovaný účinok, je potrebné správne pripraviť a použiť prípravky na báze dubu.

Existuje niekoľko základných receptov na pitie a použitie dubovej kôry na hnačku.

Dubová kôra ako vynikajúca prísada na hnačku u detí
  • Vývar. Litr vody naberá 100 gramov kôry. Zmes sa varí asi 15 minút a potom sa prefiltruje. Pred použitím by mal byť vývar rozriedený na polovicu vodou;
  • Klystír. Je potrebné pripraviť vývar a ochladiť. Potom sa ku sklu tejto živnej pôdy pridá 3-3,5 g kyseliny sírovej a pridá sa roztok. Takýto klystýr pomôže vyliečiť dieťa chronického hnačky;
  • Komprimovať. Na liečbu problémov s črevom a na zabezpečenie fixačného efektu môžete použiť kompresiu založenú na bokoch a dubových práškoch. Zriedia sa vodou a pridá sa trifolium (koreň). Ak chcete rýchlo zbaviť hnačky, môžete pridať olovený cukor;
  • Infúzia. Na vnútorné použitie pripraveného vývaru urobte studenú infúziu. K tomu sa do zriedeného produktu pridá ďalšia voda. Alternatívne nalejte suchú kôru obyčajnou studenou vodou z filtra. Po 6 hodinách sa infúzia môže opiť.

Ako piť kôru dubu na hnačku? Pre malé dieťa stačí 1 šálka denne. U veľmi malých detí sa dávky ešte viac znižujú a je potrebné poradiť sa s pediatrom vopred. Pre deti staršie ako 12 rokov je maximálna prípustná dávka 400 ml denne. Súčasne by sa mal rozdeliť na 4 recepcie. Pri každom prístupe sa opití 100 ml studených infúzií.

Kontraindikácie a vekové charakteristiky

Napriek tomu, že táto zložka je úplne bezpečný ľudový liek, existuje veľa inštrukcií na používanie dubovej kôry na hnačku. Najprv je dôležité nájsť čisté suroviny. Najlepšie je zakúpiť certifikovaný výrobok v lekárni. Inak môže dubová kôra obsahovať soli ťažkých kovov a iných škodlivých nečistôt.

Dubová kôra ako vynikajúca prísada na hnačku u detí

Pokiaľ ide o skutočné použitie, pokyn hovorí, že dávkovanie sa musí prísne dodržiavať. Ak dôjde k prekročeniu množstva, môže sa objaviť nauzea a vracanie. Zvlášť opatrný je pri liečbe detí. Môžu vyvinúť alergiu alebo inú reakciu spojenú s neznášanlivosťou materiálu.

Treba tiež zvážiť, že niektoré choroby môžu byť nezlučiteľné s tanínmi.

Hnačka takýchto liekov sa zastaví, ale pri liečbe iných porúch musíte byť opatrní. Pri zápche je dub výrazne kontraindikovaný, pretože zhoršuje situáciu.

Alternatívne prostriedky

Ak sa kôra duba, z iného dôvodu alebo iného, ​​nemôže použiť na liečbu hnačky, nájdeme alternatívne spôsoby jej nahradenia.

Pre ľudovú medicínu sú tieto:

  • ryžová voda;
  • coil;
  • čierny čaj;
  • škrob;
  • tráva mäta a jahody.

V každom prípade je pri liečbe hnačky u detí potrebné používať takéto prostriedky s veľkou starostlivosťou. V niektorých prípadoch bude vhodnejšie používať tradičné lieky pod dohľadom lekára.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

3 + 4 =