Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie? | pangudownloads.com
Som mamka!

Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie?

Tehotenstvo je špeciálnym stavom ženy. Budúca matka sa snaží vyhnúť všetkému, čo môže poškodiť zdravie dieťaťa alebo ohroziť samotné tehotenstvo. Nie je náhodou, že otázka možnosti vykonať epiláciu počas gravidity je intenzívne diskutovaná gynekológmi. Názory špecialistov na túto problematiku, ako aj odporúčania, ako postupovať pri odstraňovaní chĺpkov u tehotných žien, sa naučíte z tohto článku.

Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie?

Túžba pozerať sa dobre upravená a krásna je obzvlášť skvelá, keď žena čaká na narodenie dieťaťa. Už mnoho rokov gynekológovia počas tehotenstva zakázali akúkoľvek manipuláciu s ich vzhľadom. Bolo nemožné farbiť vlasy, robiť chemické perm a rad ďalších procedúr. Aj teraz sú tieto zákazy opodstatnené.

Výrobky na starostlivosť často obsahujú chemické prvky, ktoré môžu spôsobiť alergie alebo toxikózu. V dôsledku toho môžu tehotné ženy používať iba tie výrobky starostlivosti, ktoré nespôsobia komplikácie a vedľajšie účinky.

Tento prístup je obzvlášť dôležitý pre správanie odstraňovania chĺpkov počas tehotenstva.

V akom časovom limite je možné?

Epilácia je odstránenie rôznymi spôsobmi nežiaducich vlasov na tele. Účelom postupu je odstrániť nielen vlasy, ale aj ich korene, čo zaistí dostatočnú dlhodobú vegetáciu.

Gynekológovia už dlho zaznamenali niektoré črty procesov, ktoré sa vyskytujú v tele budúcej matky:

 • zvýšený rast vlasov spojený so zmenami v hormonálnom pozadí ženy;
 • zvýšená náchylnosť na bolesť;
 • výskyt kŕčových žíl a opuch nôh;
 • oslabenie celkovej imunity.

Všetky tieto faktory vyžadujú veľmi opatrnú liečbu chĺpkov u tehotných žien.

Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie?

Samozrejme, tehotné ženy by nemali úplne opustiť starostlivosť o seba. Platí to najmä pre oblasť bikín. Počas tehotenstva je odstránenie chĺpkov z intímnych miest nielen záležitosťou krásy a starostlivosti, ale aj osobnej hygieny.

Gynekológovia poukazujú na to, že možnosť vykonania procedúry bez vedľajších účinkov nie je v rôznych obdobiach tehotenstva rovnaká.

Už bolo povedané, že veľa tehotných žien cíti bolesť ostrejšie. Bolesť môže spôsobiť tón maternice a ohroziť samotné tehotenstvo. To je obzvlášť nebezpečné počas prvých 12 týždňov tehotenstva. Preto by v počiatočných fázach by nemala uplatňovať epiláciu. Ak je napriek tomu nevyhnutné nevyhnutne odstrániť zbytočné vlasy na tele, použite šetrnejšiu metódu depilácie.

Druhý trimestr je vhodnejší čas na manipuláciu. V týchto časoch sa žena stáva menej citlivá na bolesť a je možné vykonať postupy na odstránenie zbytočnej vegetácie.

Môžete vykonávať odstraňovanie chĺpkov av neskorších obdobiach, samozrejme, byť opatrní a výber jemných metód.

Keď to nie je možné?

Existujú prísne kontraindikácie pre procedúry odstraňovania chĺpkov u tehotných žien. Patria medzi ne:

Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie?
 • podráždenie a poškodenie kože v oblasti postupu;
 • alergické reakcie vrátane zložiek používaných v prostriedkoch na manipuláciu;
 • herpes vo fáze exacerbácie;
 • infekčné choroby;
 • diabetes mellitus;
 • duševné poruchy a stres;
 • toxémie;
 • prítomnosť maternice v tonuse a hrozba potratu.

V týchto prípadoch je manipulácia prísne zakázaná. Budúca matka si musí pamätať, že porušuje tento zákaz, ohrozuje život a zdravie svojho dieťaťa.

Bezpečné cesty

Takže na otázku: “Môžem odstrániť chĺpky počas tehotenstva?”Mnohí lekári-gynekológovia dávajú pozitívnu odpoveď. Ale nie všetky metódy sú vhodné pre budúcu matku. Zvážte najbezpečnejšie z nich:

Bioepilyatsiya. Týmto postupom je odstránenie prebytočnej vegetácie pomocou vosku, karamelu (záchvaty), fytomasy. Postup je dosť bolestivý, preto by sa nemal používať v počiatočných fázach. Najobľúbenejšie odstraňovanie chĺpkov s voskom. Táto metóda dáva dlhodobý dlhodobý výsledok.

Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie?

Žena nemusí niekoľko mesiacov opakovať manipuláciu. Počas tehotenstva je vosková epilácia vhodná na vykonanie v druhom a treťom trimestri. S jej pomocou sa môžete zbaviť vlasov na nohách, ramenách, v podpazuší.

Pri veľkej vegetácii je postup dosť bolestivý. Vosk by sa mal používať s opatrnosťou v zóne bikín. So zvýšenou citlivosťou na bolesť stojí za to úplné upustenie od používania vosku v tejto zóne.

Kontraindikácia manipulácie s kŕčovými žilami. Epilacia s karamelom alebo fytómom môže nahradiť vosk, keďže mnohé ženy ju vnímajú ako menej bolestivé.

depilátor. Zariadenie na samovybavenie nežiaducej vegetácie na tele. Medzi výhody tejto metódy patrí dostupnosť postupu. Môže sa to robiť nezávisle doma.

Pre tehotné ženy je táto metóda nebezpečná, pretože spôsobuje pomerne silnú bolesť. Preto sa nemôže použiť v prípade hrozby potratu alebo zlého zdravia. To sa nezmestí, a aby sa epilácia tehotnej ženy v oblasti bikín.

Metódy, ktoré nie sú vhodné pre tehotné ženy

Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie?
 • elektrolýza. Jeden z najúčinnejších spôsobov odstránenia nadmernej vegetácie. Vlasové folikuly sú zničené slabým výbojom elektrického prúdu. Vedľajším účinkom je použitie vysokej teploty a zásad. To všetko vám umožňuje dlhodobo zbaviť vlasov. Postup je prísne zakázaný pre tehotné ženy. Dôvodom je bolestivosť a dlhá doba trvania, ako aj vplyv elektrického prúdu, ktorý môže prerušiť nosenie dieťaťa;
 • Laserové odstránenie chĺpkov kontraindikované aj pre budúce matky. Hoci existujú názory, že laserové odstránenie chĺpkov je prijateľné v tehotenstve, ak je zároveň potrebné byť opatrní. S relatívnou bezbolestnosťou metódy skrýva určité nebezpečenstvo pre matku a plod. Zničenie vlasového folikulu sa dosahuje pôsobením laserového lúča s vysokou teplotou. To môže spôsobiť popáleniny a stres u ženy so všetkými následnými negatívnymi dôsledkami.
 • Fotoepilácia. Nová metóda založená na zničení folikulov pomocou blesku a prevencie ich ďalšieho rastu. Tehotná nie je vhodná, pretože prakticky nie je študovaná. Nie je známe jeho účinok na matku a plod.

depilácia

Odstránenie chĺpkov pomocou holiaceho strojčeka alebo špeciálnych krémov. Táto metóda je najšetrnejšia a nemá žiadne kontraindikácie pre tehotné ženy. Výhody depilácie sú: bezbolestnosť a dostupnosť, absencia vedľajších účinkov a ohrozenie dieťaťa.

Epilácia počas tehotenstva: je to možné alebo nie?

To môže byť vykonané kedykoľvek počas tehotenstva. K nepríjemnosti postupu sa spomína: rýchly rast vyholených chĺpkov, podráždenie v oblasti bikín.

Aby ste minimalizovali nepríjemný účinok pred holením, užite teplú sprchu, použite špeciálne tkaničky a upokojujúce krémy. Ďalší dobrý tip: pred použitím depilačného krému alebo zmäkčovadla, zvlhčovač, test na alergickú reakciu. To pomôže zabrániť nepríjemným dôsledkom konania.

Či manipulovať s tehotnými ženami?

Časy, kedy bola tehotenstvo považovaná za podobnú chorobe, už dávno zapadli do minulosti. V súčasnosti budúce matky vedú aktívny životný štýl, chodia na šport, postarajú sa o seba. Takéto otázky ako kozmetické postupy, “hniezdiaci syndróm u tehotných žien“Šport a fitness sú široko diskutované odborníkmi a samotnými tehotnými ženami.

Takže je možné vykonať odstránenie chĺpkov počas tehotenstva? Samozrejme, robte. Ale priblížiť sa k tomuto postupu primerane a opatrne. Koniec koncov, starostlivosť o svoje zdravie a bezpečnosť dieťaťa je hlavným problémom matky. Buďte zdraví!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

22 − 15 =