Hustá krv počas tehotenstva je vážnou patológiou | pangudownloads.com
Som mamka!

Hustá krv počas tehotenstva je vážnou patológiou

Počas obdobia gravidity by žena mala pravidelne podstupovať rôzne štúdie vrátane krvných testov. Sú to potrebné opatrenia, pretože podľa výsledkov testov lekár monitoruje stav a zdravie budúceho dieťaťa a jeho matky.

Hustá krv počas tehotenstva je vážnou patológiou

Napríklad, ak sa v časovej analýze nachádza všeobecne takzvaná hrubá krv, možno sa vyhnúť mnohým nepríjemným problémom, ktoré vznikajú v súvislosti s týmto javom.

Treba poznamenať, že zhrubnutie nie je choroba, avšak je vnímaná ako druh príznaku. Prečo je hustá krv počas tehotenstva znepokojujúca lekári? Faktom je, že prechádza zle cez nádoby, najmä malé a kapiláry.

V dôsledku toho dochádza k narušeniu prívodu krvi všetkým orgánom, dochádza k stagnácii, čo zase prispieva k tvorbe krvných zrazenín a kŕčových žíl.

Najviac vnímavým orgánom tela je mozog. Dokonca aj najzávažnejšie porušenia jeho krvného zásobovania vedú k pocitu pomalosti, poklesu pracovnej kapacity a poruchy pamäti. To však nie je najhoršie.

Ak sa do týchto príznakov pridá sedavý spôsob života, hrozí nebezpečenstvo vzniku pomerne nebezpečných a smrteľných ochorení, napríklad tromboflebitídy, aterosklerózy, srdcového infarktu a mozgovej príhody.

Príčiny hustá krv v tehotenstve

Každý, kto sa s takýmto problémom stretol alebo chce zabrániť, by sa mal najskôr oboznámiť s príčinami ochorenia. Hustota závisí od mnohých faktorov.

Najbežnejšie dôvody sú:

 • Zvýšenie hemoglobínu, krvných doštičiek, erytrocytov;
 • Zvýšená zrážavosť krvi;
 • Nedostatok enzýmov;
 • Okysľovanie tela;
 • Hyperfunkcia sleziny;
 • expozícia;
 • Dehydratácia kvôli nedostatočnému príjmu vody alebo jej zlej stráviteľnosti v hrubom čreve;
 • Nedostatok vitamínov a minerálov, ktoré sa podieľajú na produkcii hormónov a enzýmov;
 • Nadmerná spotreba cukru a sacharidov.

Zvyčajne prevažuje iba jeden dôvod, ktorý môže byť aj dočasný. Napríklad počas obdobia tehotenstva telo ženy prechádza sériou metamorfóz a záťaž na ňom sa zdvojnásobuje.

Niekedy sa s ním nemôže úplne vyrovnať. V mnohých prípadoch je však zahustenie vyvolané viacerými faktormi. To sa zvyčajne deje s ťažkou krvou, krvnými ochoreniami a bolestivým šokom

Často hustá krv odhalená pri plánovaní dieťaťa je dôsledkom antifosfolipidového syndrómu. Toto ochorenie vedie k zvýšenému zrážaniu krvi v absolútne všetkých krvných cievach, čo často spôsobuje smrť plodu alebo predčasné pôrodu.

Malý nárast tohto parametra môže spôsobiť prípravky, ktoré sú užívané mnohými tehotnými ženami so zníženým hemoglobínom.

Symptómy hustého krvácania sa objavujú v tehotenstve

Treba poznamenať, že príznaky porušenia často vznikajú, keď telo dostane menej ako požadované množstvo tekutiny. Kvôli nedostatku vody sa vnútorné tekutiny tela (krv, lymfatické uzliny) samozrejme stávajú silnejšími.

Uzlíky na žilách, pocit ťažkosti v nohách, neustále ospalosť – výskyt týchto príznakov naznačuje porušenie.

Liečba hustého krvi, zistená počas tehotenstva

Hustá krv počas tehotenstva je vážnou patológiou

Samozrejme, problém nemôžete vyriešiť sami. Lekár predpíše potrebnú liečbu po výsledkoch testov. Ale žena môže sama plniť deficit vody. Fľašu (0,5 litra) je potrebné naplniť bežnou vodou bez plynu. Je lepšie vziať filtrované alebo varené.

Mala by sa vždy nosiť a pravidelne piť niekoľko sipiek. Nie je nevyhnutné piť všetko naraz, inak nebude mať taký veľký význam. Tento jednoduchý zvyk pomôže budúcej matke vyhnúť sa veľa nepríjemných chvíľ počas tehotenstva. Ale nemôžete piť veľa vody pre tých, ktorí trpia opuchom.

Mnoho liekov môže rýchlo a účinne zriediť krv, ale sú kontraindikované v tehotenstve, takže lekár pravdepodobne predpíše špeciálnu diétu, ktorá vo väčšine prípadov pomáha eliminovať príznaky poruchy.

diéta

Je nevyhnutné monitorovať stravu: vylúčiť zo strava vyprážané, mastné, konzervované potraviny; zahŕňajú výrobky z kyslého mlieka s nízkym obsahom tuku. Neodporúča sa jesť cukor, sladké jedlá, ako aj pohánky, zemiaky, banány, alkohol, sóda, údené mäso a nakladanie.

Tieto odporúčania sa týkajú nielen tých žien, ktoré majú hustú krv, ale vo všeobecnosti všetky tehotné ženy.

Stojí za to, že použijete viac výrobkov, ktoré sú skvapalnené.

Liečba stravou naznačuje:

 • Každý citrusový grapefruit, pomaranč, citrón, vápno;
 • Bobule sú moruše, maliny, jahody, čierne ríbezle, brusnice, slivka, rakytník;
 • Sušené ovocie;
 • Granátové jablko a jeho šťava;
 • ananás;
 • Lesné huby;
 • Paradajky, repa, cibuľa a mladý cesnak;
 • Birch šťava. Tiež budú užitočné bujóny z brezovej kôry a obličiek.
 • Takmer všetky rastlinné oleje – olivový, ľanový, repkový, atď.
 • Curcuma, kari, oregano, suchý kôprid a kajenský korenie, paprika, zázvor, tymian, škorica.

Je dôležité, aby rastlinné jedlá zodpovedali sezóne. Nezabudnite, že maliny, huby a kalina nie sú príliš návykové. Navyše, akýkoľvek výrobok v príliš veľkom množstve môže spôsobiť alergiu, takže všetky vyššie uvedené by nemali byť horlivé.

Malá fyzická námaha bude nadbytočná. Elementárne cvičenia môžu zlepšiť cirkuláciu krvi v celom tele.

Pred prijatím akýchkoľvek opatrení by ste mali konzultovať s pozorným lekárom, ktorý bude brať do úvahy špecifiká organizmu, ako aj kontraindikácie určitých produktov, pretože dôsledky nesprávnej terapie môžu byť také závažné ako absencia samotnej liečby.

Metódy liečby

Nie vždy korekcia výživy alebo životného štýlu prináša potrebné výsledky. Ak zhrubnutie bude predstavovať hrozbu pre plod alebo matku, potom by sa mali použiť závažnejšie metódy modernej medicíny.

Veľmi často sa predpisuje liek, akým je napríklad Currantil, ale môže byť potrebné použiť viac účinných látok. Injekčná forma je predpísaná ako Cardiomagnyl, Frasiparin, Fleboida, trombotická ACC a ďalšie. Lekár vyberie lieky vzhľadom parametrov koagulácie a vedený stav pacienta.

Každá liečba je zrušená po 36 týždňoch gravidity. V niektorých prípadoch 14 dní pred odhadovaným dátumom doručenia. To sa robí s cieľom vyhnúť sa mnohým problémom priamo počas procesu narodenia.

Dôsledky hustého krvácania pre plod a matku počas tehotenstva

Hlavným nebezpečenstvom je trombus. Veľmi často po narodení dieťaťa sa vyvinú kŕčové žily, najmä ak výsledky testov preukázali nadmernú hustotu v priebehu dieťaťa.

Jedným z najpravdepodobnejších rizík je zablokovanie krvných ciev. Táto patológia môže nepriaznivo ovplyvniť rastúci plod, ktorý bude mať nedostatok kyslíka, a matku. V tomto prípade sa významne zvýši možnosť potratu alebo predčasného pôrodu, ako aj srdcový záchvat a mŕtvica.

Keď sa zistí hustá krv, často dochádza aj k zmrazeniu tehotenstva. V takejto situácii endometrium, v ktorom má slabý krvný obeh, nedokáže plodu dodať potrebné živiny. Navyše, embryo sa na ňu normálne nemôže pripojiť.

Plánovanie tehotenstva

Hustá krv počas tehotenstva je vážnou patológiou

Dokonca aj pri plánovaní dieťaťa musíte prejsť vhodnou analýzou hemostázy. Tým sa zabránia komplikáciám, odstránenie porušenia a vydržanie dieťaťa pred dátumom splatnosti. Lekár by mal predpísať hemostatígogram (koagulogram).

To platí najmä pre ženy z rizikovej skupiny:

 • Jeden z príbuzných mal infarkt, mozgovú príhodu, trombózu;
 • Predchádzajúce tehotenstvo skončilo s potratom alebo bolo zmrazené;
 • Športovanie s ťažkým fyzickým námahom;
 • Kŕčové žily u žien alebo blízkych príbuzných.

Jeden týždeň pred analýzou by ste nemali piť alkohol a užívať lieky obsahujúce aspirín, pretože majú vplyv na koaguláciu a výsledky testov budú nespoľahlivé.

Dokonca aj keď žena nie je ohrozená, ale chce určiť hustotu, lekár môže predpísať jej smer na štúdium. Stojí za zmienku, že u tehotných žien sa krv mierne zahusťuje, ale tieto ukazovatele bez prítomnosti patológie sa pohybujú v normálnych hraniciach.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

4 + 2 =

Adblock
detector