Kŕmenie novorodenca v číslach | pangudownloads.com
Som mamka!

Kŕmenie novorodenca v číslach

Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť po narodení dieťaťa, je pripojiť ho k hrudníku. Približne 15-20 minút po narodení dieťa začne hľadať matku prsníka. Je veľmi dôležité pomôcť mu v tejto ťažkej veci a dať prsník, vložte ho priamo do úst.

Kŕmenie novorodenca v číslach

Najprv novorodenec nevie pochopiť, ako správne vysávať a stratiť bradavku, potom ju musíte vrátiť do úst. Po asi jednej hodine sa dieťa začne znovu obávať - ​​je čas ponúknuť mu druhé prsia.

Ďalšie kŕmenie by sa malo vykonávať na dopytové strúhadlá. Koľko potrebujete detskú výživu, rozhodne sa sám o sebe. Ak je dieťa pokojné, dobre spí, rastie, rastie a potom je preňho dostatok potravy. Ak je dieťa nezbedné, zatiaľ čo jeho testy sú v poriadku, nie je žiadna teplota, nie je tlačí, gazik neodchádza, s najväčšou pravdepodobnosťou, karapuz je hladný.

Koľko by mal novonarodený jesť

Ak je dieťa dojčené, jedie, je pokojné a zdravé, potom sa obáva, či nepotrebuje dostatok mlieka. Objem žalúdka dieťaťa v prvých dňoch je veľmi malý a jedie presne toľko, koľko chce. Ak dieťa svojim správaním preukáže, že je hladný, je potrebné zistiť, koľko dieťa jesť a porovnať túto sumu s prijatými normami.

Koľko detí by malo mlieť mlieko, môžete si vypočítať niekoľkými spôsobmi:

  • ako odporúča neonatológov v prvých desiatich dňoch života grudnichok mali konzumovať za jedlo v gramoch mlieka, koľko dní to vynásobená 10. To znamená, že druhý deň života v čase, dieťa by malo jesť asi 20 gramov, a to piaty deň - 50 gramov;
  • od 11 dní do veku šiestich týždňov sa množstvo mlieka požadované dieťaťom na deň vypočíta podľa jeho telesnej hmotnosti. Za týmto účelom je hmotnosť dieťaťa v gramoch rozdelená na päť. To znamená, že ak dieťa váži 4200 gramov, potom by mal na jeden deň jesť 4200/5 = 840 g mlieka. Táto dávka by mala byť rozdelená na 10-12 krmív pre dieťa a 8-10 krmív pre umelého muža;
  • Výpočet dennej normy zmesi pre drobky možno urobiť pomocou vzorca: Mierka: 800-50 (8-N), N - číslo, ktoré udáva, koľko týždňov dieťa. Podľa tohto vzorca musí mesiace dieťa konzumovať 800-50 (8-1) = 450 gramov mlieka denne;
  • Jeden liter materského mlieka obsahuje 700 kcal. Počas prvých troch mesiacov života má dieťa dostať 125 kcal na kilogram hmotnosti za deň. Napríklad, ak drobky vážia 3,8 kg, potrebujete 125 × 8 = 475 kcal denne. S cieľom zistiť, koľko sa v mililitroch, mali by ste vykonať nasledujúce výpočet: 475 × 1000: 700 = 678 ml, kde 1000 - to je v mililitroch na liter;
  • Ďalším spôsobom, ako vypočítať, koľko sa má spotrebovať, je zmes novorodenca - metóda Reich. Podľa vzorca by mala byť hmotnosť dieťaťa rozdelená na výšku a vynásobená hmotnosťou 7. Váha by sa mala uloviť v gramoch, rast v centimetroch. Dieťa s dĺžkou 55 cm a hmotnosťou 3900 g by sa malo jesť denne: 3900/55 × 7 = 496 gramov mlieka alebo zmesi.

Samozrejme, všetky tieto normy nemusia byť dôkladne sledované. Ak je však dieťa podvyživené, stojí za to sa snažiť približovať tieto čísla.

Ako vypočítať, koľko dieťa jedlo pre jeden krmivo

Kŕmenie novorodenca v číslach

Ak chcete zistiť, koľko gramov by malo mať jedno dieťa naraz, musí sa zvážiť pred kŕmením a hneď po ňom. To je najlepšie využiť elektronických váh dieťaťa, ktoré sú meranie diskrétnych 5 Ten chlapec je odporúčané vážiť nahí, k obsahu plienky neovplyvnilo výsledky.

Ak chcete získať úplný obrázok, mali by ste vykonať merania niekoľkokrát denne. Niekedy novorodenec môže okamžite konzumovať mlieko pomerne málo a za druhým plniť tento nedostatok.

Je ľahšie vypočítať množstvo mlieka konzumovaného fľašou. Je potrebné mlieko vyjadriť a kojať dieťa z lyžice alebo z fľaše.

Prečo je dieťa choré?

Ak dieťa pri každom kŕmení príliš málo, nezvyšuje hmotnosť, veľa spí, nechce sa prebudiť na kŕmenie, stojí za to navštíviť lekára. Niekedy je príčinou rozdielu medzi tým, koľko má dieťa jesť a koľko skutočne sníva, nesprávne pripojenie k prsníku alebo nedostatočné v čase.

Novorodenec môže a chce jesť viac, ale jednoducho nefunguje alebo nemá čas. V takomto prípade, predtým ako dieťa dostane zmes, stojí za to konzultovať s odborníkom na dojčenie a zvyšovaním času kŕmenia.

Stojí za zmienku, že problém podvýživy môže nastať aj kvôli poklesu množstva mlieka od mojich matky. Nepridáva sa v rovnakom množstve zakaždým, recesie možno pozorovať na 1,5-2 mesiace. Zvyčajne v takýchto prípadoch dieťa nepotrebuje jedlo, ale ak drobky takmer prestane váhať, potom môžete dať zmes.

Kŕmenie novorodenca v číslach

Dieťa by však nemalo byť úplne prepnuté na umelé kŕmenie. Mal by pokračovať v nasávaní prsníka pred a po použití zmesi, čo stimuluje laktáciu. Množstvo zmesi, ktoré sa má konzumovať ako doplnkové potraviny, by nemalo presiahnuť 150 mililitrov za deň. Keď dieťa trpí mliekom, malo by byť vylúčené návnada.

Power, samozrejme, hrá veľmi dôležitú úlohu v živote novorodenca, ale nenechajte sa zavesil len na túto tému. V prípade, že batoľa je zdravé, dobre vychovaný, neplač a kričí po celý deň, nemusí sadnúť s kalkulačkou sa prísť na to, koľko mlieka bábätko spotrebuje za jedlo alebo na deň.

Namiesto toho, aby ste sa obťažovali a navíjali sa na niečo, lepšie uklidnite a oddýchnite, pretože tichá a radostná matka má viac mlieka pre svoje milované "žravý»Dieťa! 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

8 + 1 =