Krusty za ušimi dieťaťa | pangudownloads.com
Som mamka!

Krusty za ušimi dieťaťa

Exudatívna diatéza sa vyskytuje u detí vo veku 2 rokov. Najviac postihnutú oblasť kože za ušami - a ukazuje žltú kôru, dieťa sa stáva nepokojný, neustále snaží nuly, nehnevá. Ochorenie sa nazýva scrofula. Žlté kôrky za ušami dieťaťa sú spôsobené inými dôvodmi. Seboroická diatéza sa objavuje v dôsledku zvýšenej aktivity mazových žliaz.

Zolotukha za ušami dieťaťa

Zolotukh je považovaný za jeden z najskorších prejavov zavedenia Kochovej tyče, patogénnej flóry, ktorá spôsobuje tuberkulózu.

Avšak vo vzhľade scrofuly zohrávajú aj iné faktory:

Krusty za ušimi dieťaťa
 • alergická reakcia - používanie sladkých, jahodových, citrusových a iných produktov,
  ktoré sú aktívnymi alergénmi;
 • dedičná predispozícia - rodičia mali anamnézu: syfilis, tuberkulózu, onkologické procesy;
 • genetickým faktorom je dospelý vek rodičov;
 • porušenie hygienických pravidiel;
 • negatívne sociálne podmienky - zlá strava, zlé životné podmienky.

Formácie sú žlté koryty za ušami dieťaťa, ktoré spôsobujú vážne svrbenie. Najprv sa nachádzajú ružové škvrny, ktoré, ak nie sú ošetrené, môžu prejsť na tvár a krk. Ak dieťa škriabe z váhy pri česaní, pod nimi je nájdená ružová koža s vysokou vlhkosťou. Sušenie spôsobuje praskliny.

Ďalšie príznaky: výtok kvapaliny z nosa, konjunktivitída, vyrážka na tele. Ak krstiac spôsobené alergickou reakciou, liečba sa vykonáva ako typický prejav alergie - predpísať antihistaminiká a masti v kombinácii s topickými činidlami, ktoré majú protizápalové a antiseptické vlastnosti.

Je potrebné zmeniť stravu - vylúčte z nej sladkosti, citrusy, pikantné korenie - hoci vo všeobecnosti nie sú vhodné pre detskú výživu. Deti staršie ako tri roky by mali stravu obohatiť vitamínovým komplexom, ktorý zahŕňa vitamíny A, B a kyselinu askorbovú. Pre mladšie deti sa vitaminizácia uskutočňuje zavedením rôznych druhov ovocia a fermentovaných mliečnych výrobkov do stravy. Ďalej sa podáva vitamín D, výhodne vo forme rybieho oleja.

Predtým bolo veľmi ťažké, aby boli deti presvedčené, aby užívali tento užitočný liek - správnejšie, bioprevádzku. Rodičia dali občerstvenie čierny soľný chlieb, ponúkaný na upnutie nosa a pitie na volejbal. Rybí olej je teraz dostupný v kapsulách a jeho použitie nespôsobuje protest ani u starších detí - 9-10 rokov.

Ako látky miestnej akcie sa používajú takéto lieky:

Krusty za ušimi dieťaťa
 • zinková masť;
 • fukortsin;
 • "Bepanten" gél;
 • "Sudocrem".

Doplnkové liečebné opatrenia liekov, zostavené podľa receptov tradičnej medicíny - bylinné liečivé byliny, ktoré sa používajú vo forme vody. Pomáhajú rýchlo vyliečiť skrofula: harmanček, retiazka, matka a nevlastná matka, dubová kôra, trojfarebná fialová.

Krusty na ušiach novorodenca

Na prsiach za ušami a na hlave môžu byť kôrky, ktoré sú šupinami šedo-žltej farby. Keď je veľa, tvoria celé vrecká. Sami osebe nespôsobujú dieťaťu nepokoj, ale pod nimi sa začína mokrá pokožka, svrbenie, dieťa sa stáva nepokojným.

Dôvody pre vznik kôrovcov za uší novorodenca zahŕňajú nasledujúce faktory:

 • podvýživa matky počas tehotenstva, ktorá spôsobila pretrvávajúcu alergickú reakciu u dojčaťa;
 • porušenie hygienických noriem rodičmi;
 • alergia v období mimomaternicových ochorení;
 • - dieťa do jedného roka môže trpieť touto chorobou od začiatku doplnkového kŕmenia;
 • prejavu aktivity stafylokokov.

Takéto kôry vznikajú nielen za ušami dieťaťa, ale môžu byť lokalizované po celej ploche hlavy vo forme viečka, na obočiach, v zátylku krčka maternice - na miestach, kde mazové žľazy produkujú zvýšené množstvo sekrécie.

Odstránenie žltej kôry z uší a hlavy dieťaťa nie je náročný proces, ale musíte byť pripravení na to, že sa operácia musí opakovať niekoľkokrát.

Nemôžete odparené kôru rúk alebo jemným česanie dojčenské páperie ozubené hrebeňové alebo masážnou kefou - takže môžete zraniť citlivú pokožku.

Krusty za ušimi dieťaťa
 • 2 hodiny pred kúpanie na povrchu kôry, aplikovať oleja - varené slnečnice alebo
  lekárska lopúcha;
 • Na vrchole prekrývajúcej polyetylénovej fólie, a potom dať na viečko - to je, dať olej kompresie. Pod touto vrstvou kôra zmäkne;
 • Pred kúpaním sa kompresia odstráni a vlasy sú česané hrebeňom, ktorý má elastické zuby;
 • Dôkladne opláchnite pri kúpaní hlavy, zbavte sa oleja a zopakujte postup vyčesania.

V čase, kedy bude schopný zvládnuť ani za ušami kôre, ale obklady by nemali byť uvádzané častejšie ako 2 krát týždenne - v opačnom prípade sopreet jemná pokožka, podráždenie, a sa pripojí k sekundárnej infekcie - plesňové - z ktorej unikajú bude oveľa ťažšie.

Ak dieťa ešte nemá vlasy, ale je tu štetina, potom kôry za ušami a na nich sú odstránené pomocou olejovej gázy.

Prevencia seboroickej dermatitídy u dieťaťa

Aby sa zabránilo opakovaniu kôry, je potrebné zmeniť matčinu stravu - odstrániť z nej všetky potraviny, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie dieťaťa. K tomu je potrebné stanoviť vzťah medzi menu matky a reakciou dieťaťa na neho.

Ak je umelé dieťa, niekedy musíte meniť zmes. Po pol roka môže pediatr odporučiť vitamín D na použitie - nemôžete ho dať samotnému dieťaťu: urýchľuje uzatvorenie fontanelu.

Odporúča sa kúpať dieťa v slabom roztoku manganistanu draselného, ​​infúzie z oblúka alebo nechtíka. Zapálená oblasť za ušami je ošetrená roztokom brilantnej zelenej alebo modrej. Moderné kozmetické výrobky pre dojčatá sú špeciálne navrhnuté na boj proti seboroickej dermatitíde. Terapeutická kozmetika zahŕňa olej Johnson Baby, heřmánková emulzia, detský krém, penový šampón Mustela Bébé.

Krusty za ušimi dieťaťa

Hlavná zložka peny "Muster" - výpis z avokáda extraktu, ktorý zabraňuje tvorbe nových seboroická vločiek, udržanie rovnováhy kyseliny a alkalické kože. Ďalším prínosom nápravy je to, že nespôsobuje podráždenie, keď sa dostáva do očí. V prípade, že dieťa bolo potí, a uši objavila podráždenie, okamžite k vysušeniu pokožky a použiť detský púder - zanedbávanie tohto jednoduchého hygienických opatrení môže spôsobiť pľuzgiere.

na ušiach a pri kontakte s citlivou pokožkou nadmerného množstva ultrafialového žiarenia sa zdá kôrka - na ulici pre dieťa by mal nosiť Panama, ktorá pokrýva súťažných uši.

Ak sa nemôžete zbaviť kôrovcov a pľuzgierov okolo uší, musíte prejsť analýzou, škrabanou z zapálenej oblasti. Ak zistíte aktivitu stafylokokov, budete musieť použiť miestne antibakteriálne látky.

Akékoľvek podráždenie pokožky dieťaťa vyžaduje elimináciu - rodičia by mali začať terapeutické opatrenia pri prvých príznakoch zmien pokožky. Ak v priebehu 5-7 dní nemôže choroba zvládnuť sami, musíte kontaktovať pediatra.

Choroba môže byť spôsobená nielen porušením hygienických opatrení, ale aj zavádzaním infekcie.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

35 − 30 =