Som mamka!

Kto je predpísaný “kardiomagnet” počas tehotenstva?

"cardiomagnil"Pozostáva z 2 hlavných zložiek - kyseliny acetylsalicylovej a hydrochloridu horčíka. Prvý - ak sa užíva samostatne - každý vie, ako antipyretická "aspirín"Ktorý až donedávna bol jediným asistentom v boji proti vysokej horúčke počas sezónnych vírusových infekcií.

Dôvody, pre ktoré je liek predpísaný

Neskôr sa spotreba pri teplote kyseliny acetylsalicylovej takmer opustila, nahradila ju liekom, ktorý je menej nebezpečný vo frekvencii vedľajších účinkov.

V ktorých prípadoch môžete priradiť "cardiomagnil»:

Kto je predpísaný "kardiomagnet" počas tehotenstva?
 • na prevenciu závažných ochorení: trombóza krvných ciev a infarkt myokardu spôsobený týmto stavom;
 • po chirurgickej liečbe na prevenciu tromboembolizmu;
 • v primárnej prevencii srdcového zlyhania, ak má pacient diabetes mellitus, alebo je ohrozený - zneužíva fajčenie alebo je v starobe;
 • na úľavu nestabilnej angíny pectoris.

Nežiaduce účinky

Pri užívaní liekov existuje riziko nasledujúcich vedľajších účinkov:

 • Zo strany imunitného systému - riziko anafylaktického šoku.
 • Často sú alergické reakcie, vrátane najvážnejších - Quinckeho edému.
 • Komplikácie gastrointestinálneho traktu vo väčšine prípadov je spôsobené tým, že sa pri formulácii kyseliny acetylsalicylovej: často zvracanie, zdvíhanie žalúdka, pálenie záhy, vredy objavujú sliznice dvanástnika a žalúdka.
 • V zriedkavých prípadoch dochádza k gastrointestinálnemu krvácaniu, zvyšuje sa aktivita pečeňových enzýmov, dochádza k stomatitíde a ezofagitíde.
Kto je predpísaný "kardiomagnet" počas tehotenstva?

Zvýšené riziko bronchospazmu, najmä ak je v anamnéze astma.

Je to tiež vysoké riziko komplikácií z krvného systému: zvýšená kapilárne krvácanie, výskyt anémie, trombocytopénia a hypoprotrombinémii.

Komplikácie centrálneho nervového systému sa prejavujú závraty, bolesť hlavy, nespavosť alebo výrazná ospalosť. V zriedkavých prípadoch dochádza k hluku v ušiach; minimálne riziko intracerebrálneho krvácania.

"Kardiomagnet" počas tehotenstva

Ideálna možnosť - počas tehotenstva nepoužívajte žiadne lieky, pretože každý z nich má vedľajšie účinky - čo negatívne ovplyvňuje tvorbu budúcnosti dieťaťa.

Bohužiaľ, toto zriedka sa stane - pri prenášaní ženské telo prechádza reštrukturalizáciou, a preto znižuje imunitný stav, ktorý vedie k zhoršeniu chronických ochorení a zavedenie patogénov.

Pri plánovaní tehotenstva sa snažte zabezpečiť exacerbáciu chronických ochorení, ale častejšie sa počatia objavuje spontánne a je potrebné liečiť, keď sa už plod rozvíja. Okrem toho uplatňovanie "cardiomagnyl"Pri plánovaní tehotenstva neznamená, že v budúcnosti to nebude potrebné.

Kto je predpísaný "kardiomagnet" počas tehotenstva?

Je možné "cardiomagnil"V tehotenstve, ak sú to možné kontraindikácie pre jeho vymenovanie - tehotenstvo a laktácia, prečo lekári zanedbávajú tieto pokyny?

Zo všetkých drog tohto druhu "Cardiomagnyl" je jedným z najbezpečnejších a používa sa tam, kde je riziko vzniku trombózy vysoké a následné komplikácie predstavujú väčšiu hrozbu pre telo matky a plodu ako vedľajšie účinky lieku.

účinok lieku: výroba blokov Kyselina acetylsalicylová cyklooxygenázy, prostaglandíny netvoria, nezvyšuje krvnú zrážanlivosť. Hydroxid horečnatý sa nevstrebáva hematopoetického systému, má ďalšiu funkciu - chráni sliznice tráviaceho ústrojenstva z agresívnym pôsobením blokov kyseliny acetylsalicylovej účinok žlče, ktorá je pod vplyvom drogy, tiež sa začína vystupovať aktívne.

V rizikovej skupine ochorenia kŕčových žíl a patológií kardiovaskulárneho systému sú tehotné:

 • Fajčenie alebo tých, ktorí prestali fajčiť počas tehotenstva;
 • mať v anamnéze niekoľko pokusov o potrat;
 • s obezitou;
 • s kardiostimulátorom alebo po operácii srdca iného typu;
 • s autoimunitnými ochoreniami: lupus erythematosus, glomerulonefritída, reumatoidná artritída.

Avšak možnosť použitia drogy závisí od toho, ktorý termín začal patologické zmeny v hematopoetickom systéme.

Kto je predpísaný "kardiomagnet" počas tehotenstva?

"cardiomagnil"Keď sa tehotenstvo v prvom trimestri neodporúča. V tomto čase embryo kladie vnútorné orgány a používanie lieku môže viesť k vzniku anomálií. Okrem toho akákoľvek zmena v tele spôsobená vonkajšími faktormi - medzi ktoré patrí aj používanie liekov - môže viesť k potratom.

"cardiomagnil"Počas tehotenstva v druhom trimestri vymenovať rozšírenejšie - dieťa už vytvorilo vnútorné orgány a systémy, stav tehotenstva je stabilný, riziko negatívnych následkov je najnižšie. Ak nie sú žiadne patologické príznaky placenty, možnosť ukončenia tehotenstva je minimálna.

"cardiomagnil"Počas tehotenstva v treťom trimestri vymenovať už s opatrnosťou - od 36. týždňa tehotenstva sa používa na zastavenie. Ak ignorujete tieto odporúčania, počas pôrodu môže krvácanie začať u žien a u detí, ktoré sa narodili po narodení. Existuje tiež riziko oneskorenia práce vo všeobecnosti.

Dávky a spôsoby podávania

"cardiomagnil"Je dostupný v dvoch typoch - 75 mg účinnej látky - kyselina acetylsalicylová - a 150 mg. V praxi pôrodnej asistencie sa používajú len tablety s dávkou 75 mg. Odporúča sa ich konzumovať 1 krát denne a vypláchnuť veľkým množstvom vody.

Dĺžka liečby je dlhá - niekedy začína v druhom trimestri a končí 4 týždne pred narodením.

Keď sa používate v pôrodníckej praxi tohto lieku s náležitými opatreniami, môžete vydržať tehotenstvo a porodiť zdravé dieťa.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

54 − = 51