Môžu tehotné ženy žuť žuvačku? Výhody a poškodenie žuvačky počas tehotenstva | pangudownloads.com
Som mamka!

Môžu tehotné ženy žuť žuvačku? Výhody a poškodenie žuvačky počas tehotenstva

Dnes je na trhu obrovská škála žuvačiek. Niektoré z týchto typov sú určené na osvieženie dychu, iné - na čistenie a bielenie zubov, tretí - majú veľmi príjemnú chuť a vôňu, čo je pre deti i dospelých príjemné. Mnohé reklamy presvedčia divákov o potrebe žuvačky vždy po jedle a mnohí z nás už na to už zvykli.

Nie sú výnimkou a tehotné ženy.

Môžu tehotné ženy žuť žuvačku? Výhody a poškodenie žuvačky počas tehotenstva

Zvyčajne sa každá budúca matka zvyčajne iba po tom, čo sa dozvie o nastávajúcom doplnení, vykoná niektoré zmeny v bežnom spôsobe života a odmieta od týchto alebo iných výrobkov, ktoré by mohli byť pre jej zdravie alebo pre život nenarodeného dieťaťa nebezpečné.

Vrátane toho, že ženy sa často pýtajú, či tehotné ženy môžu žuť žuvačku, alebo na chvíľu z tohto zvyku je lepšie odmietnuť. O výhodách a poškodení žuvačky a prečo ju ženy nemôžu používať "Zaujímavé" pozíciu vám povieme v tomto článku.

Ako môže žuvačka byť užitočná počas tehotenstva?

V skutočnosti je jedinou užitočnou kvalitou žuvačky, že účinne a rýchlo osvieži dych. Skutočnosť, že žuvačka čistia zuby, je len mýtus od výrobcov žuvačiek, ktoré používajú na prilákanie veľkého počtu zákazníkov.

V skutočnosti žuvačka len mierne čistí vonkajší povrch zubov a žiadnym spôsobom sa nedotýka medzery medzi nimi. Navyše nezničí zubný kameň a patogénne mikroorganizmy, ktoré vyvolávajú tvorbu nepríjemného plaku na zuboch.

Je oveľa lepšie a bezpečnejšie používať rôzne balzamy na osviežujúci dych, namiesto žuvačiek, ktorých účinnosť potvrdila početné klinické skúšky a profesionálni zubní lekári.

Prečo nemôžete žuvačku žuť?

Môžu tehotné ženy žuť žuvačku? Výhody a poškodenie žuvačky počas tehotenstva

Počas tehotenstva organizmus budúcej matky pracuje pre dve a obrovskú časť vitamínov a vitamínov
Dáva minerálky svojmu budúcemu synovi alebo dcére.

Vrátane toho, že počas tehotenstva dochádza k významnému odtoku vápnika a fluóru - minerálov, ktoré sú zodpovedné za stav kostného tkaniva a zubov.

To je dôvod, prečo často tehotné ženy zistia, že ich zuby sa začnú rozpadávať a sklovina je oveľa tenšia a zrúti sa.

Pri pravidelnom používaní žuvacej gumy počas tehotenstva je možné odstrániť výplne, čo bude v tomto prípade ťažké nahradiť, pretože nie vždy budúca matka môže ísť na zubára. V mnohých prípadoch môže byť zubné ošetrenie, najmä s použitím anestézie, v tomto časovom období kontraindikované. Navyše väčšina žuvačiek má negatívny vplyv na stav zubnej skloviny kvôli vysokému obsahu cukru v nich.

Ak žuvačka neobsahuje cukor, znamená to, že obsahuje sladidlo - aspartám. Jednou zo zložiek tejto látky je aminokyselina fenylalanín, ktorá môže negatívne ovplyvniť rovnováhu hormónov, tak tehotnej ženy, ako aj jej budúceho dieťaťa. Okrem toho väčšina žuvacích gúm obsahuje všetky druhy farbív a príchutí, ktorých vlastnosti a účinok na plod neboli dostatočne študované. V každom prípade je lepšie nevyužívať nadbytočné chemikálie počas tehotenstva, pretože môžu vyvolať rôzne alergické reakcie.

Môžu tehotné ženy žuť žuvačku? Výhody a poškodenie žuvačky počas tehotenstva

Napokon, ako je známe, žuvačka prispieva k uvoľneniu veľkého množstva žalúdočnej šťavy. Pod jeho vplyvom sú tkanivá žalúdka zničené, ak súčasne do nej nevstupuje žiadne jedlo. To je dôvod, prečo lekári neodporúčajú žuvačku viac ako 15 minút za sebou. V období očakávania dieťaťa proces zničenia tkaniva prebieha oveľa rýchlejšie, takže žuvačka v tehotenstve je lepšie vôbec nežiať.

Samozrejme, otázka, či tehotné ženy môžu žuť guma, je kontroverzná.

Mnohé dievčatá nedávajú dôraz na škodlivé účinky tohto výrobku a veria, že používanie žuvačky niekoľkokrát týždenne je absolútne bezpečné. Iní, naopak, sa obmedzujú na všetko a žuvačka pre nich nie je výnimkou.

V každom prípade, či je možné používať žuvačku v období nosenia dieťaťa, každá budúca matka sa musí starostlivo rozhodnúť pre seba a starostlivo zvážiť všetky výhody a nevýhody.  

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

4 + 3 =