Nebezpečenstvo šarlach počas tehotenstva | pangudownloads.com
Som mamka!

Nebezpečenstvo šarlach počas tehotenstva

Predpokladá sa, že šarlátová horúčka patrí do detských chorôb. V skutočnosti sa často vyskytuje u malých detí, ale pre túto chorobu neexistuje žiadna veková hranica.

Aké sú účinky šarlachu, ak sa vyskytne počas tehotenstva, preruší sa tehotenstvo? Podmienka sa odráža na vývoji a formovaní plodu?

Ako sa liečiť choroba, ak počas tehotenstva sa objavili príznaky šarlach?

Šarlátová horúčka

Choroba sa vyskytuje, keď vstúpite do tela streptokokov. Vysiela sa vzduchom a kontaktnými cestami, inkubačná doba môže byť 10-12 dní.

Symptómy šarlachu:

Nebezpečenstvo šarlach počas tehotenstva
  • bolesť v krku – zívnutie jasne červené – klinický obraz pripomína hnisavé boľavé hrdlo;
  • vysoká teplota;
  • všeobecná nevoľnosť a slabosť;
  • malá vyrážka na tele, zmizne pri stlačení.

Vyrážka sa objaví na tretí deň po nástupe choroby.

Choroba sa môže vyskytnúť bez symptómov alebo s mierne symptomatickými symptómami – iba pri výskyte vyrážky.

Aby sa zabránilo komplikáciám, choroba by sa nemala nosiť na nohy.

Šarlach počas tehotenstva

Pri vývoji plodu neznamená nebezpečenstvo šarla počas tehotenstva. Ak je budúca matka chorá, potom sa nepodarí objaviť patológiu pri zavlečení infekcie do tela u dieťaťa.

Nebezpečenstvo je iný – liečba antibiotikami penicilínu, ale oni sú hrozbou pre budúcnosť dieťaťa, najmä keď boli použité v skorých štádiách.

V prvom trimestri je nežiaduce používať akékoľvek lieky, oveľa menej antibiotík. Ich použitie môže spôsobiť potrat, narušiť tvorbu organických plodových systémov.

Liečba šarlachu len teplého nápoja, spánku a bylinných odvarov je nemožné, najmä preto, že tehotná a bylinky sa môžu opiť s obmedzením. Aj harmanček, ktorý sa považuje za jeden z najľahších a neškodných druhov rastlinných surovín, ktorý má antiseptické a protizápalové vlastnosti, by sa mal pred dodaním odstrániť. Má choleretický účinok – aj keď je svetlo – čo môže spôsobiť prerušenie.

Ak sa ochorenie nezaobchádza, existuje veľmi vysoké riziko závažných komplikácií spôsobených močovým systémom – pyelonefritída, glomerulonefritída – alebo sepsa.

Tieto choroby predstavujú hrozbu nielen pre zdravie žien, ale aj pre jej život. V tomto prípade sa použijú šokové dávky antibiotík.

Ak nedôjde k spontánnemu prerušeniu, rozhodne sa pokračovať v nesúlade po dôkladnom vyšetrení stavu plodu – vykonajte ultrazvukovú štúdiu a vykonajte analýzu amniotickej (amniotickej tekutiny).

Nebezpečenstvo šarlach počas tehotenstva

Keď je tehotenstvo oneskorené, šarlátová horúčka je menej nebezpečná. Už môžete používať antibakteriálne lieky. základné systémy plodu sú už úplne vytvorené.

Existuje však riziko komplikácií v genitourinárnom systéme ženy a budúceho dieťaťa. Intoxikácia šarlami počas tehotenstva v rannom aj neskorom období je rovnako nebezpečná, ale na záchranu života dieťaťa môžete urobiť cisársky rez.


V súčasnosti je možné záchranu života detí narodených v 26-28. Týždni, na konci druhého semestra. Podľa fyziologického vývoja takéto deti doháňajú svojimi rovesníkmi narodenými v čase, počas roka.

Liečba šarlachu

Pri prvých príznakoch ochorenia – s výskytom vysokej horúčky a bolesti hrdla – je potrebné vzdať sa aktívnej životnosti a prispôsobiť sa odpočinku lôžka. Prvé 3 dni je stále nejasné, aká choroba bude a lekár dokáže diagnostikovať aj angínu, ale najlepší spôsob, ako sa chrániť pred možnými komplikáciami, je okamžite ísť do postele bez ohľadu na to, či ide o tehotenstvo

Vyrážka vo forme malých škvŕn sa objavuje na tele počas 3-4 dní. Aby sa nebral na alergickú reakciu, vykoná sa nasledujúca skúška. S miernym tlakom, bledá a silná – pokožka sa stáva zlatom. Lokalizované pupienky na tvári, trupu a slabín. Zmizne vyrážka za týždeň, po nich nie sú žiadne stopy.

Je zaujímavé, že jazyk kvôli veľkej akumulácii streptokokov, červenej až 4 dni, môže nadobudnúť zelenú farbu. Je pravda, že tento príznak nie je povinný.

Vypláchnite hnisavé nájazdy, rovnako ako pri angíne, to je nemožné. Opláchnutie môže zmierniť bolesť v krku, ale nie dlho. Sami prechádzajú, pretože všeobecný stav zmierňuje.

Po ukončení výskytu vyrážky sa koža stáva hustá a tuhá, začína sa odlupovať. To môže znamenať, že obnovenie je blízko.

Na liečbu sú antibiotiká z radu penicilínov predpísané v prípade intolerancie tetracyklínom. Antibiotiká sa musia používať nevyhnutne – infekcia v krvnom riečisku sa šíri po celom tele, čo spôsobuje vysoké riziko komplikácií. Obsahujú vitamíny, vitamíny C, B, A, imunitné látky rôznych typov.

Takáto terapia sa môže použiť len v neskorom tehotenstve – v prvom trimestri je pre vývoj plodu nebezpečnejšia ako samotná choroba.

Nebezpečenstvo šarlach počas tehotenstva

V súčasnosti sa šarlátová horúčka nepovažuje za vážnu chorobu, je ľahké liečiť pomocou antibakteriálnych liekov. Jej nebezpečenstvo v tehotenstve spočíva v tom, že antibiotiká nie sú počas tohto stavu žiadúce. S ľahkým prúdením šarlatiku môžete robiť bez drog.

Ak sa u ženy pred narodením vyskytne kontakt so šarlami, mala by o tom varovať lekárov. V tomto prípade je možné urobiť rozhodnutie o preventívnych opatreniach – matke a novorodencom sa podajú antibakteriálne lieky.

Neodporúča sa sama diagnostikovať a samoliečiť! To môže byť nebezpečné pre život vášho dieťaťa!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 2

Adblock
detector