Pečeň pre dojčenie: všetko "pre" a "proti" používanie lieku počas laktácie | pangudownloads.com
Som mamka!

Pečeň pre dojčenie: všetko “pre” a “proti” používanie lieku počas laktácie

Dojčenie je zvláštnym obdobím života každej ženy. Práve v tejto dobe medzi mladou matkou a dieťaťom je vytvorený úzky citový a hmatový kontakt, ktorý je taký dôležitý pre rozvoj ďalších vzťahov v rodine.

Pečeň pre dojčenie: všetko "pre" a "proti" používanie lieku počas laktácie

Pri dojčení žena musí starostlivo sledovať svoje zdravie, pretože všetko, čo robí, okamžite ovplyvňuje stav dieťaťa.

Napríklad mladá matka by mal vždy zostať v pokoji a nie sa starať o nič, vzdať zlozvyky, nie sú zbytočne spotrebovávať drogy, a konečne vykonať potrebné úpravy do svojho jedálnička.

Výživa dojčiacej matky je téma pre samostatný rozhovor. Každé jedlo, ktoré žena počas tohto obdobia sníva, by malo byť prirodzené, ktoré neobsahuje škodlivé prísady a chemikálie. Riad je najlepšie varené v pare alebo pečené v rúre.

Okrem toho by malo byť obzvlášť opatrní, na sledovanie zloženie konzumovaných potravín - oni by nemali byť súčasťou žiadnych zakázaných produktov, ktoré môžu poškodiť ešte len rodí a vyvolať alergické reakcie na neho. Najmä mladé matky sa často čudujú, ak patrí do tejto kategórie pečene, a či je možné použiť ako vedľajší produkt počas dojčenia.

Užitočné vlastnosti pečene

Väčšina žien vie, aké je užitočné pečeň pre ľudské telo, ale bojí sa ich používať pri dojčení, pretože nevedia, ako dieťa reaguje. V skutočnosti, ak novorodenec nie je zvlášť náchylný na alergie, ošetrovateľská matka nepotrebuje "Sadni" na prísnej strave. Zloženie materského mlieka ženy závisí úplne na tom, čo jej jesť, takže v strave správne obsahujú rôzne potraviny obohatené vitamínmi a minerálmi, ktoré sú užitočné pre drobky.

Jednou z týchto zložiek je pečeň. Tento vedľajší produkt je veľmi cenné biologické vlastnosti, v množstve proteínu mu nie je horší ako hovädzie mäso a dokonca aj niektoré veci dopredu jeho kvality. Zvláštne hodnota pečene, najmä hovädzieho a kuracieho mäsa, je prítomnosť vo svojom zložení zhelezoproteidov prispieva k nasýteniu hemoglobínu v ľudskom tele a ďalšie užitočné prvky, ktoré sú nevyhnutné pre tvorbu krvi.

Okrem toho, pečeň iného zvieraťa je zdrojom vitamínov B, rovnako ako K, R, E a A, a okrem toho, že obsahuje veľké množstvo stopových prvkov, ako je napríklad horčík, fosfor, zinok, jód, železo, draslík, sodík a vápnik.

Ako správne jesť hovädzie a kuracia pečeň pri dojčení?

Pečeň pre dojčenie: všetko "pre" a "proti" používanie lieku počas laktácie

Hovädzou pečeňou je produkt, ktorý nielen dokáže, ale aj dojčiace matky počas laktácie, od prvého týždňa.

Malo by sa však robiť veľmi opatrne, pretože akékoľvek nové jedlo môže vyvolať alergickú reakciu v drobivých látkach. Začnite zavádzať tento subprodukt do stravy s 10 gramami, postupne zvyšujete jeho počet a zaznamenávate všetky zmeny v zdraví a nálade dieťaťa.

Najlepšie je používať tento výrobok vo varených alebo dusených.

Radšej nie je jesť vyprážané pečeň počas laktácie. Okrem toho, počínajúc 10 mesiacmi, hovädzia pečeň môže byť konzumovaná nielen dojčiacou matkou, ale aj pre dieťa. Aby ste to urobili, musíte ju variť a potom otrieť materským mliekom. Obzvlášť užitočná je miska pre dojčatá s nízkym obsahom hemoglobínu v krvi.

Aj v ponuke ženy s dojčením by mala byť aj kurčatá pečeň. To je tiež bohatá na vitamíny a mikroelementy, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie dobrého zdravia a plný omrviniek a tiež obsahuje vo svojej štruktúre veľké množstvo kyseliny listovej, užitočný pre ženy počas laktácie.

Tento vedľajší produkt má pomerne nízky obsah kalórií, takže je bezpečné jesť aj tie ženy, ktoré počas tehotenstva získali niekoľko kilogramov. Okrem toho kuracia pečeň zlepšuje činnosť tráviaceho systému a pomáha zriaďovať stoličku, vyvíja látky potrebné na hematopoézu a podporuje vstrebávanie železa.

Kuracia pečeň navyše obsahuje cholín - látku, ktorá pomáha stimulovať činnosť mozgu a zlepšuje pamäť, pozornosť a koncentráciu. To je dôvod, prečo by mal byť tento vedľajší produkt pravidelne konzumovaný najmenej 2 krát týždenne, a to aj počas obdobia dojčenia.

Jediné "Ale", ktorá by mala upozorniť vyčítať matke - je to, že v kuracie a hovädzie pečeň obsahuje relatívne vysoké množstvo cholesterolu. U zdravých ľudí, použitie tohto vedľajšieho produktu úplne neškodné, ale v prípade, že žena pôvodne uvedené zvýšenej hladiny zlého cholesterolu, častá konzumácia potravín z pečene môže stať impulzom pre rozvoj kardiovaskulárnych ochorení.

Môže dojčiaca matka jesť bravčovú pečeň a tresku pečene?

Veprasová pečeň obsahuje príliš veľa tuku, takže so zavedením kŕmnej materstva tohto vedľajšieho produktu by ste mali počkať, až bude dieťa staré 3 mesiace.

Pečeň pre dojčenie: všetko "pre" a "proti" používanie lieku počas laktácie

Zatiaľ čo drobky sú stále príliš malé, ich tráviaci systém nie je schopný produkovať dostatok potrebných enzýmov na trávenie tohto produktu.

V budúcnosti môžete presne zadávať bravčovú pečeň vo svojej ponuke, ale mali by ste to robiť veľmi opatrne. Dokonca aj keď sa dieťa bude cítiť dobre, snažte sa jesť viac ako 100 gramov výrobku denne, aby ste nezaťažili jeho tráviaci systém. Z rovnakého dôvodu budete musieť s dojčením obmedziť príjem a pečeň tresky.

Okrem toho, ak sa vaše dieťa narodilo pred dátumom splatnosti, so zavedením tohto vedľajšieho produktu v strave bude musieť počkať ešte viac času. Spravodlivé predčasne narodené deti majú nezrelý tráviaci systém a mladá matka má jesť iba tie potraviny, ktoré jej odporúčajú lekári.

Neodmierajte v priebehu dojčenia jedlo, pretože kvôli nim môžete v krátkom čase variť mimoriadne chutné, výživné a zdravé jedlá, čo je pre mladú matku veľmi dôležité.

Ak dieťa nevykazuje alergické reakcie, musia byť rôzne typy pečene nevyhnutne uvedené do menu ošetrovateľky, ale s určitými obmedzeniami, ktoré sa berú do úvahy.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 1