Som mamka!

Prečo potrebujete kuklík pre novorodencov

Dnes, aby sme sa starali o deti, bolo vymyslené množstvo nových úprav, ktoré našim matkám a babičkám neznáme. Medzi nimi je kokon ergonomický matrac, ktorý má anatomický tvar, ktorý opakuje obrysy tela dieťaťa. Tisíce nadšených recenzií mamičiek naznačujú, že prvé mesiace života dieťaťa urobí jednoduchšími a príjemnejšími.

Typy kokónov

Prečo potrebujete kuklík pre novorodencov

Zvláštnou formou matraca je vývoj francúzskych neonatológov, ktorí hľadali spôsob, ako vytvoriť ideálne podmienky pre rozvoj predčasných detí.

Po zistení výsledkov ich adaptácie si uvedomili, že ich vynález by bol vhodný pre zdravé plno dospelé deti. Faktom je, že sa matrac prispôsobí dieťaťu, imituje vnútromaternicové podmienky, keď je jeho telo uvoľnené, je mäkké a teplé.

Akýkoľvek kokon pre novorodencov je mäkký a príjemný na dotyk a má záhyby v základni, rovnako ako na vysokých stranách. Jedná sa o druh hniezda, ktoré spoľahlivo chráni drobeninu zo všetkých strán a umožňuje jej cítiť sa tak pohodlne ako v rukách matky.

 • Najpopulárnejší a najpohodlnejší je matracový kokon od francúzskej značky Red Castle. To je vyrobené z polyuretánovej a polyamidovej matrace s výrezom pre pohodlnú predstavu dieťaťa. Existuje niekoľko veľkostí vhodných pre novorodencov s rôznou hmotnosťou. Hniezdo je vybavené bezpečnostným pásom a odnímateľnými krytmi.
 • Najbližším analógom je hniezdo od švédskej značky Babynest. Má základňu studenej peny, mäkké strany holofiberu a kryt z prírodnej bavlny. Tento kokon tiež pomáha novorodencovi, aby sa cítil chránený vo veľkej posteli alebo počas spoločného spánku s matkou, avšak nemá anatomický základ. Rozmery výrobku sú kontrolované stuhami.
 • Nosenie kokonu chráni dieťa pred stresom kvôli novému veľkému okolitému svetu a pomáha rodičom pri ich preprave. Nosenie opatrená rukoväťou a ramenným popruhom je úplne uzavretý na zips a má kapucňu, takže prenositeľnosť často dať do kočíka pre ďalšie teplo. Je vhodné používať takéto hniezdo pri cestovaní po verejnej doprave, a to na polikliniku. Vnútri bude dieťa spať zdravo, neodpovedá na nepríjemné vonkajšie faktory.
 • Obalový kokon je ideálny na vyprázdňovanie, najmä v chladnej sezóne a na prechádzky v kočíku. Obálka je často doplnená merino vlnou, ktorá vytvára v balení unikátnu mikroklíma - dieťa nebude studené a horúce.
 • A nakoniec je tu špeciálny plienkový kokon. Jedná sa o špeciálne rezanú plienku so suchým zipsom, ktorá vám umožní rýchlo a jemne otáčať novorodenca. Často plienka pomáha nepokojným deťom spať alebo jesť ticho bez toho, aby zasahovali do ich pera. Plienka vo forme vrecka na nohy a dvoch výkyvných okrajov na suchý zips na ruky rýchlo zabalí dieťa a dáva mu pocit pokoja a dôvery. Mimochodom, takýmto spôsobom dieťa môžete vložiť do obálky na teplo alebo ho umiestniť na anatomický matrac, aby ste sa uvoľnili a utišili.

Výhody použitia

Prečo potrebujete kuklík pre novorodencov

Ako viete, v prvých mesiacoch sa dieťa cíti nepríjemne vo veľkom otvorenom priestore. Je viac nervózny, keď sú jeho ruky a nohy v úplnej slobode. Tento problém je čiastočne vyriešený plienkami. Moderní detskí pedagógovia už nepovažujú konštantný a pevný zámer za dobrý nápad.

Podľa ich názoru dieťa, ktoré je menej zdržanlivé, si môže zvyknúť na pohyby svojich rúk a uchopiť svoje telo predtým, je pokojnejší a vyvíja sa lepšie. Cocoon-hniezdo v tomto ohľade je oveľa lepšie, pretože chráni dieťa telo zo všetkých strán, bez toho, aby veľa priestoru do rúk. V tomto prípade sa každé dieťa môže stále dotýkať jeho tváre alebo matky, mávať rukami a učiť sa svetom.

Stredný variant je obal z kokonu, ktorý, na rozdiel od plienky, nedrží ruky tak pevne, ale nedovoľuje, aby sa pohybovali chaoticky.

Druhým plusom je prirodzené držanie novorodenca. Strach z zastavenia dýchania (tzv. SIDS) počas spánku diktuje detským lekárom odporučiť a matky si vyberajú pevné a dokonca matrace. Z pohľadu fyziológie dieťaťa to však nie je úplne pravda. V maternici bol v pozícii s mierne zaobleným chrbtom a po narodení bol nútený ležať na pevnom rovnom matraci, ktorý nepridáva pohodlie.

Hniezdo tiež umožňuje, aby dieťa ležalo anatomicky správne, približne ako v rukách dospelého. Táto pozícia pomáha vyrovnať sa s kolikou a tónom svalov, ktoré tak často narúšajú novorodenca.

Tiež špeciálne ohyby v kukle zabraňujú uvedenému riziku SIDS a možnosti vzniku asymetrickej alebo plochej lebky v dieťati. Hlava dieťaťa ležiaca v kukuse je v mierne zvýšenej polohe, čo znižuje pravdepodobnosť regurgitácie.

Analógia s postavením dieťaťa na rukách matky dokazuje, že novinkou nie je iba vývoj lekárov a obchodníkov - to je riešenie podnietené našou povahou.

Ako a kedy použiť

Zariadenie je ideálne pre novorodencov od narodenia až do 4 mesiacov, to znamená až do chvíle, keď sa dieťa začne obracať. Cocoon je nepostrádateľný pre predčasné alebo malé deti, pretože v období rehabilitácie potrebujú pohodu a pohodlie.

Mobilný matrac sa dá ľahko vložiť do detskej postieľky alebo do kočíka. So spoločným spánkom s rodičmi budú strany spoľahlivo chránené pred zraneniami v dôsledku nedbanlivých pohybov.

Keďže hniezdo má anatomický tvar, dieťa leží s mierne zdvihnutou hlavou a je vhodné ho nakŕmiť bez toho, aby sa dostal von z postieľky.

Ako šiť kuklu pre novorodenca vlastnými rukami

Prečo potrebujete kuklík pre novorodencov

Ak chcete zabezpečiť pohodlie prvých mesiacov života pre vaše dieťa bez toho, aby ste zničili svoj rodinný rozpočet, môžete si sami urobiť zákrok pomocou našich podrobných inštrukcií.

Šiť to pomerne jednoduché. K tomu budete potrebovať:

 • 1 metr nenatretej bavlny so šírkou 75 cm pre vnútornú stranu matrace;
 • 1 meter bavlny s šírkou tlače 75 cm pre vonkajšiu, dekoratívnu úpravu;
 • 2,6 metra dokončeného šikmého upečenia;
 • 3 m kábel;
 • plastová karabína;
 • 2 metre sintepónu.

Etapy práce:

 1. Aby ste mohli začať, potrebujete vzor. Celková dĺžka obrobku s bočnými "uši" je 90 cm a dĺžka hlavného poľa matrac - 75 cm šírka obrobku -. "Uchá" 60 cm a rozmery každého - 15 x 15 cm až všetko prispieva veľkosti 3-5 cm na prídavky ,
 2. Je potrebné vytvoriť dva vzory - jeden pre každý druh tkaniny.
 3. Ďalej zložte polotovary smerom dovnútra a zamotajte a nechajte malý priestor medzi ušami a jedným z uší nižšie.
 4. Vytiahnite prešité polotovary na tvári a zatiahnite šikmú časť pozdĺž vonkajšieho švu. Toto je nevyhnutné na to, aby sa kábel roztiahol dovnútra tejto stuhy, ktorá potiahne bočnú stenu hniezda.
 5. Na poli budúceho matraca položte líniu, ktorá ju oddeľuje od budúcich strán.
 6. Odstrihnite od sinteponu 3-4 kusy s rozmermi 60 × 30 cm pozdĺž obrysov strednej časti obrobku a opatrne položte sintepón vo vnútri. Ukázalo sa, že mäkká matraca, na ktorej bude dieťa ležať.
 7. Po celom obvode matraca položte niekoľko priečnych línií, akoby ste si prešívali matrac. Takže výplň nebude zrazená hrudkou a základňa bude hladšia.
 8. Teraz je potrebné vyplniť strany. Aby ste to urobili, strihajte syntepon 200 × 60 cm do skúmavky a naplňte ho hrbolmi.
 9. V šikmej pečeni nakrájajte šnúru pomocou kolíka a potom otvorte otvorené tkanivo rukami.
 10. Pretiahnite popruh a zdvihnite bočné strany a upevnite ich vertikálne. Upevnite konce čipky karabínkou.

Cocoon pre novorodenca je pripravený!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

35 + = 36