Som mamka!

Prvá návnada pre dieťa na umelom kŕmení

Materské mlieko je skladom užitočných látok. Pre dieťa nie je nič lepšie ako mlieko matky. Deti, ktoré sú dojčené, majú tendenciu sa rozvíjať rýchlejšie, zvyšovať hmotnosť a sú aktívnejšie.

Prvá návnada pre dieťa na umelom kŕmení

Avšak, nie všetky ženy majú dostatok mlieka, niektoré rýchlo zmiznú. V tomto prípade je potrebné preniesť novorodenca na umelé kŕmenie.

Výrobcovia detskej výživy sa snažia vyvážené a plné zmesi na umelé kŕmenie. Avšak náhrady sa nedajú porovnávať s materským mliekom.

Deťom na umelom kŕmení sa najskôr musia dostať doplnkové potraviny, aby dostali chýbajúce vitamíny a stopové prvky z potravy. Začať dať dieťaťu nové jedlo sa odporúča vo veku približne 4,5 - 5 mesiacov. Presnejšie termíny sa lepšie prejednávajú s pediatrom.

Pravidlá pre zavádzanie doplnkových potravín

Aby dieťa dobre reagovalo na doplnkové kŕmenie, je potrebné dodržiavať určité pravidlá pre zavádzanie nových potravín:

  • Prvá návnada pri umelom kŕmení je daná veľmi malou časťou. Dosť tri až päť čajových lyžičiek. V najbližších dňoch je potrebné zvýšiť množstvo dávky, po 10 dňoch by malo úplne nahradiť jeden z krmív a stať sa približne 150 gramov. To znamená, že jedno kŕmenie denne je doplnkové jedlo a zvyšok sú zmesi;
  • Kŕmenie by sa malo podávať lyžicou a pred podávaním zmesi. Aby bolo dieťa jednoduchšie zvyknúť si na chuť nového jedla, môžete pridať kúsok zmesi;
  • V danom čase sa zavedie iba jeden výrobok, po uplynutí jedného týždňa môže byť zavedený iný výrobok. Výrobky sa potom môžu zavádzať častejšie;
  • Najprv by mali byť misky vo forme pyré, dobre roztrhané bez kúskov, ktoré sa dieťa môže udusiť. V priebehu času by potraviny mali byť zahustené, potom hustšie. Približne päť mesiacov v jedle by sa mali objaviť hrudky;
  • Po zavedení doplnkových potravín musíte prejsť na päťnásobnú diétu;
  • Najlepšie je uviesť nové jedlo do denného kŕmenia, napríklad v 10 hodín, takže bude ľahšie sledovať reakciu dieťaťa na výrobok a uistite sa, že stolička je normálna.

V akom poradí zadávam produkty?

Prvá vec, ktorú dieťa pokúša po materskom mlieku alebo zmesi je ovocná šťava alebo kompót. Toto sa nepovažuje za návnadu. Po šťave však môžete do dvoch týždňov vložiť iný výrobok. Ako prvé nové jedlo sa odporúča dať dieťaťu zeleninové pyré.

Najlepšie je variť zemiaky z brokolice, tekvica, cuketa, karfiol, zelený hrášok. Zeleninové pyré sú bohaté na celulózu, vitamíny, mikroelementy, pektíny, ktoré sú veľmi užitočné pre formujúci sa organizmus.

Zavedenie doplnkového kŕmenia s umelým krmivom by malo byť opatrné, pretože dieťa môže vyvinúť alergiu na produkt. V takom prípade by ste mali ihneď prestať užívať tento liek a navštíviť pediatra.

Prvá návnada pre dieťa na umelom kŕmení

Môžete tiež začať návnadu obilninami: pohánka, ryža alebo kukurica. Predpokladá sa, že deti s tekutou stoličkou budú užitočnejšie ovocím a deti s zápchou je lepšie jesť zeleninové pyré. Druhý typ výrobkov by sa mal zaviesť mesiac po prvom. Keď sa dieťa zmení na 8 mesiacov, môžete mu dať mannu a ovsené vločky.

Po prvé, je potrebné, aby dieťa jedlo jednu alebo dve čajové lyžičky kashki, postupne by mala zvýšiť podiel na 150 gramov denne. Môžete pridať kašu z čajovej lyžičky rastlinného alebo roztaveného masla. Po opeľovaní by malo byť dieťaťu ponúknuté ovocné pyré.

Mlieko je veľmi alergénny produkt, neodporúča sa deťom dodávať ako doplnkové potraviny po dobu až jedného roka. Kashi je lepšie kúpiť špeciálne pre deti, pretože v nich je mlieko spracované a nemalo by spôsobovať alergie.

Po piatich až šiestich mesiacoch dieťa môže pridať malý tvaroh. Plemeno obsahuje bielkoviny, esenciálne aminokyseliny, soli fosforu a vápnika, ktoré sú potrebné pre normálny rast a vývoj dieťaťa.

Začnite dávať tvaroh s čajovou lyžičkou, do roka môže dieťa jesť 50 g tvarohu. Nedávajte dieťaťu viac tohto produktu, pretože bielkoviny a soli môžu mať negatívny vplyv na obličky.

Za 6-7 mesiacov umelé kŕmenie zahŕňa zavádzanie vaječného žĺtka ako tvrdé varenie ako doplnkové potraviny. Musí sa dôkladne rozotrieť a pridať do malého množstva zmesi.

Pre začiatok postačuje malý kus žĺtka, doslova na špičke čajovej lyžičky, potom by ste mali zvýšiť množstvo na polovicu žĺtka denne. Odporúča sa dať žĺtok dvakrát týždenne. V priebehu času sa môže pridávať nie do zmesi, ale do ovsených alebo zeleninových pudrov.

Podľa doplnkovej stravovacej tabuľky pre umelé kŕmenie sa odporúča, aby dieťa dostalo dieťa do 7 mesiacov. Ak má dieťa netoleranciu mliečnych bielkovín, potom je najlepšie nedávať teľacie a hovädzie mäso. Namiesto toho je vhodné dieťa kŕmiť kurčaťom, chudým bravčovým, morčacím alebo králičím mäsom.

Ak má dieťa anémiu, môže byť mäsové pyré predpísané ešte skôr v 5 mesiacoch. Po 8-9 mesiacoch dieťa môže jesť mäsové guľôčky, bližšie k jednému ročnému - nasekané varené v pare. Taktiež od 8-8,5 mesiaca namiesto mäsa raz alebo dvakrát týždenne môže byť dieťa kŕmené bielymi rybami (merlúza, morská vlna).

S cieľom stimulovať dieťa žuvanie zručnosti, za 7 mesiacov, mali by ste mu dať cracker so šťavou alebo kus jablka.

Pre tie matky, ktoré si ťažko pamätajú, v akom poradí av akom čase sa dostanú výrobky, existuje doplnková tabuľka.

Zmena stolice dieťaťa pri zavádzaní doplnkových potravín

Keď dieťa začne jesť nové druhy potravín, jeho gastrointestinálny trakt sa im prispôsobí. Počas adaptácie môže dôjsť k odfarbe farby a konzistencie stolice. Rovnako ako novorodenecká stolička s umelým kŕmením sa v prvých dňoch života zmenila na žltozelenú alebo žltohnedú po týždni, tak sa detská stolička mení aj pri zavádzaní doplnkových potravín.

Prvá návnada pre dieťa na umelom kŕmení

Môže sa stať skvapalneným, penivým, s plátkami netradičnej zeleniny, s hlienom. Dieťa môže chodiť častejšie. Jeho stolička bude časom vytvrdzovať a stmavovať. Je to spôsobené tým, že po začiatku používania nových produktov v črevách sa objavujú a množia nové baktérie.

V každom prípade by malo byť starostlivo sledované kreslo, je možné určiť, či sa výrobok blížil dieťaťu alebo nie. Ak má stolica príliš nepríjemnú vôňu, jej farba vôbec nie je jedlom, poraďte sa s pediatrom.

Ak výrobok, ktorý dieťa konzumovalo predtým, zostalo takmer nehačené, potom nemusí byť dieťa podané. Jeho telo ešte nie je pripravené stráviť takéto jedlo.

Pri zavádzaní návnady postupujte podľa reakcie dieťaťa av prípade, že je to negatívne, odstráňte produkt z potravy. Zdravie pre vás a vaše dieťa!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 1