Som mamka!

Streptíza počas tehotenstva: môžem to vziať?

Strepsils je jedným z najznámejších liekov, ktorých história sa začala v roku 1958. Táto antiseptická látka je často predpísaná pre bolesť v hrdle detí a dospelých.

Pokyn k lieku Strepsils: zloženie a účinok

Streptíza počas tehotenstva: môžem to vziať?

Väčšina foriem liečiva obsahuje dve účinné látky: amylmetakrezol - má baktericídny a bakteriostatický účinok; 2,4-dichlórbenzylalkohol - dehydratuje patogénne mikroorganizmy, čo vedie k ich smrti.

Tieto komponenty sú aktívne proti týmto gram-pozitívnych a gram-negatívnych baktérií, ako sú Streptococcus, Staphylococcus, vrátane Staphylococcus, Proteus, Klebsiella, diplokokov. Sú tiež účinné proti syncyciálnemu vírusu, čo je častá príčina ARVI. Ale zostávajú neúčinné pre rhinovírus a adenovírus.

Liečivo funguje s faryngitídou vyvolanou hubami.

Použitie drogy počas tehotenstva môže byť v dvoch formách - cukríky a sprej.

Kedy užívať Strepsils Original?

Okrem štandardných aktívnych zložiek obsahuje esenciálny olej anýzu a mäty piepornej. Má antiseptické, protizápalové a analgetické účinky. Esenciálne oleje zvyšujú slinenie, čo priaznivo ovplyvňuje pôsobenie drogy - preniká do hltana.

Keď otehotnela, Strepsils Originál pre takéto zápalových ochoreniach dutiny ústnej a hltana, ako zápal hltanu, hrtanu, angína, periodontitis, parodontóze, stomatitída, aftózna vrátane.

Môže byť použitý pre deti od 5 rokov.

Šošovica Strepsil s citrónom a medom

Ďalšie látky tejto formy sú maslo citróna a mäty piepornej, rovnako ako med. Výrobok má utišujúci a upokojujúci účinok, protizápalový a antiseptický účinok.

Lízanky s medom a citrónom sa odporúčajú pri ochoreniach, ktoré sú sprevádzané silným podráždením hltanu.

Strepuje s eukalyptom a mentolom v tehotenstve

Okrem hlavných antiseptických zložiek obsahuje táto forma aj levomentol a eukalyptový olej.

Streptíza počas tehotenstva: môžem to vziať?

Levomentol zvyšuje antiseptický účinok, analgetické vlastnosti, pomáha škrtiť cievy a pomáha obnoviť dýchanie nosom. Po resorpcii dochádza k pocitu chladu a miernej necitlivosti.

Táto forma sa odporúča pri ochoreniach hrdla, ktoré sprevádzajú zápal nosa. Eukalyptový olej, ktorý je súčasťou kompozície, má ďalší antiseptický účinok.

Strepuje sa s vitamínom C tehotná

Táto forma je navyše obohatená kyselinou askorbovou (100 mg). Ten je potrebný pre telo počas chladu, hoci nemá vplyv na mikróby. Vďaka vitamínu C sa imunita zvyšuje.

Askorbinovoykisloty odporúčaná denná dávka je 3-5 gramov, takže tehotenstvo nie je potrebné sa obávať predávkovania. Okrem toho je možné doplniť liečbu citrónovými čajmi a dokonca čistými prípravkami vitamínu C.

Strepuje s otepľujúcim účinkom pre tehotné ženy

Zloženie týchto foriem je doplnené výťažkami zo slivky, wasabi a zázvoru.

Po resorpcii tejto cukríky sa objaví pocit tepla v krku, ktorý priaznivo ovplyvňuje stav pacienta. Súčasne dochádza k bolesti pri prehĺtaní a potenie. Okrem toho majú tieto tablety výrazný upokojujúci účinok.

Strepy bez cukru: kto by to mal vziať?

Táto forma je doplnená citrónovou príchuťou a esenciálnym olejom z rozmarínu. Jeho zvláštnosťou je absencia cukru v kompozícii. Takéto cukríky pomôžu pacientom s cukrovkou, ako aj tým, ktorí obmedzujú spotrebu cukru.

Rozmarínový olej zvyšuje antiseptický a protizápalový účinok účinných zložiek. Samotné tablety majú príchuť citrónu kvôli chuti.

Táto forma lieku môže byť podaná deťom vo veku od 6 rokov.

Strieknite striekaním

Táto forma uvoľňovania zahŕňa rovnaké účinné látky, ale je doplnená miestnym anestetikom lidokaínom. Aj v zložení spreja je esenciálny olej aníz, mäty a levomentolu.

Rozprašovač sa odporúča používať pri silnej bolesti v krku, pretože obsahuje lidokaín. To možno priradiť vo všetkých zápalových ochorení dutiny ústnej a hltanu, vrátane zápalu ďasien, paradentózy, stomatitídy, a tak ďalej.

Strepsils Intenzívne - zakázané počas tehotenstva!

Streptíza počas tehotenstva: môžem to vziať?

Zloženie tejto formy je radikálne odlišné. Účinná látka Strepsils Intenzívna - flurbiprofén (8,75 mg). Flurbiprofen je látka zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov.

Utiskuje syntézu prostaglandínov, ktoré vyvolávajú zápal. V jednoduchej reči - účinná látka má protizápalový a analgetický účinok, ale je oveľa silnejšia ako iné formy lieku.


Indikácie pre použitie Strepsils Intenzívne:

  1. Vírus / infekčné ochorenia dutiny ústnej a hltanu - angína, laryngitída, faryngitída;
  2. Nadmerné napätie hlasiviek;
  3. Intenzívne fajčenie;
  4. Vdýchnutie látok, ktoré agresívne ovplyvňujú sliznicu dýchacích ciest.

Táto forma lieku nemá antiseptický účinok. Preto sa pri liečbe vírusových / bakteriálnych ochorení má liečba doplniť vhodným antiseptickým liečivom.

Táto forma lieku sa neodporúča počas obdobia gravidity, ale môže byť predpísaná v prípade núdze.

Pokyny pre tehotné ženy: dávkovanie

Podľa pokynov sú odporúčané dávky pre všetky formy liekov rovnaké. Výnimkou je iba Strupils Intensive.

Lollipops sú vysoko bezpečné. Zložky prakticky neprenikajú do krvi, a preto sa neposudzovali štúdie o ich metabolizme a absorpcii. Dosiahnutie predávkovania je dosť ťažké, ale výrobca odporúča obmedziť na 8 tabliet denne.

Aj po prekročení dennej dávky predpísanej inštrukciou sa nedodáva predávkovanie. Výnimkou je zubný kaz.

Analgetický účinok po resorpcii nastáva po štvrtine hodiny a trvá 3 hodiny.

Môžu sa používať Strepsils počas tehotenstva a laktácie?

Streptíza počas tehotenstva: môžem to vziať?

Výrobca nevykonal výskum medzi touto kategóriou pacientov. Z tohto dôvodu sa účinok na ženu a plod nebol študovaný. Lekári ju však široko používajú, pretože aktívne zložky lieku sú absorbované do krvi vo veľmi malých množstvách. Jediná výnimka je Intenzívna - je jasne kontraindikovaná, najmä v prvom trimestri.

Liečba strepšími počas gravidity by mala byť určená lekárom napriek bezpečnosti lieku.

Len odborník môže posúdiť vhodnosť používania určitého lieku.

Podobne môžeme povedať aj o dojčiacich ženách - pravdepodobnosť, že sa do materského mlieka dostávajú aktívne zložky, je extrémne nízka.

Kontraindikácie pri používaní Strepsilsu počas tehotenstva

Tento liek je počas exacerbácie zakázaný ľuďom s peptickým vredom, pretože dráždi sliznice tráviaceho traktu. Počas obdobia remisie / ochorenia sa môžu používať Strepsils.

Pokojné a zdravé tehotenstvo!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

82 − = 81