Trojkolový kočík pre dieťa: ako si vybrať? | pangudownloads.com
Som mamka!

Trojkolový kočík pre dieťa: ako si vybrať?

Jednou z prvých a najdôležitejších položiek zoznamu naliehavých nákupov mladých rodičov je kočík. A to nie je prekvapujúce, pretože väčšinu času stráveného na ulici v prvom roku svojho života dieťa bude držať v ňom.

Trojkolový kočík pre dieťa: ako si vybrať?

V súčasnosti je sortiment modelov invalidných vozíkov, prezentovaných na modernom trhu, veľmi široký a rôznorodý.

Všetky kočíky majú svoje výhody a nevýhody, to je viac či menej atraktívny vzhľad a sú vybavené arzenálom doplnkov, takže väčšina rodičov, a to najmä v prípade, že dieťa je prvorodený, je veľmi ťažké si vybrať, pretože do úvahy potrebu mnohých faktoroch, a zodpovedajúce skúsenosti majú zatiaľ nie.

Nie je to tak dávno, na trhu sa objavili trojkolesové detské kočíky, prišli k nám zo Západu a pre mnohých sa zdajú byť nezvyčajné. Ak si tiež myslíte, že si kúpite túto konkrétnu verziu kočíku pre svoje dieťa, je to o čase "zoznámiť sa"S nimi bližšie a zhodnotiť klady a zápory vozidla.

kritériá výberu invalidného vozíka

Pri výbere vozidla pre Vaše dieťa by ste mali brať do úvahy množstvo parametrov, ktoré zahŕňajú:

 • vek dieťaťa;
 • sezóna a spôsob aplikácie (zimné, letné, celoročné, kolísky, vychádzkové palice, trojkolesové kočíky);
 • kvalita surovín, z ktorých "vozidlo", Jednoduchosť ich čistenia;
 • výška vozidla, veľkosť podvozku, spoľahlivosť ich upevnenia, počet tlmičov;
 • hmotnosť a celkové rozmery kočíka (je obzvlášť dôležité, ak žijete vo viacposchodovom dome);
 • prítomnosť ochranného štítku a špeciálnej ochrany pred počasím;
 • prítomnosť a tvar košíka vecí a odnímateľného vrecka;
 • manévrovateľnosť kočíka;
 • možnosť nastavenia uhla výšky a sklonu rukoväte.

Čo sú to dobré trojkolesové kočíky?

Jednou z najväčších výhod trojkolesových vozňov je ich vysoká manévrovateľnosť a ľahkosť. Na zapnutie tohto modelu, vybaveného 360-stupňovým otočným predným kolesom, je oveľa výhodnejšie než na analógovom zariadení s bežnou kolískou so štyrmi pevne pripevnenými kolesami.

S takým kočíkom je oveľa jednoduchšie vyliezť sa po schodisku, keď sa vo vchode prelomil výťah. Trojkolové vozíky sa dokonale správajú na mestskej ulici s dobrým rovnomerným povrchom (nezabudnite, že tento typ invalidného vozíka bol vyvinutý Európami, ktorí nie sú oboznámení s našimi nárazmi na cestách a chodníkoch).

Často sú detské trojkolesové kočíky dostupné v balíku 2 v 1, t. Okrem kolísky pre novorodenca je k dispozícii náhradná kolíska pre dieťa vo veku 9 mesiacov.

nevýhody trojkolesového kočíka

Trojkolový kočík pre dieťa: ako si vybrať?

Jednou z významných nevýhod týchto invalidných vozíkov je ich nestabilita pri prekonávaní možných prekážok na nerovných plochách. Pri jazde cez jamy, najmä na naklonenej rovine, sa môže ľahko obrátiť.

Okrem toho, kolesá takýchto modelov nie sú úplne prispôsobené na jazdu po schodoch. Dokonca aj pretiahnutie kočíka do prvého poschodia na krátkom schodisku v 4-5 krokoch bude problematické, najmä ak je nákupný vozík nabitý nákupmi.

Taktiež detské trojkolesové kočíky nie sú "vedieť ako"Vystupujte na rampy - špeciálne priechody, ktoré sú inštalované na schodoch vo vchode, zdravotníckych zariadeniach atď. Samozrejme, je možné ukázať zázraky zručnosti a vynaliezavosti a dať invalidný vozík na rampu na zadných kolesách, ale nie každá matka pôjde takýmto "akrobatický náčrt".

Ďalším problémom pri používaní takýchto modelov je široký rázvor, ktorý zabraňuje vstupu do výťahu. Dokonca aj pri zložení zostáva pomerne ťažkopádny dizajn, čo z neho robí nepríjemné riešenie pre pohyb s dieťaťom vo verejnej doprave.

Užitočné tipy na používanie kočíka

Ak sa napriek negatívnym stránkam stále rozhodnete kúpiť trojkolesový kočík, nižšie uvedené tipy vám pomôžu vyhladiť niektoré z jeho negatívnych aspektov.

Takže môžete zlepšiť priechodnosť nasledujúcimi spôsobmi:

 • Prekonanie kopcovitých častí cesty je možné vyskúšať pomocou zdvihnutého predného kolesa;
 • na snehu a piesku je najlepšie pohybovať sa s pevným predným kolesom, používať jeho manévrovateľnosť len na rovinných chodníkoch;
 • zdvíhanie na schodoch sa odporúča vykonať dvojitými kolesami smerom nahor a rukoväťou nainštalovanou do zodpovedajúcej polohy;
 • aby ste prekonali vysokú obrubu, musíte najprv zdvihnúť predné koleso a zadné kolesá tak, aby sa priblížili k prekážke, potom položte prednú a potom len zdvihnite zadné kolesá. V tomto prípade musí byť predné koleso zablokované.
Trojkolový kočík pre dieťa: ako si vybrať?

Ísť s nákupmi dieťa, majte na pamäti, že ak všetky nákupy budú zavesené na jednej strane alebo na sebe pod jednou palubnej siete, trojkolesový kočík sa môže stať nestabilný a prevrátiť na jednu stranu. To isté sa môže stať, ak sa malý fidget príliš ostře rozhodne pozrieť z kočíka.

Okrem toho je potrebné mať na pamäti, že malé deti vo veku 1,5 až 2 rokov majú veľmi radi,transport"Choďte do nej alebo stúpte stokrát denne. Preto by mal byť jeho výška čo najpohodlnejšia pre dieťa, aby mohol vstúpiť do neho bez rizika zranenia.

Bezpečnosť dopravy by mala byť rozhodujúcim faktorom pri výbere kočíka. Ak chcete zabrániť pádu z jej dieťaťa, pomôže vám spoľahlivé pásy, ktorých prítomnosť musia rodičia venovať pozornosť.

Jednoduchá voľba pre vás, úspešné nákupy a príjemné prechádzky s vami a vašim dieťaťom!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

1 + 1 =