Umývanie plodu: čo robiť? | pangudownloads.com
Som mamka!

Umývanie plodu: čo robiť?

Nie je tajomstvom nikomu, že počas tehotenstva by nemali existovať mesačné obdobia. Ale čo robiť, ak v nie veľmi dobrý moment si všimnete malé škvrny. Väčšina moderných žien sú vynikajúcimi používateľmi internetu a okamžite začnú hľadať vysvetlenie tohto javu v sieti.

Umývanie plodu: čo robiť?

Ale bohužiaľ, na svetovom informačnom webe, pomerne veľký počet ľudí sa domnieva, že vznik takýchto sekrétov neohrozuje nič. A ženy, po prečítaní týchto informácií, sa upokojujú. A úplne márne!

Absencia mesačného cyklu kvôli prítomnosti hormónu v tehotenstve-progesteróne, musí zničiť všetky naše mesačné bolesti s vami. A ak máte takéto príznaky, existujú určité porušenia.

Takže nemusíte oddialiť tento problém. Návšteva lekára bude najlepší spôsob, ako zistiť, čo sa deje vo vašom tele a ako sa vyhnúť všetkým negatívnym dôsledkom. 

A teraz zistíme, aké sú príznaky výskytu krvavého výtoku alebo ako inak sa tento jav nazýva, umývanie plodu počas tehotenstva. 

Umývanie plodu: hlavné príčiny

Bohužiaľ, jedným z dôvodov v tejto veci je, že nebudeme robiť.

Takže pranie plodu sa môže vyskytnúť z dôvodu nasledujúcich faktorov:

  • Vytvorenie nových krvných ciev. Aby ste sa mohli dozvedieť viac o mechanizme, stojí za to povedať, že v čase, keď je embryo implantované do jednej zo stien maternice, sa o ňom prečítajú nové krvné cievy. Ich výskyt je spôsobený tým, že je potrebné dodať väčšiu krv vášmu budúcemu dieťaťu. Problém v tomto prípade možno považovať za skutočnosť, že každá takáto vezikula je veľmi krehká, čo znamená, že môže prasknúť. A ak sa to stane, žena má malý krvavý výtok, ktorý pripomína mesačnú;
  • Peeling placenty alebo ovocie. Tento dôvod je omnoho vážnejší ako ten predchádzajúci. A ak nevyhnete lekársku pomoc včas, pravdepodobnosť straty dieťaťa sa postupne blíži k 100%. Nemyslite si, že oddelenie placenty musí nevyhnutne skončiť prerušením tehotenstva. Samozrejme, ak dôjde k úplnej exfoliácii, stratu dieťaťa je nevyhnutná. Ale ak ste sa obrátili včas na lekársku pomoc, môžete dieťa ešte zachrániť. Takže neváhajte, je lepšie opäť ísť na lekára a uistiť sa, že sa nestalo nič strašného, ​​než potom horko ľutovať tvoju aroganciu;
  • Hormonálna nerovnováha. V prípade problémového tehotenstva je nedostatočné množstvo progesterónu považované za jednu z príčin hormonálneho zlyhania. Vysvetlenie prania v tomto prípade je veľmi jednoduché: počas tehotenstva, po objavení sa progesterónu v tele, by sa vajíčka mali prestať tvoriť. Takže a mesačne zmizne. Ale ak množstvo tohto hormónu nestačí, menštruačný cyklus pokračuje, hoci v spomalenej podobe. 

Fetálne umývanie: ako to vyzerá

Umývanie plodu: čo robiť?

Ak ste 100% istý, že ste tehotná, mali by ste vás upozorniť na pocit ťažnosti v dolnej časti brucha. A klasické symptómy umývania sa takmer úplne zhodujú s menštruačnými príznakmi.

Všetky bolesti v dolnej časti brucha a spodnej časti chrbta. Nezabudnite na výber, ktorý môže byť nielen červený, ale aj hnedý alebo ružový. 

Ďalšia otázka, ktorá je veľmi zaujímavá pre budúce matky: koľko dní pokračuje pranie plodu? V priemere dva až štyri dni. To znamená, že opäť je všetko veľmi podobné bežnej menštruácii.

V každom prípade, keď sa objavia prvé takéto príznaky, musíte naliehavo vyhľadať lekársku pomoc, pretože výsledky vašej nečinnosti môžu byť veľmi poľutovaniahodné. Mimochodom, tak viete: taká vec ako "umývanie plodu"V lekárskej terminológii, nie, tak sa nedajte prekvapiť nedostatkom takého záznamu na karte po prijatí. 

Treba tiež pripomenúť, že príčiny vzniku takýchto sekrétov nie sú obmedzené len na tie, ktoré sme už uviedli. Bohužiaľ, takzvané pranie sa môže stať prvým indikátorom rizika potratu alebo výskytu akejkoľvek patológie. 

V akom termíne ide o najčastejšie umývanie plodu

Najčastejšie sa tieto krvné cievy objavujú v rovnakom čase ako bežné mesačné. Preto dávajte pozor, av takýchto prípadoch okamžite vyhľadajte lekára. Spočiatku žena nemôže ani hádať o jej tehotenstve, pretože ak sa mesiac objaví včas, potom nie je nič, čo by bolo skúsenosti.

Koniec koncov, nikto si nemyslí, že oddelenie hornej vrstvy epidermis v maternici sa vyskytuje paralelne s vývojom plodu. Okrem toho takéto umývanie je presne rovnaké ako bežné mesačné. Preto musíte starostlivo sledovať váš cyklus, najmä ak plánujete mať dieťa v blízkej budúcnosti. 

Umytie plodu sa zvyčajne vyskytuje v druhom a treťom trimestri, aj keď, ako sme si už všimli, výskyt krvavého výtoku a začiatku dňa tiež nie je nezvyčajné. Okrem toho existuje ešte jedna pravidelnosť, čím má žena čas tehotenstva, tým menej dní pranie pokračuje.

A ak v prvých mesiacoch hrozba prakticky chýba a s včasným prístupom k lekárovi môžete minimalizovať všetky riziká, potom v neskorších termínoch podobné udalosti trvajú približne mesiac. A to je hrozba pre život a zdravie svojho dieťaťa! 

Fetálne umývanie: názor špecialistov

Bohužiaľ, v súčasnosti sa názory odborníkov na takýto fenomén nikdy nedostali k jednému stanovisku. Koniec koncov, ak si o tom myslíte, prítomnosť znakov umývania plodu nie je taký zriedkavý fenomén.

A ak sa obrátite na štatistiky, môžete vidieť, že približne jedna z piatich žien počas tehotenstva zaznamenala podobné príznaky. Zároveň však takmer 100 percent takýchto žien bezpečne doručuje zdravé deti. 

Umývanie plodu: čo robiť?

Treba však pamätať na to, že krvácanie, ktoré je rovnako hojné, môže vyplynúť z krehkosti ciev a keď sa placenta odlupuje. A nebezpečenstvo spočíva práve v tom, že väčšina sebaistých matiek si je istá, že ide len o cievny výbuch. A tak nechodte na lekára včas.

Dôsledkom takejto nezodpovednosti sú v priebehu tehotenstva skôr závažné komplikácie. A najviac bolestivé pre matku následok tejto sebadôvery môže byť potrat, po ktorom, mimochodom, už nemôžete mať deti. 

Ako môžete vidieť, obráti sa k lekárovi včas - to je hlavná vec. A ak spozorujete akékoľvek príznaky sprevádzajúce umývanie plodu, potom sa na túto tému dlho nezmýšľajte: mesačne alebo umývanie plodu. Len prejdite na lekára, kde budete vyšetrovaní a určite príčinu takejto anomálie. Postarajte sa o seba a svoje deti, veľa šťastia!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

92 − = 83