Vdychovanie sódy pre deti: v akých prípadoch sa používa, ako sa postup vykonáva? | pangudownloads.com
Som mamka!

Vdychovanie sódy pre deti: v akých prípadoch sa používa, ako sa postup vykonáva?

Ochorenia dýchacích ciest sú často sprevádzané pocitmi pálenia, podráždenie sliznice, kašeľ, nádcha. V lekárni môžete nájsť veľa liekov, ktoré sa zbaviť týchto príznakov, ale mnoho ľudí radšej používať časom preverené spôsoby, najmä inhalačné sóda, najmä pre liečbu detí, pretože rodičia sa obávajú, že v dnešnom vysoko výkonné produkty obsahujú chemické látky, ktoré sú škodlivé pre deti.

Tento spôsob, ako sa zbaviť tejto choroby, je časovo overený, preto má takú popularitu a dôveru dodnes.

Princíp expozície látke

Nájdete ho v každom dome. Používa sa pri varení, často používaný ako čistiaci prostriedok, sóda môže dokonca umyť niektoré druhy škvŕn a odstrániť zápach z odevov.

Používajú ju na liečivé účely. Princíp účinku lieku spočíva v tom, že pri vdýchnutí malé častice roztoku liečiva vstúpia do respiračného traktu a majú na ne liečivý účinok.

Vdychovanie sódy pre deti: v akých prípadoch sa používa, ako sa postup vykonáva?

Zároveň sa počas inhalácie sódy lieči len tie oblasti dýchacieho systému, ktoré vyžadujú liečbu, bez poškodenia tela. Najmenšie kvapky roztoku najskôr obklopujú sliznicu a potom vstupujú do krvného obehu, úspešne bojujú proti mikróbom a výsledkom je, že liečivý účinok sa prejavuje veľmi rýchlo. Odporúča sa robiť inhalácie so sódom doma pre dospelých aj deti s ARVI, angínou, inými prechladnutiami.

Výhody sódy

Počas postupu sa sliznica nazofaryngu zahrieva pomocou vlhkej pary a terapeutický účinok nosohltanu je spôsobený priaznivými vlastnosťami bázy roztoku.

Užitočné vlastnosti sódy sú nasledovné:

 • Roztok používaný na inhaláciu má slabé alkalické vlastnosti, takže môže neutralizovať kyslosť sliznice a pomáha potlačiť životaschopnosť mikróbov;
 • Soda je silná a súčasne bezpečná mukolytická látka, preto inhalácia podporuje vylučovanie viskóznej sekrécie pri bronchitíde a zmierňuje jej respiračný trakt. Doslova niekoľko postupov postačuje na podstatné zmiernenie stavu dieťaťa;
 • Spúť sa uvoľňuje rýchlejšie pomocou látky, a preto sa odporúča liečiť kašeľ s ním, vlhký aj suchý. Ten je zmäkčený prostriedkami.
 • Látka zmierňuje stav aj za studena, ale na odstránenie tohto príznaku prechladnutia sa liek používa spolu s inými látkami, ktoré majú liečebný účinok;
 • Použitie inhalácie a zmiernenie bolesti v krku.

Ako postupovať?

Od staroveku neboli použité žiadne špeciálne zariadenia na ich vykonávanie.

Proces je pomerne jednoduchý:

 1. Pripraví sa roztok pre postup. Zvyčajne sa kompozícia pripravuje v množstve 1 polievková lyžica. l / 1 liter horúcej vody, ktorá musí byť nevyhnutne varená.
 2. Pacient pokrýva hlavu s prikrývkou a začne liečiť kŕčový nos a kašeľ, vdychujúci pár roztokov.

Postup je jednoduchý, ale vyžaduje zavedenie viacerých pravidiel, aby nedošlo k poškodeniu vášho zdravia, najmä pokiaľ ide o liečbu dieťaťa.

Vdychovanie sódy pre deti: v akých prípadoch sa používa, ako sa postup vykonáva?
 • Sledujte teplotu roztoku. Mala by byť maximálne 57 stupňov a ak je vyššia, môžete poškodiť sliznicu. Ak sa pri liečbe detí, ktoré ešte nie sú staršie ako 1 rok, používajú inhalácie z kašľa a iných príznakov nachladenia s použitím sódy, teplota nápravy by nemala byť vyššia ako 30 stupňov;
 • Trvanie postupu na liečbu dieťaťa by nemalo byť dlhšie ako 3 minúty;
 • Nepožívajte bezprostredne pred a po vdýchnutí;
 • Po manipulácii, uvoľnení kašľa a chladu, nemali by ste chodiť na ulicu;
 • Môžete začať hovoriť len hodinu po ukončení procedúry.
 • Zvýšená teplota je kontraindikáciou zavedenia tejto terapeutickej manipulácie.

Po vdýchnutí sa dieťa musí zdržiavať aspoň 1 hodinu. Počas tohto obdobia by ste nemali jesť a piť tekutinu.

Je dôležité mať na pamäti, že keď sa zbavíte kašľa, musíte dýchať cez ústa a so studeným nosom. V druhom prípade by sa do roztoku mali pridať pár kvapiek jódu alebo eukalyptu, aby sa zvýšil terapeutický účinok. Ak potrebujete eliminovať oba príznaky, musíte dýchať striedavo s nosom a ústami.

Jeden postup za deň nebude stačiť na dosiahnutie rýchleho a trvalého výsledku, takže je potrebné ho vykonať aspoň trikrát denne.

Inhalácie so zemiakmi

Tento postup sa často používa aj na liečbu detí. V ľuďoch je veľmi populárna inhalácia so zemiakmi a často sa používa spolu so sódom.

Aj v tomto prípade je potrebné brať do úvahy rovnaké odporúčania ako pri použití sódy vo svojej čistej forme. Okrem toho treba mať na pamäti, že krvácanie z nosa nie je pre deti možné.

Tu je návod, ako sa vdýchnutie uskutočňuje pomocou zemiakov a sódy.

 1. Varíme zemiaky, vypustíme vodu.
 2. Na vrchole s malým množstvom sódy (potrebujete asi 1 štipku). Zemiaky je možné miesiť vidličkou a sypané aj sóda. Môžete tiež pridať trochu soli, ale je lepšie ho pridať do procesu varenia hľúz.
 3. Ďalej, musíte urobiť inhaláciu sám s zemiakmi a sódy v liečbe studenej, kašeľ, boľavé hrdlo. Inhalačné páry pre deti by mali byť 3 minúty (túto dobu môžete zvýšiť na 5 minút).

Takto sa môžete liečiť takými ochoreniami a prejavmi, ako je astma, bronchitída, chrípka, sinusitída, nádcha. Ak však infekcia prenikne do dolných častí dýchacieho traktu, pozoruje sa zápal pľúc, postupy by sa nemali robiť.

rozprašovač

Vdychovanie sódy pre deti: v akých prípadoch sa používa, ako sa postup vykonáva?

Tento prístroj sa odporúča používať na liečbu detí, pretože je vhodný na použitie, preto je postup oveľa jednoduchší. Podľa názoru špecialistov v uskutočnených manipuláciách "Metoda dedka", existuje riziko spálenia kože.

Navyše, rozprašovač umožňuje manipuláciu aj pri zvýšených teplotách.

Použiť postupy môžu byť sóda roztok, zemiaky so sódou a ďalšie zlúčeniny, ktoré sa používajú pre konvenčné inhalácie pary.

V prípade rozprašovača sa odporúča použiť sodný tlmivý roztok, ktorý sa zriedi fyziologickým roztokom (0,9%). Prípravok sa pripraví v množstve 1 lyžička. znamená 1 liter fyziologického roztoku.

Lekári tvrdia, že je veľmi efektívne alternatívne používanie inhalácií pre deti v rozprašovači konvenčného roztoku s hydroxidom sodným a roztokom sódy s tlmivým roztokom.

Niektoré typy zariadení neumožňujú používať éterické oleje vrátane eukalyptu. V týchto prípadoch sa odporúča použitie fytopreparátov, ktoré sa musia užívať v množstve 15 kvapiek / 200 ml fyziologického roztoku.

Môžete bezpečne používať parné procedúry na liečbu detí, ale nezabudnite dodržiavať všetky pravidlá ich aplikácie.

Okrem toho, že neodstraňuje nutnosť uplatňovať návštevu lekára pre neho vykonať presnú diagnózu, inak bojujú s chorobou môže mať za následok nielen nedostatok pozitívnych výsledkov, ale aj zhoršiť problém.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 86 = 95