Som mamka!

Višnevská masť počas tehotenstva: návod na použitie

Masť Višnevský – antibakteriálny prostriedok, známy veľa detstva. Môžete si ho kúpiť v takmer každej lekárni za prijateľnú cenu a bez lekárskeho predpisu.

Contents

Zloženie a vlastnosti višnevskej masti

Višnevská masť počas tehotenstva: návod na použitie

Droga je pomenovaná podľa svojho vývojára – slávneho ruského chirurga A. V. Višnevského. Masť je založená na troch účinných látkach: brezový decht, ricínový olej a xeroform.

Kombinácia týchto zložiek urýchľuje hojenie rán: decht neprechádza kyslíkom, ricínový olej sa ohrieva a xeróby majú dezinfekčný účinok. Tento princíp účinku umožňuje vyhnúť sa komplikáciám a urýchliť zotavenie.

V 100 gramoch krému obsahuje 3 g xerogénu a brezového dechtu, rovnako ako ricínový olej a aerosil ako pomocné zložky.

Široko používaná masť v liečbe abscesov, furuncle, lymfadenitídy, iných kožných lézií. Zvlášť sa odporúča na dlhodobé liečenie a vysoké riziko sekundárnej infekcie. Takmer všetky vonkajšie rany sa môžu liečiť masťou.

Používa sa aj v ľudových receptúrach na odstránenie kalórií, mozgov, vredov atď.

Liečba linimentom podľa Višnevského začína tradičnou aplikáciou na ranu a končí aplikáciou obväzov impregnovaných krémom, napríklad z hemoroidov.

kontraindikácie

Višnevská masť počas tehotenstva: návod na použitie

Dlhodobé užívanie môže viesť k vzniku alergickej reakcie. Okrem toho je zakázané liečiť sliznice a oči. Preto po práci s výrobkom by ste mali dôkladne umyť ruky. A samozrejme, táto droga je zakázaná, keď je precitlivená na niektorú zo zložiek.

S opatrnosťou sa tento nástroj používa na porušenie funkcií obličiek.

Stojí za zmienku, že brezový decht môže zvýšiť citlivosť na slnko. Preto počas liečby je najlepšie vyhnúť sa otvorenému slnečnému žiareniu.

Masť Višnevského počas tehotenstva: indikácie

Ako vidíme, tehotenstvo a laktácia nie sú zahrnuté v počte kontraindikácií. Preto môže byť tuk použitý ako počas tehotenstva dieťaťa, tak aj počas dojčenia.

Liniment pre Višnevský je zaradený do triedy vonkajších antiseptických látok. Treba poznamenať, že tkanina má viac tekutej konzistencie ako mast, takže je ľahšie aplikovať na pokožku.

  Fused prsty na nohách: čo to znamená a aké sú príčiny výskytu syndactyly

Indikácie pre aplikáciu linimentu na Višnevského na kožu:

 • abscesy;
 • abscesy kože, furuncles, carbuncles;
 • lymfadenitída, lymfangitída, flegmón z mäkkých tkanív;
 • vredy;
 • trofické vredy;
 • varikózne vredy;
 • tromboflebitída;
 • omrzliny;
 • popáleniny všetkých stupňov;
 • tlakové vredy;
 • empyém so sepsou;
 • vyhubenie endarteritidy;
 • osteomyelitída;
 • tsefalosporoz;
 • vredy po pôrode.
Višnevská masť počas tehotenstva: návod na použitie

V tehotenstve môžete použiť Višnevskú masť na liečbu povrchových rán, rovnako ako akné. Tiež sa náplasť používa ako pomocná látka pre hemoroidy.

A v gynekológii sa používa na zápaly maternice a pohlavných orgánov, ktoré vedú k neplodnosti. Ako ďalšia liečba sa liek používa v rôznych formách radikulitídy.

Liečivo zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky, má len málo kontraindikácií, dobre sa toleruje u detí, a preto sa používa v pediatrii.

Návod na použitie

Pomocou masti si môžete vyrobiť obväzy, tampóny, vložiť obklady a jednoducho ich použiť na poškodené oblasti.

 1. Normálna starostlivosť o pleť je najjednoduchšia a najpopulárnejšia metóda aplikácie;
 2. Dresing. V niekoľkých vrstvách sa gáza sklopí, príprava sa aplikuje a potom sa fixuje na ranu obväzom. Obliekanie sa mení denne;
 3. Komprimujte podobne obväz. Len čas nastavenia sa líši – až 12 hodín;
 4. Tampóny s podšívkou so zápalom pohlavných orgánov a hemoroidov.

Višnevsková masť z hemoroidov počas tehotenstva a laktácie

Tento liek s hemoroidmi je vedľajší. Najčastejšie sa predpisuje počas tehotenstva / laktácie, na zmiernenie zápalu hemoroidov.

Akonáhle si všimnete hemoroidy, musíte urobiť kúpele so slabým roztokom manganistanu draselného. Marl, zložený v niekoľkých vrstvách, je navlhčený v roztoku manganistanu draselného a aplikovaný na miesto lokalizácie hemoroidov maximálne 2 hodiny.

Višnevská masť počas tehotenstva: návod na použitie

V deň 4 môžu byť hemoroidy ošetrené tkaninou. Preto sa gáza niekoľkokrát zložila, aplikuje sa naň a aplikuje sa na hemoroidy. Obvaz sa mení každých 12 hodín a aplikuje sa na 2 dni.

V prítomnosti hemoroidov sa dá urobiť s masťovou klystou a len sa mazať so zápalovými uzlinami. Zväčšenie klystír s hemoroidmi len so súhlasom lekára.

  Prečo potrebujete kuklík pre novorodencov

Často počas tehotenstva ženy trpia kŕčovými žilami. Masť pomôže v tejto situácii. Marl je navlhčená do tkaniva a obalená nohami. Postup zlepšuje tok krvi a zmierňuje bolesť.

Po odstránení obväzu je potrebné upraviť ošetrovanú oblasť alkoholom.

Pôpky a vrie v tehotenstve

Akné sa vyskytuje nielen u dospievajúcich. Počas tehotenstva sa objavujú v dôsledku zmien v hormonálnom pozadí. A napriek veľkému množstvu špeciálnych produktov sa krém aktívne používa proti nim.

Pokyny na liečbu akné:

 1. Gáza je zložená v niekoľkých vrstvách;
 2. Kus musí byť celá tvár;
 3. V gázach urobte rez pre oči, ústa, nos;
 4. Naneste masť na obväz a naneste na tvár;
 5. Trvanie procedúry je minimálne 2 hodiny.
Višnevská masť počas tehotenstva: návod na použitie

Je lepšie aplikovať obväzy vo večerných hodinách, lebo Višnevskij náprava má zvláštny zápach kvôli ricínovému oleji. Tiež môžete jednoducho mazať akné a iné kožné defekty.

Výsledky okamžite nezostávajú. Liečba bude zdĺhavá, takže musíte byť trpezliví. Dôležitou podmienkou je pravidelnosť. Účinok, ako skúsenosť ukazuje použitie liniment na Vishnevsky, príde po nejakom čase.

Keď furuncles tiež bandáže, ale opraviť na konkrétnu chybu. Trvanie postupu je najmenej 10 hodín. Postup urýchľuje hojenie a tiež znižuje riziko vzniku jaziev.

Liniment pre Višnevského s gynekologickými ochoreniami

V gynekológii je tento liek predpísaný pre ženy trpiace zápalom pohlavných orgánov a prídavných látok. Stojí za zmienku, že je menovaný v spojení s inými liekmi, takže sa nezaoberajte samoliečbou.

V gynekologickej sfére, rovnako ako u hemoroidov, sa používajú tampóny impregnované Vishnevskym tmelom.

Masť Višnevský s neplodnosťou

Višnevská masť počas tehotenstva: návod na použitie

Liniment funguje dobre pre purulentné rany. Z tohto dôvodu sa používa pri liečbe neplodnosti spôsobenej chronickou endometritídou.

Liečba sa začne po vyčistení vajíčkovodov. Druhý deň po operácii sa do vagíny zavedie 20 ml tkaniny. Tampóny v deň. Postupujte v noci. Ráno je potrebné urobiť sprchovanie s filtrovanou infúziou harmančeka.

  Svalový tón u novorodencov: čo môžu rodičia očakávať?

Podľa štatistík liečba pomáha v štvrtine prípadov, ale v kombinácii s postupom sa reprodukčná schopnosť obnoví u polovice pacientov.

Možné vedľajšie účinky

Pokyn hovorí, že pri dlhodobej liečbe môže dôjsť k podráždeniu kože. Niekedy sa vyskytujú žihľady, kožná vyrážka, hyperemia, svrbenie, angioedém.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

5 Comments

 • Reply Latest Hairstyles 08.06.2023 at 23:04

  Great paintings! That is the type of information that should be shared across the net. Disgrace on the search engines for not positioning this publish upper! Come on over and visit my website . Thanks =)

 • Reply Latest Hairstyles 25.06.2023 at 14:49

  Thanks for the tips you are revealing on this web site. Another thing I would really like to say is the fact that getting hold of some copies of your credit report in order to look at accuracy of the detail is one first action you have to carry out in repairing credit. You are looking to clean up your credit reports from destructive details faults that ruin your credit score.

 • Reply Fashion Styles 30.06.2023 at 06:09

  I should say also believe that mesothelioma is a scarce form of many forms of cancer that is generally found in those previously subjected to asbestos. Cancerous tissue form inside mesothelium, which is a safety lining that covers the vast majority of body’s internal organs. These cells ordinarily form inside lining on the lungs, belly, or the sac which actually encircles one’s heart. Thanks for sharing your ideas.

 • Reply Haircuts 02.07.2023 at 03:11

  Many thanks for your post. I’d like to say that the price of car insurance differs a lot from one scheme to another, due to the fact there are so many different issues which give rise to the overall cost. Such as, the make and model of the vehicle will have an enormous bearing on the purchase price. A reliable old family motor vehicle will have a more affordable premium than a flashy sports car.

 • Reply Fashion Styles 03.07.2023 at 02:20

  I have noticed that credit repair activity ought to be conducted with tactics. If not, you might find yourself destroying your ranking. In order to grow into success fixing your credit score you have to ascertain that from this time you pay your complete monthly dues promptly in advance of their scheduled date. It is significant because by not necessarily accomplishing so, all other measures that you will choose to adopt to improve your credit positioning will not be efficient. Thanks for revealing your suggestions.

 • Leave a Reply