Som mamka!

Výber materského domova a lekára: kedy by sa to malo robiť, aké princípy by sa mali dodržiavať?

Čakanie na narodenie dieťaťa je pravdepodobne najdôležitejšie obdobie pre ženu. V súčasnosti je dôležité venovať osobitnú pozornosť zdravotnému stavu. Rovnako dôležité je vybrať nemocnicu, v ktorej sa narodí dieťa, a lekár, ktorý mu pomôže s matkou.

Výber materského domova a lekára: kedy by sa to malo robiť, aké princípy by sa mali dodržiavať?

V minulosti ženy museli narodiť v nemocnici na mieste, kde sú zaregistrované, ale už to bolo v minulosti.

Moderné matky môžu samy vybrať materský dom, ale mnohí pochybujú, či naozaj existuje takáto príležitosť.

Podľa legislatívy to znamená, že len budúci partrient by mal vedieť, čo má zvážiť s vašou voľbou.

Základné princípy

Nie je potrebné odložiť rozhodnutie o otázke. Predpokladá sa, že hľadanie vhodnej kliniky by sa malo začať bližšie k 30. týždňu. tehotenstvo. Ale existujú aj iné názory. Takže, keď potrebujete začať premýšľať o tom, ktorá materská nemocnica si vybrať?

Je lepšie to robiť v počiatočných fázach nesenia ovocia a preto:

  • Získate tak čas na zhromažďovanie informácií o všetkých klinikách, ich lekároch a ich analýze.
  • Nájdenie lekára a nemocnice vopred, môžete s ním konzultovať od najskorších štádií tehotenstva, spoznať lekára lepšie. Tak to bude pre teba a lekára ľahšie v čase doručenia;
  • Ženy, ktoré očakávajú dieťa, sú často náchylné k zlému zdravotnému stavu, čo sa prejavuje skôr časom. Neskôr môže budúca matka čakať akékoľvek rozmary zdravia a nálady.

Čo treba brať do úvahy pri výbere kliniky?

Blízkosť domova

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tento faktor nie je taký dôležitý. Musí sa však brať do úvahy. Po prvé, premýšľajte o tom, aký druh dopravy sa dostanete do nemocnice pred narodením - autom alebo "tréner"Z sanitky.

Nezabudnite na budúceho dieťaťa otec, ktorý bude musieť navštíviť vás a dieťa. Určite, aké dôležité je umiestnenie kliniky pre vás a kde by malo byť.

špecializácie

Nie všetky, dokonca aj moderné nemocnice, majú špecializácie. Pôrod a pôrod sú proces, ktorý nie je vždy hladký. Komplikuje to veľa faktorov, ktoré závisia od samotného tehotenstva, od zdravia matky alebo dieťaťa.

V takomto prípade musíte vybrať materinský domov, kde lekári pracujú s ďalšími vedomosťami a skúsenosťami. Odborníci pomôžu vyrovnať sa s ťažkosťami, ktoré vznikli.

Materská sieň

Z jeho vybavenia často závisí od toho, aké ľahké bude porodiť. Niektoré ženy porodia život za normálnych podmienok a niektoré potrebujú loptu, sprchu, švédsku stenu atď. Všetky tieto úpravy umožňujú zmierniť bolesť počas pôrodu.

Ak je pre vás všetko dôležité, opýtajte sa, či vám klinická klinika môže poskytnúť všetko, čo potrebujete, ak takáto potreba vznikne.

dezinfekcia

Každá materská nemocnica vykoná dezinfekčné opatrenia po určitej dobe. Mali by ste zistiť, či takéto udalosti sa konajú vo zvolenom materskom dome, ako dlho sú naplánované a či klesnú v čase, keď budete musieť porodiť.

dom

Podmienky v rôznych materských domovoch môžu byť úplne odlišné. Samozrejme, mladá matka potrebuje pohodlie, takže stojí za to vedieť, či je klinická klinika schopná poskytnúť. Opýtajte sa, koľko ďalších žien bude ležať s vami v jednej miestnosti a či je posledná sprcha, toaleta vybavená. Ak nie je vybavený, zistite, ako ďaleko je kúpeľňa.

Sú návštevy príbuzných v nemocnici zakázané? Toto je dôležité zvážiť, keď si vyberiete materskú nemocnicu, pretože vaše blízke môžu byť odmietnuté, ak potrebujú vidieť vás a novorodenca. Odporúča sa, aby v budove kliniky bola lekáreň v prípade, že vy alebo dieťa potrebujete akékoľvek lieky.

Bolo by nadbytočné mať kanvica, chladničku, mikrovlnku v miestnosti. V niektorých materských domovoch sú televízory. Ak ste súhlasili s klinikou bez takejto "luxus"Zameranie na osobné preferencie zistite, či má bufet, jedáleň.

Dodatočné vybavenie

Okrem dobrých podmienok pre niektoré budúce matky zohráva veľkú úlohu aj prítomnosť dodatočného zdravotníckeho zariadenia v nemocnici. V prípade mimoriadnych situácií môže byť potrebné, keď dieťa alebo jeho matka budú potrebovať osobitnú pomoc. Táto otázka by sa mala prerokovať s gynekológom, ktorá by viedla k tehotenstvu.

Keď viete o zdravotnom stave vás a vášho dieťaťa, lekár bude schopný zistiť, či je potrebná dodatočná pomoc pri pôrode alebo neskôr. Ak máte príliš hypochondriak, je lepšie, ak je nemocnica vybavená týmto zariadením.

Platené alebo bezplatné

Výber materského domova a lekára: kedy by sa to malo robiť, aké princípy by sa mali dodržiavať?

Každá žena pri pôrode vie, že nemôže porodiť zadarmo. Preferencie týkajúce sa nielen lekára, ale aj "skript"Pôrod, podmienky doručovacej miestnosti, oddelenia, lekárske zariadenia, je často potrebné platiť značné účty.

A to ani nie vždy zaručuje dobré vzťahy s lekárom, úspešné narodenie, slušná zdravotná starostlivosť. Nie všetky matky majú možnosť platiť za pôrod na základe zmluvy.

V tomto ohľade niektoré budúce matky a ich milovaní dávajú prednosť plateniu za služby, pričom osobné peniaze poskytujú lekárovi (tj úplatok). Tento prístup dáva dôveru, že bude venovať náležitú pozornosť, bude svoju prácu vykonávať kvalitatívne. Prax ukazuje, že tomu tak nie je vždy. Preto je lepšie použiť zákonné prostriedky na zníženie výdavkov.

certifikát

Jednou z hlavných metód navrhovaných doterajšími právnymi predpismi je zrodenie osvedčenia. Ako občan Ruskej federácie máte právo prijímať ju v prenatálnej klinike v čase tehotenstva 30 týždňov (ak je tehotenstvo viacnásobné - 28 týždňov). Jeho žena by mala dať zamestnancom nemocnice, v ktorej sa uskutoční dodávka. Po ich skončení fond sociálneho poistenia vypláca nemocnici náhradu.

Či je možné vybrať materský dom, rodiť pod osvedčením a ako to urobiť? Je tu taká možnosť. Môžete to urobiť rovnakým spôsobom, ako keby ste hľadali nemocnicu bez neho. Ste k dispozícii ako súkromné ​​platené kliniky a verejné. Ak ste neboli v štáte konzultovaní so ženami, mali by ste tam ísť na osvedčenie, pretože to nedávajú v súkromných zdravotníckych zariadeniach.

Bohužiaľ nie je vždy možné dostať sa do nemocnice, ktorú si žena zvolila, pretože plnenie tohto zákona ešte nebolo zdokonalené. Často sa vyskytujú prípady, keď začnú bojové a budúce matky "ambulancie"Doručuje sa najbližšej verejnej zdravotníckej inštitúcii bez ohľadu na jej vôľu.

Aby ste tomu zabránili, pokúste sa ísť do nemocnice pred narodením. Nie je to vždy možné, pretože nie všetky deti sa narodia v termíne určenom lekármi. Pokiaľ je to možné, choďte na kliniku autom, aby ste sa uistili, že dorazíte do správnej nemocnice.

Výber lekára

Určite, ktorú nemocnicu si vyberiete, nestačí, pretože je veľmi dôležité, aby lekár, ktorý sa bude doručovať, mal kvalifikáciu a skúsenosti. Okrem toho je potrebné nájsť s ňou "spoločný jazyk". Je potrebné, aby lekár mohol nájsť prístup k budúcej matke, poskytnúť potrebné odporúčania, pozitívny postoj.

Niekedy sa otázka, ako vybrať dobrý lekár v materskom dome, rozhodne sama o sebe, ak budúci pôrod už vie, ktorý špecialista bude používať. Mimochodom, v tomto prípade sa môže rozhodnúť aj o výbere kliniky sama. Ak lekár "vo vhodnom čase"Ešte nie, musíte ho nájsť, pristupovať k tejto otázke so všetkou zodpovednosťou.

Pri vyhľadávaní lekára stojí za to požiadať o odporúčanie, aby ste zrodili priateľky a recenzie na internete. Ak veríte svojmu gynekológu, požiadajte ho o radu.

Pokúste sa zvážiť všetky kandidatúry, prísť k záveru po osobnej komunikácii so všetkými špecialistami, ktorým vám budú oznámené.

Čo by som sa mal pýtať lekárovi?

Výber materského domova a lekára: kedy by sa to malo robiť, aké princípy by sa mali dodržiavať?
  • Vezmite si zo špecializovaného telefónneho čísla a zadajte, kedy môže zavolať a na aké otázky;
  • Zistite, ako často je lekár ochotný s vami konzultovať pred narodením;
  • Opýtajte sa, či vám bude poradiť v poporodenom období a ako dlho;
  • Má špecializovaný plán s tebou stráviť po celý čas od začiatku práce až po ich dokončenie;
  • Požiadajte ho, aby vám zostavil zoznam potrebných vecí, ktoré si s vami prevezmete na kliniku.

Môžete si položiť ďalšie otázky, ktoré vás zaujímajú. Pamätajte, že nikto si pre vás nemôže vybrať lekára lepšie ako vy. Ak sa všetky predpoklady, ktoré si myslíte vopred, značne stúpa pravdepodobnosť, že sa dostanete do vybranej materskej nemocnice a dieťa sa narodí bez komplikácií.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

51 − = 50