Baş ve gövde tiltleri: yürütme tekniği | pangudownloads.com
Spor ve sağlık

Baş ve gövde tiltleri: yürütme tekniği

Eğimler, başın yanlara doğru eğimi dahil olmak üzere, herhangi bir antremanın değişmez bir parçasıdır. Bu tür bir masaj kıkırdak bir sonucu olarak kalıcı büyük değişiklikler sonra elastikiyet ve kurtarma muhafaza sternoklaviküler diğerleri kemer, deri altı, gibi iş boyun kasları sonucunda. hızlıdır. Eğer üst vücut sapmaları yaparsanız, size böylece rakam iyileştirilmesi, eğik karın kasları pompa ve bel daha etkileyici yapabilirsiniz.

Boyun kaslarını pompalamak için egzersizler

Böyle bir eğitim, bu gün boyunda çalışan kasların çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın, günlük bir antrenmanın bir parçası haline gelmelidir.

Bu böyle yapılır:

Baş ve gövde tiltleri: yürütme tekniği
  • dik durun, omuzların genişliğine eşit bir genişliğe ayak koyun, eller serbestçe indirilir. Omuz kemeri ve boynunun kaslarını zayıflatır. Yavaşça başınızı sağa doğru bükün, maksimum gerilime ulaşmaya çalışın. Aşırı noktada gecikme olmaksızın, başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün ve egzersizi ters yönde tekrarlayın;
  • PI, önceki alıştırmadaki ile aynıdır. Yavaşça başını eğin, göğsüne çenesine dokunmaya çalışın. Bitiş noktasında gecikme olmaksızın IP’ye geri dönün, kafayı bu konumda tam olarak birkaç saniye sabitleyin ve aynı şekilde geriye doğru bükün. Orijinaline döndükten sonra.

Yanal eğimler: yürütme tekniği

Taraflar nasıl düzgün eğilir?

Baş ve gövde tiltleri: yürütme tekniği

Her şeyden önce, çok fazla almayın. yani azaltılmış fakat artar bel boyutu ile sonuçlanır çok fazla Obliques pompa – sadece 3 kilogram veya daha fazla tartı dambıl olmadan eğitim alırsak, sadece kasları zarar vermek değil, aynı zamanda almak bir ters etkiye mümkündür.

Her ne kadar bu sonucu elde edebilmek için aylarca yoğun bir eğitime ihtiyaç duyuyor olsanız da, bu hız birlikler tarafından sağlanabilir. Ancak her halükarda, bu riske değmez ve kızlar 1,5 kg dumbell ile eğitime başlamalıdır.

Evdeyseniz 1,5 litrelik şişelere su döküp kargo olarak kullanabilirsiniz.

Belin pompalanması için yana yatırma çeşitli yollarla gerçekleştirilebilir.

İlk olarak, ayakta durma ve oturma, bir halter yerine bir halter ve bir anda iki halter ya da sadece bunlardan biriyle. İlk durumda, birbirlerine karşı bir ağırlık oluşturacaklar, bu da yükün ve egzersizin etkinliğinin azaltılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle, profesyonel sporcular bir halterle egzersiz yapmayı tavsiye eder.

Egzersizin varyantları yamaçları yanlara doğru:

Baş ve gövde tiltleri: yürütme tekniği
  • Bir dambıl ile antrenman yaparken, avuç içi içeri doğru çevrilmiş normal bir tutuş ile elinize almanız gerekir. Serbest bir el bele ya da başın arkasına doğru sarılmalıdır. Nefes alırken, kolu yavaşça aşağıya doğru, kolun yan kısmı boyunca kayar şekilde aşağı doğru indirin. Bu durumda, gövdenin kesinlikle yanal bir düzlemde bükülmesi gerekir. İleri veya geri bükmeyin. İlk başta, egzersiz aynanın önünde daha iyi yapılır. Yük, diz ile aynı seviyede olmalı ve ancak FE’ye geri döndüğünüzde. 10-15 tekrarlarını tamamladıktan sonra ellerinizi değiştirin;
  • İki dumbalı taraftaki yamaçları gerçekleştirmek için, aynı şekilde, birincisi, birincisi, diğeri de dönüşümlü olarak yapılması gereken tek fark vardır. Duruşunu izle: kafa kaldırılmalı, görüş ileriye doğru yönlendirilmelidir. olukları yapma, bir sandalyeye oturmuş, mümkün olduğunca düşük bir dumbbell ile kol düşürmeye çalışır ve maksimum azalma Obliques elde, kısa bir süre için düşük bir noktada kalmak unutmayın;
  • Yeteri kadar zaman geçtiğinde ağırlıklar ile yanlara eğim yapmaya başlayabilir ve vücut, dambılın yarattığı yüke alışır. Ve bu egzersizi omuzlarınızda bir halterle yaparak yavaş yavaş artırın. onun omuzlarında bir halter koyup öne bakacak şekilde avuç içleri, başka yöne ardından tek yönde sapmayı gerçekleştirmek başlar ve böylece alarak, bir gözleme her iki tarafında asın kilit ile sabitleyin. Eğer bir dumbbell ile iki tarafın taraflarına doğru eğim yapıyormuş gibi bir etkiyi elde etmek istiyorsanız, o zaman sadece bir gözleme yapın ve önce bir tarafı, sonra diğerini kullanın.

Basının kaslarını başka nasıl çalıştırabilirsin?

Baş ve gövde tiltleri: yürütme tekniği

Özel metal düz yuvarlak mermi üzerinde vücut katlamalarını yapmak çok yararlıdır.

Eğer biri yoksa, bükümlü bir eğme yapın. “Değirmen”.

İşte başka bir iyi egzersiz: Ayaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş tutun ve birer birer sol ayağınıza, ardından merkeze ve sağ ayağınıza doğru bükün.

Orta hızda 15 kez üç set yapın. Bu sadece basının kaslarını değil, aynı zamanda sırt kaslarını veya daha kesin olarak – lomber bölgeyi de çalıştıracaktır.

Bu tür eğitimleri özel bir diyetle birleştirin ve birkaç ay sonra sonuçları sadece terazilerinizde değil, aynı zamanda belinizi düzenli olarak ölçen santimetre de göreceksiniz. İyi şanslar!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 24 = 29

Adblock
detector