Fitness eğitmeni nasıl bulunur? | pangudownloads.com
Spor ve sağlık

Fitness eğitmeni nasıl bulunur?

Son yıllarda beden eğitimi talep edilen bir yön haline geldiğinden, fitness merkezinin eğitmeninin yeterliliğine büyük önem verilmektedir. Figürü geliştirmek isteyen kişi, en iyisini arar. Doğal olarak, yüksek profesyonel özelliklere sahip ve bazı ek gereksinimleri karşılayan en çok talep gören fitness eğitmeni.

Kişisel fitness eğitmeni: gerekli nitelikler

Ne yazık ki, uzun zamandır spor eğitimi olan herkesin kişisel bir eğitmen olarak çalışabileceği yönünde bir görüş vardı. Aslında, bir fitness eğitmeninin sahip olması gereken bilgi ve bu tür faaliyetler için gerekli özel beceriler çok daha kapsamlıdır.

Her şeyden önce, bir kişi yeterince sağlam olmalı.

Fitness eğitmeni nasıl bulunur?

Mesleğin özgüllüğü, öğretmenin günde birkaç saat boyunca, sadece istemciye hangi egzersizleri yapması gerektiğini anlatmakla kalmaz, aynı zamanda simülatörlerin üzerinde nasıl çalışılacağını kişisel bir örnek üzerinde göstererek, sürece katılır.

Birkaç müşteri ile iletişim sadece fiziksel değil, aynı zamanda psikolojik yorgunluk hissi yaratır.

Aynı zamanda, gün boyu olumlu bir ruh hali sürdürmek, fiziksel yükün zevk getirdiğini göstermek gerekir.

Fitness eğitmeninin görevi, iletişim becerileridir çünkü geliri müşterileriyle iletişim kurma yeteneğine bağlıdır. Çoğu zaman, simülatörler üzerinde çalışmak veya yoga yapmak için yeteneklerini öğretmek için çağrılan bir kişi, kişisel psikolog rolünü yerine getirmelidir. Bu nedenle, sohbeti destekleyemeyen ve ilgilerini gösteremeyen kişiler, başka bir mesleği seçmek daha iyidir.

Eğitmen bir örnek olmalı, bu yüzden sportif görünüşünüzü korumak önemlidir. Bir acemi, bir “puzikom” ile bir antrenör gördükten sonra, bu kulüpte kalacaktır. Müşterileri çeken bir form tutulması tavsiye edilir.

Fitness eğitmeni nasıl bulunur?

Bir fitness antrenörünün öğrenme yeteneği büyük bir artıdır.

Ne yazık ki, şu anda neredeyse hiç profil eğitimi yok. Çoğu zaman eski eski sporcular, bir yöne belli yüksekliklere ulaşan kulüplerde çalışırlar. Ancak, daha sık spor yapmak artık bir kas sisteminin tırmanmasına ve sağlığın bulunmasına başvurmuyor.

Bu nedenle, ilk yardım sağlayabilmek için, en azından anatomi bilgisine sahip olmak için birkaç komşu talimatı ustalaştırmak için bir fitness eğitmeni olmak gereklidir. Özellikle önemli olan, bir çocuk spor antrenörünün yeterliliğidir, çünkü bu durumda kırılgan bir cisme zarar vermek kolaydır.

Sporcunun ve profesyonel eğitmenin farklı meslekler olduğunu bilmelisiniz. Bir spor dalında ödül sahibi olan bir kişi, mutlaka bir eğitmen olarak çalışmamakta, sürecin inceliklerini açıklamakta, motivasyonu nasıl bulacağımızı ve ortaya çıkan soruları yanıtlamakta olduğunu belirtmektedir.

Bu nedenle, her bir müşteriye tam anlamıyla bir yaklaşım bulabilen, gerçekten yetkin bir koç seçmek çok önemlidir.

Değerli bir antrenör nasıl seçilir?

Bir eğitmen seçerken, sağlığına güveniyorlarsa, bunun sorumluluğu göz önünde bulundurmak gerekir:

Fitness eğitmeni nasıl bulunur?
  1. Başlangıç ​​olarak, başvuranın spor dallarına daha az dikkat edilmelidir. Eğitmenin görevi yeni bir kayak yarışları ya da yüzmek değil, sağlık problemlerinden kurtulmak, şekilleri sıkılaştırmak için mükemmel sağlık sağlamaktır. Bu nedenle, bir uzmanın seçilen yönde yeterliliğini sorgulamak, hangi eğitimden geçtiğini, hangi ek kurslara katıldığını öğrenmek çok daha önemlidir;
  2. Arkadaşlarının görüşlerine güvenilmez bir şekilde güvenmeyin. Bir eğitim seansına bizzat katılmak ya da giriş brifingi yapmak tavsiye edilir. Bu, kondisyon koçunun koşullarına neyin dahil olduğunu, kişinin kendisiyle iletişim kurmanın ne kadar kolay olduğunu, kişinin güvendiğini anlamada yardımcı olacaktır. Çocuk eğitmeni, çocuklarla iyi geçinmeli, otoriteyi kullanmalı ve aynı zamanda arkadaş olmalıdır;
  3. Giriş dersi, potansiyel bir danışanın sorunlarına bir eğitmen eksikliğiyle gerçekleşirse, başka bir uzman aramak daha iyidir. İlgi göstermeyen eğitmenin gerçekten faydalı olabileceği olası değildir. Örneğin, herhangi bir yetkili uzman, yükün düzgün bir şekilde düzenlenmesi için müşterinin hangi hastalıklara maruz kaldığını öğrenecektir;
  4. Fitness eğitmeni nasıl bulunur?Ders almak ve bilgiyi pratikte uygulayabilmek – farklı şeyler. Bir süre için, kişisel antrenörün tüm gereklilikleri karşılandığında, minimum pozitif dinamiklere ulaşılamazsa, o zaman yeterliliği “üflenir” ve diğer eğitmenlere dikkat edilmeye değer;
  5. Bir yetenek antrenörüne ve iyi bir eğitime sahip olan bir kişi, giriş dersinde zaten, hangi tür sporun müşteri için en yararlı ve çekici olacağını belirleyebilecektir. Ayrıca, müşterinin isteklerini göz önünde bulundurarak optimum yükü belirlemek için eğiticinin sorumluluğundadır;
  6. Yetkili bir antrenör sadece eğitim sürecinden bahsetmez, aynı zamanda kas dokusunda hangi süreçlerin meydana geldiğini açıklar, bu şekilde egzersizi bu şekilde gerçekleştirmek önemlidir.

Değerli bir koç seçerek, tavsiyesini dikkatli bir şekilde uygulamak zorundasınız, fiziksel efor sarılmadan. Sadece bu durumda olumlu dinamikler elde etmek mümkün olacak.

Sonuç, öğretmenin yeterliliğine ve müşterinin çalışmasına eşit derecede bağlı olduğunu unutmayınız.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

48 + = 57