Šport a zdravie

Ako si vybrať smer jogy pre seba

Jóga v posledných rokoch veľmi rýchlo získava popularitu. Mnohé ženy praktizujú tento druh výcviku, aby našli duchovnú a fyzickú harmóniu, naučili sa relaxovať a potláčať stres. Ak ste sa prvýkrát rozhodli precvičiť, mali by ste vedieť, že typy jogy sú celkom rozmanité a každý smer má svoj vlastný význam. V tomto článku sa pokúsim povedať hlavné smery, ich vlastnosti, aby som pochopil, čo jóga je pre začiatočníkov.

Ako si vybrať smer jogy pre seba

Nebudeme ísť do detailov a vykopať do histórie vytvárania jogy, napokon to je praktická časť, a preto budeme pokračovať priamo k smerom. Väčšina smerov nesie meno svojho tvorcu.

Odlišujú sa od seba v intenzite aj v smere. Triedy jogy pre začiatočníkov by mali byť statické, postoje jogy jednoduchšie, aby sa predišlo zraneniam. Snažte sa vybrať ten správny smer pre seba.

Hatha jóga

Hatha jóga je primárne jóga tela, môžete povedať jogu na chrbticu. Zameriava sa na obnovu fyzického zdravia, hlavne na udržanie chrbtice, pružnosť kĺbov.

Ako si vybrať smer jogy pre seba

Aj tento smer pomáha normalizovať imunitu a hormonálne pozadie organizmu. Cvičenie je zamerané na výkon asánov, statických postáv.

Každá póza sa drží niekoľko minút, pričom sa sústreďuje na naťahovanie, skrúcanie a otáčanie, čím sa trénuje flexibilita a vytrvalosť.

Tento smer je veľmi vhodný na udržanie a obnovu fyzického zdravia, niektorí to nazývajú - jóga pre chrbát.

Kundalini jóga

Jóga kundalini je jóga energie. Účelom tohto smeru je prebudiť spaciu energiu, ktorá je v spodnej časti chrbtice. Základom jogy kundalini je komplex dynamických cvičení, ktorý je v súlade s správnym dýchaním a meditáciou. Tento smer je vhodný pre takmer všetkých, väčšinou ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoj duch a energetické toky.

Jóga Iyengar

Ako si vybrať smer jogy pre seba

Jóga Iyengar, primárne zameraná na statické vykonávanie asanasu.

Tento druh jogy je vykonať najprv jednoduchšie, potom komplikované pózy.

Umožňuje vám regulovať toky energie v tele a rozvíjať flexibilitu.

Jóga z Iyengaru je veľmi vhodná pre ľudí, ktorí vedú sedavý životný štýl.

Ashtanga jóga

Ako si vybrať smer jogy pre seba

Jóga ashtanga je veľmi dynamický smer. Všetky asány sú spojené dynamickými väzbami - vinyami.
Synchrónne, dynamické pohyby sú sprevádzané správnym dýchaním, čím sa teleso zahrieva zvnútra a akumuluje energiu.

Táto oblasť pomáha zlepšiť krvný obeh, vyčistiť telo toxínov a toxínov.

Špeciálne cvičenia, zámky, pomáhajú distribuovať energiu rovnomerne.

Tento druh jógy je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoje energetické schopnosti. Treba však pamätať na to, že tento smer vyžaduje dostatočnú fyzickú prípravu.

Sivananda jóga

Ako si vybrať smer jogy pre seba

Sivananda jóga je zameraná na hlbokú relaxáciu. Táto doktrína hovorí, že len s pomocou hlbokej relaxácie môžete dosiahnuť požadovaný výsledok z asány.

Tento druh jógy je veľmi vhodný pre ľudí s nervóznym a aktívnym životným štýlom. Sivananda jóga vám pomôže naučiť sa relaxovať a získať vnútornú harmóniu.

To nie sú všetky smery jogy, ale najpopulárnejšie.

Dúfam, že budete schopní nájsť správny smer pre seba a zlepšiť sa v ňom.

Pred začatím vyučovania je potrebné konzultovať s inštruktorom, pomôže vybrať rytmus a prvé lekcie pre začiatočníkov a ľudí so špeciálnymi chorobami, ktoré by v žiadnom prípade nemali byť skryté.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 1