Cvičenie s gumeným postrojom pre silu a stratu hmotnosti | pangudownloads.com
Šport a zdravie

Cvičenie s gumeným postrojom pre silu a stratu hmotnosti

Turniket alebo gumička (v angličtine odporová pásma) - je miniatúrny simulátor, ktorý môže nahradiť činky, činky, vykonávať cvičenia s vlastnou telesnou hmotnosťou v ťažších časoch. 

Prečo potrebujete turnaj?

Cvičenia s gumeným postrojom sa používajú v nasledujúcich prípadoch:

 • zlepšiť celkovú fyzickú kondíciu zápasníkov, boxerov, basketbalistov;
 • v kruhovom výcviku na chudnutie a rozvoj vytrvalosti;
 • v crossfit pre vyťahovanie a komplikácie push-upov;
 • pri zdvíhaní na zvýšenie odolnosti pri lisovaní na lavici;
 • okrem tyče alebo namiesto tyče na vykonávanie mŕtvej línie;
 • na vývoj svalov chrbta s pomocou trakčných cvičení.

Gumy vo forme slučky alebo s rukoväťami?

Existujú expandéry rôznych tvarov. Niektoré z nich sú vykonané v tvare kruhu, druhá - vo forme kusu gumeného lana (shell) s väčším počtom bičíkov vnútri, na ktorého môže byť konce pevnú rukoväť pre jednoduché uchopenie.

Gumové slučky majú veľký odpor, pretože sú častejšie používané v profesionálnych športoch alebo v telocvični. Postroje sú navrhnuté pre potreby aerobických sál, funkčného tréningu a domáceho tréningu. Stačia na to, aby spracovali všetky skupiny svalov a chudnutie.

Rýchlejšie, ťažšie, silnejšie

Gumový expandér umožňuje vyvinúť všetky vlastnosti potrebné pre športovca. Závesy majú rôznu hrúbku, čo vytvára potrebný odpor. Zvyčajne je uvedený na páske a začína od 7-10 do 100 alebo viac kilogramov.

Pri maximálnom roztiahnutí gumy môžete zvýšiť silu a objem svalov, zvýšiť výkon a rýchlosť štrajkov, ktoré sa posielajú do komplexov s turnajom pre bojovníkov.

Cvičenie môže byť nasledovné:

 • Vývoj sily nárazu sa používa v boxe. Expandér je upevnený na švédskej stene, športovec sa nachádza vo vzdialenosti dvoch metrov od steny, aby udržal gumu na chrbte. Pri štrajku sa vytvorí ďalšie úsilie, ktoré pomôže rozvinúť rýchlosť aj silu;
 • Vývoj sily hodu je potrebný pre džudistov. Postroj je tiež upevnený na stene, zápasník sa stáva jej tvárou a má dva konce v rukách. Otočenie tela, vykonanie hodu, ťahanie gumy;
 • Vývoj tlačivej sily. Postroj je pripevnený ako v predchádzajúcich prípadoch, zápasník sa stáva jeho chrbtom a držia konce v rukách. Vyvíja tlak dopredu a maximálne rozťahuje gumu.
 • Univerzálne cvičenie pre freestyle zápas, džudo a sambo. Zápasník sa stretne s pevným postrojom na stene, drží oba konce. Nohy sú od seba vzdialené od seba, telo je naklonené. Rýchle pohyby, aby ste dostali svoje ruky na jednu nohu a zároveň urobili krok smerom k boku. Choďte späť a dostaňte ruky na druhú nohu.

Napáliť, aby pomohli bojovníkom a ostatným športovcom

Keď mladí zápasníci prichádzajú do telocvične s cieľom rozvíjať silu, kladú hlavný dôraz na lavicový stôl. Takéto vzdelávanie je však nepraktické pre boj, v ktorom je oveľa dôležitejšie, aby nepriateľ vytiahol na seba alebo na seba, aby zachytával.

Pretože je oveľa užitočnejšie vykonávať cvičenia s turnajom a bojové zručnosti budú rásť rýchlejšie:

 • vertikálna trakcia gumy;
 • horizontálna trakcia sedenia alebo stojaceho postroja;
 • šije s gumovým expandérom;
 • zdvihne sa na biceps s gumovou slučkou (stojí na nohách);
 • pull-up.

Všetky vyššie uvedené cvičenia sa vzťahujú nielen na zápasníkov. Týkajú sa štandardného tréningu chrbta a rúk, pretože ich môže vykonávať každý, kto chce budovať svaly. Je dôležité vybrať expandér s vhodným odporom zodpovedajúcim hmotnosti ľudského tela.

Cvičenie pre dolné telo

Cvičenie s gumeným postrojom pre silu a stratu hmotnosti

Na rozdiel od činky a činky rozširovač rúrok nie je schopný zvýšiť gravitačnú silu, ktorá tlačí človeka k zemi a zvyšuje záťaž na svaly nôh. Ale kaučuk môže komplikovať zdvíhanie zo zeme, a tým rozvíjať svaly.

Cvičenie pre nohy s turniquet sa používa na vyriešenie problémových oblastí - zadok, zadnú časť stehna. 

Optimálny tréningový komplex je nasledovný:

 • Pády. Ak chcete vykonať to je potrebné krok na jeden zväzok s nohou, uchopte konce, pevne dotiahnite. Druhá noha zaberá krok späť a začína sa krčiť a napínať svaly nohy. Opakujte 10-15-krát pre každú nohu. Výhodou útokov s turnajom je ďalšie posilnenie bicepsu rúk;
 • Opieranie nohy späť. Stojte na všetkých štyroch, stlačte konce rukávca rukami, prejdite jednou nohou do vytvorenej slučky a roztiahnite gumu, odviažte koleno a tlačte späť nohu;
 • Makhi nohy s turnajom. Ak pripevníte krúžok na potrubie alebo na nohu ťažkého nábytku, môžete skomplikovať rôzne výťahy - nohy vedúce na komplexné štúdium svalov. V tomto prípade sú nohy odklonené zvonka aj zvnútra. Môžu byť unbent stojace, čerpanie prednej časti nohy, alebo predĺženie ležanie, posilnenie svalov na chrbte stehna;
 • Bočné záchvaty pre zadok a vnútorný povrch stehna. Zbaliť postroj na polovicu, na každú nohu upevniť na konci (alebo prejsť nohy do slučky). Dajte nohy na šírku ramien, poskytnite gumu s ľahkým napätím, sadnite si a urobte krok na pravej strane a preneste hmotnosť na pravú nohu. Opakujte podobný pohyb pre ľavú nohu.
 • Gluteálny most. Ležte na podlahe, ohnite si kolená a položte nohy na zem. Vyhoďte krúžok cez boky, zatlačte konce na podlahu rukami alebo nohami. Vytvorte panvu pomocou gumovej odolnosti.

Rozšírte možnosti domáceho tréningu

Cvičenie s gumeným postrojom pre silu a stratu hmotnosti

Bez činiek a vodorovnej lišty je ťažké dosiahnuť silné ruky.

Doma môžete pridať zaťaženia s turnajom tak, aby boli cvičenia zamerané na konkrétne svaly:

 • Staňte sa turnajom, držte konce v rukách, ohnite si lakte a trénujte bicepsy.
 • Stojte na jednom konci postroja s pätou a chyťte druhú rukou, ktorá je navinutá nad vašu hlavu. Pri narovnaní tohto ramena do lakťa a potiahnutím gumy hore môžete triceps vyriešiť.
 • Krok na turniquet s dvoma nohami, držte ju na brušnej úrovni s oboma rukami. Strečte gumu, zdvihnite ruky na bradu a roztiahnite si lakte do strán. Takže ramená sú vycvičené. 

Pletenec ponúka spracovanie svalov tela, zdá ľahší a cenovo dostupnú alternatívu činky pre domáce cvičenie sa ľahko vojde do vaku, ktorý je vziať so sebou na dovolenku. Samozrejme, že používate slučku a tubulárne expandéry na budovanie svalov, budete musieť kúpiť výrobky s vyšším odporom.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

56 + = 63