Šport a zdravie

Tuková horáková batéria ECA: poškodenie alebo výhody?

Krásne, štíhlé, inteligentné telo je snom nielen pre ženy, ale pre mužov. V súčasnej dobe v snahe o ideálnych foriem, mnoho ľudí sa uchýlili k použitiu tzv spaľovanie tukov lieky, ktoré môžu urýchliť metabolizmus a stratiť nenávidenej kilogramy bez bolestivého konanom prísnu diétu.

Čo je ECA?

Tuková horáková batéria ECA: poškodenie alebo výhody?

Jednou z najobľúbenejších piluliek na chudnutie je dnes spaľovač tukov ECA. V dnešnom článku zistíme, čo je ECA, ako efektívne je to pre chudnutie a ako by sa malo prijať.

Najčastejšie sa používajú profesionálni športovci, ktorí sa venujú fitness a kulturistike, za "sušenie"(Zníženie telesnej hmotnosti) a tvorba svalovej úľavy. Pokiaľ ide o túto drogu, existujú dve radikálne opačné názory: niekto si je istý, že tento zázračný nástroj má takmer magické vlastnosti na zníženie hmotnosti. A na druhej strane, na World Wide Web, môžete spoznať veľa spätnej väzby a vyzývať vás, aby ste nepoužili túto "chémia".

Názov "ECA"- skratka pre zložky, ktoré tvoria produkt - efedrín, kofeín a aspirín. Najdôležitejšie z nich je efedrín - psychoaktívny alkaloid, obsiahnutý v rôznych typoch ephedra (rodu kríkov triedy Gnetovye).

Táto droga je simpatomimetikom, má stimulujúci účinok, pretože má schopnosť potlačiť chuť do jedla a spáliť tukové usadeniny. Navyše športovci, ktorí používajú efedrín na zníženie telesnej hmotnosti, cítia veľkú túžbu intenzívne trénovať.

V našej krajine, podobne ako v mnohých iných krajinách, je efedrín dnes zakázaný produkt. To je dôvod, prečo v samostatnej forme, sa nepredáva, ale v malých dávkach je členom liečivá pre liečbu hypotenzia (nízky krvný tlak), alergie a bronchiálna poruchy (bronchitída, bronchiálna astma, a tak ďalej. D.). Právne v čistej forme sa vyrába a predáva iba v krajinách ako Čína a India.

Kofeín sám o sebe nie je spaľovač tukov, ale je schopný stimulovať centrálny nervový systém, takže telo začne tráviť viac energie, a to v poradí, vedie k intenzívnejšej redukcii telesného tuku.

Vo svojom prostredí kulturisti nazývajú kombináciu kofeínu a efedrínu "obderinom"Keďže sa predpokladá, že takáto kombinácia umožňuje"odtrhnúť"Tuk do kosti.

Dlhá doba pre "sušenie"Telo používalo lieky obsahujúce iba efedrín a kofeín (EC). Následne sa vedci rozhodli pridať k nej kyselinu acetylsalicylovú, čo naznačuje, že by to zlepšilo účinok lieku.

Avšak, početné štúdie preukázali, že aspirín výrazne zosilňuje účinok efedrínu: po týždňoch ECA a rozdiely EK v chudnutí predstavujú iba '30 však mnohí športovci radšej ju na tradičné kombináciu zložiek vo formulácii.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Každá zo zložiek liečiva môže produkovať určité vedľajšie účinky. No, spoločne sa stávajú ešte škodlivejšie.

Takže efedrín negatívne ovplyvňuje prácu kardiovaskulárneho systému, spôsobuje angínu pectoris, tachykardiu, arytmiu a hypertenziu. V kombinácii s kofeínom môže viesť k nespavosti, závratov, silnými bolesťami hlavy, tras v rukách a nohách, úzkosti, depresívnych stavov, agresie. Menej pravdepodobné, že schudnúť, môže byť problémom s alergiou a problémami s močením.

Nuž, kyselina acetylsalicylová je schopná poškodiť sliznicu gastrointestinálneho traktu a dokonca viesť k vzniku peptického vredu.

Preto je EDA prísne zakázané ľuďom, ktorí trpia nasledujúcimi problémami:

 • ochorenia kardiovaskulárneho systému;
 • peptický vred duodena alebo žalúdka, gastritída, duodenitída;
 • ochorenia endokrinného systému (diabetes mellitus, ochorenia štítnej žľazy, pohlavné orgány a nadobličkové žľazy);
 • poruchy centrálneho nervového systému (nervozita, nespavosť, zvýšená excitabilita atď.).

V žiadnom prípade by ste nemali užívať tento liek tehotným ženám, ošetrujúcim ženám a starším osobám.

Otázka zákonnosti ECA

Fanatická túžba nájsť ideálne telo s touto drogou môže viesť k celkom smutným problémom so zdravím a dokonca smrťou.

Tuková horáková batéria ECA: poškodenie alebo výhody?

Práve z tohto dôvodu je ECA na území nášho štátu zakázaným produktom a je právne nemožné ho získať.

Avšak, zlá povesť Európskeho dvora audítorov je nielen spojený s hmotou vedľajších účinkov, ale aj s tým, že mnoho drogovo závislí ľudia z uzavretého efedrínu, metamfetamín (populárno odvolával sa na ako "skrutka"), Ktorý zase je už plnohodnotnou drogou. To je dôvod, prečo si môžete kúpiť ECA iba v rukách predajcov športovej výživy a výživových doplnkov (samozrejme, nelegálne) alebo si to sami.

Pripraviť ECA doma je dosť problematické, pretože efedrín, ako už bolo spomenuté vyššie, vo svojej čistej forme nie je na predaj. Športovci, ktorí sú závislí od týchto doplnkových látok, zvyčajne extrahujú túto látku z liekov predávaných v lekárňach bez lekárskeho predpisu (napríklad z "bronholitin"- sirup na kašeľ).

dávkovanie

Optimálny a najúčinnejší je pomer efedrínu, kofeínu a kyseliny acetylsalicylovej v pomere 1:10:10. Niektorí športovci radšej používajú ECA v pomere 1:10:15.

V deň Diéta spôsobom zaberajú spaľovač tukov tri časti, z ktorých každá obsahuje 25 mg efedrínu a 250 mg kofeínu rovnakú kyselinou acetylsalicylovou. Trvanie takéhoto kurzu je od 1 do 2 týždňov, pretože dlhšia liečba vedie k závislosti od drog a zníženiu účinku ECA.

Ak sa rozhodnete zakúpiť krásne formuláre s týmto nástrojom, nezabudnite na nasledujúce pravidlá:

Tuková horáková batéria ECA: poškodenie alebo výhody?
 • droga sa nemôže konzumovať alkoholom, nápojmi a výrobkami obsahujúcimi kofeín (čaj, káva, čokoláda atď.);
 • keď užívate ECA, dodržiavajte diétu na zníženie telesnej hmotnosti;
 • Neužívajte tukový horák v noci, pretože osviežuje a môže spôsobiť poruchy spánku;
 • preto, že liečivo je z veľkej časti urýchľuje látkovú výmenu, ktoré sú nevyhnutné pre normálne fungovanie minerálov, vitamínov a stopových prvkov v tele sú spotrebované rýchlo, takže sprevádzajú využitie tukov príjmu horáka vitamínovo-minerálny komplex (vitamíny a strava by mal byť priradený na výživu);
 • ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, okamžite prestaňte užívať tablety;
 • neprekračujte odporúčané dávky;
 • pozorujte vodnú rovnováhu v tele: piť najmenej dva litre čistej tečúcej vody denne;
 • nezabudnite kombinovať príjem výrobku s telesným tréningom.

Vzhľadom na to, že EDA má pomerne pôsobivý zoznam kontraindikácie a zakázaný v mnohých civilizovaných krajinách, než sa rozhodnete vziať tento liek, ako by mal zvážiť, či je hra stojí za námahu, a uistite sa, že vopred konzultovať s príslušným terapeutom a kvalifikovaný odborník na výživu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

27 − = 25