Pratimai kvėpavimo atstatymui: įkvėpkite tinkamai ir naudokitės sveikatai | pangudownloads.com
Sportas ir sveikata

Pratimai kvėpavimo atstatymui: įkvėpkite tinkamai ir naudokitės sveikatai

Kvėpavimas yra svarbiausia žmogaus kūno funkcija. Įkvėpus orą, žmogus savo kūną aprūpina deguonimi, būtiną normaliam visų be išimties organų veikimui, naujų ląstelių augimui, hormonų gamybai, įprastam medžiagų apykaitos procesų eigai.

Jei galėsite tinkamai kvėpuoti – nesusidarys problemų su miegu, laiku bus išvalyti kūno nuo toksinų ir toksinų. Kvėpavimo pratimai gali sutaupyti nuo streso, padėti vystyti kalbą, padėti gydyti tam tikras ligas. Leiskite sužinoti, kokie yra kvėpavimo būdai ir kaip juos tinkamai panaudoti praktikoje.

Bendra informacija

Pratimai kvėpavimo atstatymui: įkvėpkite tinkamai ir naudokitės sveikatai

Šiuolaikinėje visuomenėje kvėpavimo mokslas yra neįtikėtinai populiarus: visoje mokykloje siūlomos įvairios kvėpavimo pratimai. Indijos, kinų, jogos – tai žinomiausių metodų sąrašas, tačiau yra (ir nuolat kuriamos) autorių kūrimo sistemos, dėl kurių žmogus gali išmokti tinkamai atlikti gyvybiškai svarbų įgūdžių.

Nepriklausomai nuo kvėpavimo būdų, kuriuos jūs nusprendėte praktikuoti, svarbu nepamiršti, kad be išimties reikia reguliariai atlikti visus pratimus, reikalingus tinkamam kvėpavimui.

Jei «Deguonies gimnastika» bus laikoma, tik laikas nuo laiko – iš jos bus mažai pagalbos.

Dėl gimnastikos jums nereikia ieškoti specializuoto kambario – jūs galite atlikti pamokas bet kurioje jums patogioje vietoje, kurioje galite atsipalaiduoti ir sutelkti dėmesį į kompleksą. Vienintelė sąlyga yra tai, kad pasirinktame kambaryje pageidautinas geras gryno oras.

Pažvelkime į kai kurias rūšis “Deguonies gimnastika” ir išmokti naudingų pratimų.

Reabilitacijos kompleksas

Kvėpavimo atstatymo pratimų kompleksas yra ypač naudingas tiems, kurie aistringai sportuoja, jis bus naudingas tiems žmonėms, kurie jaučiasi deguonies trūkumo, ilgą įkalnę ar greitą pėsčiomis. Šios technikos pratimai yra labai paprasti, o viskas, ko jums reikia, yra tik susikaupti.

Čia aprašyta keletas gimnastikos pratimų, kuriais siekiama atkurti visą kvėpavimo funkciją:

 • Paskleiskite kojas savo pečių pločiu, pakelkite rankas, giliai įkvėpkite per nosį ir, nuleisdami viršutines galūnes, šaukitės kuo garsiau, pavyzdžiui, “Cockerel!”;
 • Situacija išlieka tokia pati, kaip ir ankstesniame komplekse, jums reikia pakelti rankas priešais jus ir sulaužyti tam tikrą didelių gabaritų rutulį iš delnų. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite lūpas su vamzdeliu, o rankos nusileidžia ir tarsi apibūdina didelį rutulį;
 • Kitu pratimu reikia imituoti, tarsi esate purkšti vandenį ant lino;
 • Padėkite kūną, nepakeičiant, eikite į kompleksą, kuris vadinamas Pelėda. Pakelkite viršutines galūnes kvėpuojant, nuleiskite ir iškvėpkite su pelėda.

Taip pat imitacinė žvakių puvimas puikiai atkuria kvėpavimą. Pratimai turėtų būti gilus įkvėpimas, kiek į plaučius išskiriamas oras ir kuo garsiau išmatuoti, tačiau išsiplėtimas turi būti padalintas į tris dalis.

Mokytis tinkamai kvėpuoti

Yra daug pratimų, reikalingų tinkamam kvėpavimui, ir jie visi turi skirtingus tikslus: nuo bendros sveikatos funkcijos iki tam tikrų ligų gydymo ir svorio.

Kompleksai tinkamam kvėpavimui turėtų būti atliekami kasdien, tada iš jų galima tikėtis reikšmingų rezultatų:

Pratimai kvėpavimo atstatymui: įkvėpkite tinkamai ir naudokitės sveikatai
 • Paimkite pirmąjį gilų įkvėpimą. Orą į krūtinę reikia nugriauti nosine, bet tai yra pilvas, o ne krūtinė, tai kvėpuoja. Turėtumėte jausti, kad oras užpildo pilvą;
 • Išskleisti surinktą orą turėtų būti tik burnos. Gubi išsiplaukęs į siaurą juostelę, paliekant tik nedidelę plyšio išleidimo oro dalį. Ši pratybų dalis taip pat turėtų būti atliekama pilvo srityje, jei atliksite pratimą teisingai, jūs pajusite, kad spaudos priekinė siena yra tokia, kokia ji buvo “Lazdelės” į nugarą; Treniruotės metu pratybos turėtų būti ne tik spaudos plotas, bet ir sėdmenis;
 • Dar padarę tris trumpesnius iškvėpimo judesius, kad jūsų plaučiai būtų tušti;
 • Pabandykite giliausiai kvėpuoti. Sustabdykite, kai jaučiatės, kad oras išgąsdino jus iš vidaus, ir jūs negalėsite to padaryti. Laikykite kvėpavimą tiksliai trisdešimt sekundžių.

Užbaigti gimnastiką su giliu, ilgu išsiveržimu.

Diafragminė gimnastika

Diafragminio kvėpavimo pagrindai yra nagrinėjami būsimų dainininkų ir aktorių, tačiau pratimai tinkamam diafragminiam kvėpavimui vystytis bus naudingi žmonėms, kurie dažnai nervina, patiria stresines situacijas ir nerimo jausmą. Gimnastika padės suvaldyti nervų įtampą, atsipalaiduoti.

Pratimai turėtų būti kruopščiai paruošti: pabandykite likti atskirai ir pašalinti visus dirginančius ir blaškančius veiksnius iš klasės. Prieš pamokas pakeiskite drabužius, galite dėvėti laisvus gimnastikos drabužius arba, apskritai, apsirengti apatiniais drabužiais. Atidarykite langus – palikite laisvam orui į kambarį.

Paruošę galite pereiti prie komplekso:

Pratimai kvėpavimo atstatymui: įkvėpkite tinkamai ir naudokitės sveikatai
 • Atsukite ant grindų. Negalima nuslysti ant kilimų ir minkštų kilimų, todėl svarbu klostytis ant kieto ir kieto paviršiaus;
 • Ištraukite orą į nosį, bandydami jį lėtai ir sandariai priveržti, tuo pačiu metu įsivaizduokite, kad oras nepateks į krūtinę, bet į skrandį ir palaipsniui jį užpildys. Norėdami kontroliuoti vykdymo teisingumą, uždėkite vieną ranką ant krūtinės, antrojo galo uždėkite spaudos srityje;
 • Galite išsiplėsti savo burną ar nosį, svarbiausia tai padaryti kiek įmanoma lėčiau ir pabandyti išlaisvinti visą orą iš plaučių;
 • Be to, pratimai gali būti sudėtingi: pavyzdžiui, priverždami orą, palaikykite kvėpavimą keletą sekundžių, taip pat neleiskite kvėpuoti įkvėpus;
 • Kai pritvirtinkite ore, pakelkite rankas aukštyn ir nuleisk juos virš galvos, išstumdami orą iš plaučių – sumaišykite galus spaudoje.

Svarbu žinoti, kad diafragminę gimnastiką galima praktikuoti nesant problemų su širdimi ir arteriniu slėgiu. Atminkite, kad baigę kompleksą galite jaustis daug galvos svaigimo. Nesijaudinkite – gerai, jei jūsų galva perveriasi, galite nuslysti ir miegoti.

Kalbos gimnastika

Vaikų vaikams ypač naudingos kalbos kvėpavimo funkcijos įgūdžių kompleksai: tinkamas kalbos kvėpavimo vystymasis moko vaiką kontroliuoti jo kalbą, jo ritmą, jo ritmą, ne praryti žodžius, aiškiai ir pabaigoje ištarti. Pratimai taip pat bus naudingi žmonėms, turintiems disleksijos sutrikimų.

Komplekso malonumas yra tas, kad jį galima atlikti žaidimo forma:

Pratimai kvėpavimo atstatymui: įkvėpkite tinkamai ir naudokitės sveikatai
 • Paimkite vatą ir iš jo išmeskite vidutinio dydžio kamuoliuką. Įdėkite rutulį ant kėdės priešais ekskliuzyvinius kubelių vartus ar kitus objektus. Ištraukite deguonį į krūtinę ir iškvėpkite ją, sulenkite lūpas su vamzdeliu ir pučia ant rutulio. Rutulys turi eiti į vartus;
 • Išdėstykite ant stalo paviršiaus įvairius skirtingo dydžio objektus – popierinius snaigės, saldainių įvynes, supakuotus gabalais, karoliukais. Nors iškvėpkite, pabandykite išpūsti visus daiktus iš stalo, kad jo paviršius būtų švarus.

Paprasčiausias pratybas, kurias galima atlikti kasdien, o suaugusiesiems ir vaikui – pripūtimo kamuolius ir pripučiamus žaislus.

Stiprus jums sveikata ir gerovė!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 82 = 89

Adblock
detector