Visas jogų kvėpavimas | pangudownloads.com
Sportas ir sveikata

Visas jogų kvėpavimas

Ypatinga kvėpavimo joga praktika vadinama pranajama, kuri sanskrito kalba reiškia "padidėjęs kvėpavimas". Pranajama pratimai yra prieinama visiems: yra sudėtingas ir paprastas technologija: tai gali būti ilgas sesijas, kurios reikalauja mokymo ir privatumą, taip pat penkių minučių, tinka pradedantiesiems praktikuoti kelyje arba darbe.

Jogos kvėpavimo tinkamumas yra svarbus kiekvienam žmogui. Dienos stresas ir blogi įpročiai, pavyzdžiui, rūkymas, susilpnina kvėpavimo sistemą, todėl kūno audiniai kenčia nuo deguonies trūkumo ir stagnuočių reiškinių. Kvėpavimo pratimai padeda atsipalaiduoti ir tvarkyti nervus, reguliuoti širdies ritmą ir virškinimą, atrodyti ir jaustis geriau.

Kaip pradėti kasdieninę kvėpavimo praktiką

Joga pradedantiesiems apima ne tik reguliarų fizinį krūvį, bet ir tinkamo dienos režimo įvedimą, specialius higienos tipus ir darbą su kvėpavimu. Pradiniai pratimai yra skirti pradedantiesiems, jie turi būti atliekami ne ilgiau kaip 3 minutes, atidžiai stebėdami valstybę.

Jogos ugnies kvapas

Visas jogų kvėpavimas

Gaisro kvėpavimas šildo kūną, pašalina toksinus, traukia plaučius ir gerina kraujo apytaką.

Idealiai tinka pirmosioms klasėms yra agni pranayama praktika, nes ji yra gana paprasta atlikti.

Per 1 minutę, jums reikia sekti taip ritmą: trumpas smūgis nosį su stipriu šou diafragmos pakaitomis su relaksacijos pilvo raumenis, kurie atvedė į naują šviesos atkreipiamas į oro dalį.

Atlikti tokį kvėpavimą su pabrėžimu, kad iškvėpimas turėtų būti greitas - apie 2-3 pasibaigus per sekundę. Praėjus treniruočiai savaitę, jūs turite padidinti pratimą, pritraukti jį iki 3, tada iki 5 minučių du kartus per dieną. Signalas, norint sustabdyti pratimą, bus raumenų dilgčiojimo pojūtis, taip pat lengvas svaigimas dėl deguonies srauto į smegenis.

Visas jogų kvėpavimas

Šis pratimas turėtų būti atliktas. Kai tam tikri rezultatai jau pasiekiami agni pranayama praktikoje, pratimas lengvai atliekamas 5 minutes ir nesukelia nemalonių pojūčių.

Pilnas kvėpavimas vadinamas ilgalaikišku įkvėpimo ir ištvermės ciklu, kuris atliekamas be pristabdymo, su dideliu oro kiekiu. Jums reikia kvėpuoti per nosį - ji visada apsaugo gerklę nuo hipotermijos ir padeda kontroliuoti sklandų išsiveržimą.

Visas jogų kvėpavimas

Tinkamas visas kvėpavimas užtikrina pilną plaučių vėdinimą, alveolių valymą ir krūtinės raumenų stiprinimą.

Pradėkite nuo 10-15 gilių įkvėpimų ir išsipludimų, nedelsdami kvėpuoti tarp jų, ypač laikydamiesi jų lygumo ir vienodo ilgio.

Kasdieninę praktiką galima atlikti iki 15 minučių. Ir nors kūnas gali įveikti ir daugiau, tai turėtų būti sustabdytas, jei praktikuojate savarankiškai, be trenerio.

Kvėpavimo pratimų rezultatai

Šios dvi paprastos pranajamos formos jau pirmojo pratybų etapo metu daro didelę įtaką kūno būsenai.

Fiziniame lygyje:

 1. sukelia padidėjusią dujų pasikeitimą plaučiuose - išsiskiria daugiau anglies dioksido, absorbuojamas daugiau deguonies;
 2. gerėja kraujotaka periferiniuose induose;
 3. nustatytas šilumos mainai: šalti galūniai pašildomi, o vidaus organai, atvirkščiai, yra atšaldomi dėl greito oro keitimo plaučiuose;
 4. naudotis širdies raumenimis;
 5. ritminė krūtinės plėtra ir membranos kėlimas švelniai stimuliuoja vidinius organus;
 6. tai palengvina tulžies perėjimą iš tulžies latakų ir šlapimo pūslės, gleivių iš viršutinės skrandžio dalies ir nustatoma žarnyno peristaltika.

Pranajama pagerina asmens psichinę sveikatą:

Visas jogų kvėpavimas
 1. padeda atsikratyti streso, suteikia jėgą susidoroti su stresu;
 2. suteikia proto aiškumą, sugebėjimą sąmoningai įvertinti situaciją;
 3. prisideda prie priimamų informuotų sprendimų priėmimo;
 4. ugdo atsparumą konfliktinėse situacijose;
 5. padeda dvasiniam asmenybės augimui.

Sėkmingos kvėpavimo praktikos raktas yra reguliarumas ir kantrybė.

Padidėjęs kvėpavimas turi milžinišką poveikį kūnui, todėl nereikia veržtis rezultatų, svarbiausias dalykas yra ne perversti.

Atskiros pamokos yra geros, nes jums nereikia konkuruoti su niekuo, geriausia taktika bus laipsniškas gilaus ir pagreitinto kvėpavimo įgūdžių konsolidavimas.

Jogos kvėpavimo taisyklės pradedantiesiems:

 • laikysena, skirta pratimams, - sėdimasis turkų kalba arba lotoso pojūtis;
 • tradiciškai moterys atlieka pranajamą, susiduria su pietais, vyrai - į šiaurę;
 • svarbus vaidmuo tenka stuburo padėčiai: nugara turi būti tiesi, dubens kailis šiek tiek aukštyn, smakras šiek tiek nuleistas, pečių atsiskleidimai - tai užtikrins lygią stuburo liniją;
 • pratybų metu jums reikia uždengti savo akių vokus, psichiškai susikaupti tarp taškų tarp antakių;
 • didžiausio visiško ir sklandaus įkvėpimo paslaptis yra išsiplėtimo seka: diafragma - krūtinė - kraujagyslė, iškvėpimas atliekamas atvirkštine tvarka;
 • Pranayama neįmanoma vadinti paradoksalu įkvėpti: kai skrandžio įkvėpimas yra sugriežtinamas, o ne plečiasi;
 • kontroliuoti kvėpavimą, naudoti skaičių ir chronometrą.

Deja, kai kuriems žmonėms leidžiama praktikuoti tik pranajamą. Tik treneris padės jiems apginti bazinius jogų fizinius įgūdžius sveikatai.

Rizikos grupė yra kategoriškai:

Visas jogų kvėpavimas
 • plaučių ligos (uždegimas, trauma, tuberkuliozė);
 • astma;
 • širdies patologija (prolas, krūtinės angina, miokardo infarktas, visų rūšių negalavimai);
 • skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kepenų liga, tulikas, kasa;
 • pilvo ertmėje esanti išvarža.

Esant padidėjusiam kūno temperatūrai, aukštam kraujospūdžiui (daugiau nei 140), taip pat moterims menstruaciniu laikotarpiu negalite laikinai praktikuoti pranajamos.

Priešingu atveju amžiaus apribojimai kvėpavimo pratimams nėra. Geriausius rezultatus galima pasiekti sportuojant ryte ir vakare gerai vėdinamoje patalpoje arba lauke.

Kvėpavimo sistemos vystymasis ir plaučių raumenų stiprumo kontrolė žymiai pagerina gyvenimo kokybę, daro organizmą atsparesnes ir atspares ligoms.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

58 + = 64