Aké sú balkónové krabice na kvety a ako ich urobiť sami? | pangudownloads.com
Útulný dom

Aké sú balkónové krabice na kvety a ako ich urobiť sami?

Kvitnúce fasády vyzerajú oveľa atraktívnejšie ako šedé a matné budovy, takže veľa majiteľov bytov v ich majetku vlastní rastlinné záhrady. Zároveň je potrebné správne vybrať nádoby, v ktorých sa dekoratívne kultúry budú môcť normálne rozvíjať a rozkvitnúť.

Aké sú kontajnery pre rastliny?

V dnešnej dobe je najväčší dopyt po plastových a drevených debnách, z ktorých každá sa líši podľa nasledujúcich parametrov:

Aké sú balkónové krabice na kvety a ako ich urobiť sami?
 • metódou upevnenia;
 • vo forme;
 • materiálom;
 • do hĺbky;
 • podľa štýlu.

Krabica na balkón pre kvety by mala byť vybraná na základe budúceho umiestnenia, takže je najprv potrebné určiť typ kontajnerov pre dekoratívnu vegetáciu.

Kontajnery s upevnením na koľajniciach

Takéto nádrže sú pravdepodobnejšie pre balkóny s otvoreným typom, pretože sú vybavené upevňovacím prvkom koľajnice. Hrnce sa fixujú pomocou špeciálnych držiakov, ktoré sú zvyčajne vyrobené z kovu. Tieto upevňovacie prvky sa môžu líšiť v podobe aj pri spôsobe fixácie, takže jeden je inštalovaný zvonku a druhý zvnútra zábradlia.

Upozorňujeme, že niektoré kapacity sú pomerne úzke, zatiaľ čo iné sú široké. Prvé sú určené na pestovanie plodín v jednom rade a druhý – v niekoľkých riadkoch. Je tiež potrebné vziať do úvahy hĺbku kontajnera, ktorá by mala byť asi 18-20 cm. Stačí, že rastlina normálne zakoreňuje a aktívne sa vyvíja.

Kontajnery s automatickým prehrávaním

Balkónové krabice na kvety s domácim napájaním – ideálna voľba pre tých, ktorí chcú mať krásne kvety, ale nie sú ochotní starostlivosť o rastliny veľa času.

Takéto zásobníky sú rôznych typov:

Aké sú balkónové krabice na kvety a ako ich urobiť sami?
 • na základe kapilárneho zásobovania vodou;
 • Snímače sú vybavené snímačmi, ktoré riadia úroveň vlhkosti zeme.

Kapilárne hrnce majú pomerne jednoduché zariadenie.

Skladajú sa z dvoch nádrží: prvý je spojitý, je naplnený vodou, druhý je vybavený špeciálnymi dutými rúrkami, vďaka čomu je zemina zvlhčená kapilárnou metódou.

Tieto kontajnery sú relatívne lacné, ale majú jednu významnú nevýhodu. Kvety, ktoré boli transplantované do takých kvetináčov, potrebujú určitý čas na prispôsobenie. Preto, kým ich koreňový systém nie je posilnený a nerastie do drenážnej vrstvy, bude musieť byť stará sa o to ako predtým.

Ostatné balkónové kontajnery s automatickým zavlažovaním sú vybavené špeciálnymi snímačmi, ktoré regulujú úroveň vlhkosti v zemi. Keď sa pôda začne vysychať, aktivuje sa elektronický senzor a automaticky doplní vodu. Vďaka tejto technológii majitelia kvetinových záhrad môžu bezpečne opustiť domov dlhú dobu a nemajú obavy o svoje okrasné rastliny.

Vonkajšie hrnce

Aké sú balkónové krabice na kvety a ako ich urobiť sami?

Umiestnenie rastlín do nádrže typu podlahy umožní ozdobiť s kvetinami nielen parapety a fasády, ale aj podlahu. Palety pre takéto cisterny sú spravidla vybavené kolesami, ktoré vám umožnia ľahko posunúť kvet na správnom mieste. Sú určené viac pre veľké okrasné rastliny, rovnako ako bylinky a dokonca aj zeleninu.

Pri nákupe podlahovej krytiny je potrebné venovať zvláštnu pozornosť farbe. Pre svetelne milujúce rastliny, tmavé a ešte viac, čierne skrinky sa nezmestujú, pretože v nich sa zem veľmi rýchlo zahrieva.

Z tohto dôvodu kmeňový systém kvitne a rastlina sama zomrie. Ak na balkóne nie je prakticky žiadne slnko, tanky akejkoľvek farby sa hodia na výsadbu okrasných plodín.

Montážne systémy pre balkónové hrnce

Ako môžem opraviť balkónovú krabičku pre kvety? Existuje mnoho upevňovacích systémov, ktoré vám umožňujú opraviť balkónové nádrže nielen na oknách a zábradliach, ale aj na stenách a dokonca aj na strope.

Konzoly pre boxy majú niekoľko typov:

Aké sú balkónové krabice na kvety a ako ich urobiť sami?
 • union;
 • V tvare T;
 • háčik;
 • vo forme košíka;
 • U tvaru.

Na upevnenie hrnca na koľajniciach bez jedinej skrutky môžete použiť typy sklopných a košových držiakov. Na jednej strane sú vybavené špeciálnymi sponami, vďaka ktorým sa držiaky pridržiavajú k zábradliam a ostatným – nožičkám, nedovoľujú, aby bola krabica inštalovaná v držiaku vypadnutá. Zrejmým plusom týchto štruktúr je ľahká inštalácia, ale treba poznamenať, že plastové spojovacie prostriedky pravdepodobne nebudú odolávať ťažkým hrncom.

Balkónové krabice na ozdobné kvety s príchytkami v tvare T a U sú upevnené na stenu pomocou hmoždiniek a skrutiek, na ktoré je jednoducho nainštalovaná kvetinácia. V tomto prípade je štruktúra tvaru U bezpečnejšia, pretože má uzamykacie prvky, ktoré bezpečne upevňujú hrniec.

Konzoly vo forme háčikov pre balkónové krabice na kvety sú ideálne pre lezenie rastlín. Spravidla sú zavesené na vopred nainštalované v stropných krúžkoch. Jeden okraj konštrukcie je vybavený veľkým háčikom, ktorý je s reťazami spojený s menšími háčiky. Prilepia sa na boky krabice, po ktorom je celá konštrukcia zavesená zo stropu.

Ako si vyrobiť hrniec?

Kvalitné nákupné nádrže pre okrasné rastliny sú pomerne drahé, takže veľa pestovateľov robí balkónové originálne kvetinové boxy s vlastnými rukami. Najjednoduchšia verzia je drevený produkt vo forme obdĺžnika. Samotnú takúto štruktúru budeme potrebovať trochu času.

Toto bude vyžadovať nasledujúce materiály:

 • drevené lamely a dosky;
 • píla;
 • malé uhly;
 • vŕtačka;
 • špeciálne lepidlo na drevo;
 • škvrny a lak.

Ak chcete vytvoriť krásnu škatuľu s vlastnými rukami, musíte vykonať nasledujúce akcie:

Aké sú balkónové krabice na kvety a ako ich urobiť sami?
  1. Vystrihnú sa tri rovnaké obdĺžniky z dosky, z ktorých dve budú tvoriť bočné steny konštrukcie a tretí – spodný;
  2. V závislosti od budúcej šírky hrnca vyrezajte dva štvorce pre koncové plochy;
  3. Z koľajníc uchopte lišty vhodnej veľkosti a s pomocou ich spojte steny s koncovými časťami krabice.
  4. Zozbierajte všetky podrobnosti o budúcom hrnci s samoreznými skrutkami a lepidlom;
  5. Aby bola štruktúra stabilnejšia a spoľahlivejšia, skrutkujte kov z vnútornej strany nádrže;
  6. Potom dbajte na to, aby ste vytvorili niekoľko otvorov na dne, aby ste zabezpečili odvodňovací systém.
  7. V konečnom štádiu práce otvorte produkt škvrnou a potom lakom.

Bežná balkónová kvetinová nádrž sa môže stať exkluzívnym prvkom interiéru, ktorý premení miestnosť a urobí ju štýlovejšou a modernejšou. Pri výbere vhodného produktu je však potrebné vziať do úvahy nielen estetickú stránku otázky, ale aj funkčné charakteristiky štruktúr (farba, tvar, prítomnosť automatického zavlažovacieho systému, typ pripevnenia).

To je z týchto faktorov v budúcnosti bude závisieť, či okrasná rastlina na vašom balkóne bude zvyknutý, alebo nie.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

32 − = 26

Adblock
detector