Útulný dom

Ako umyť večeru: rady pre ženy v domácnosti

Nie je žiadnym tajomstvom, že každá vec má štítok, ktorý obsahuje informácie o tom, ako sa správne starať o to - pri akej teplote a ako prať a žehliť, či môže variť, atd ...

Chodník je hádzať alebo nie?

Ale aj dobré ženy v domácnosti majú niekedy problém ako vyblednuté bielizeň. To sa môže stať nielen kvôli nesprávnemu susedstvu oblečenia pri umývaní - na prelievanie oblečenia môže napríklad dôjsť v prípade, keď ste v daždi a dôkladne namočený.

V takýchto situáciách existuje rozumná otázka: Môžem vypláchnuť vyblednuté veci? Alebo ich musíte poslať do koša?

Ako umyť večeru: rady pre ženy v domácnosti

Nespěchejte sa, aby ste sa rozčarovali - ak prirodzená farba výrobku klesla, nie je možné vrátiť predchádzajúcu podobu, bohužiaľ.

Ale ak problém spočíva v tom, že sa iná prekrýva nad prirodzenou farbou tkaniny, je celkom možné pokúsiť sa obnoviť pôvodnú farbu tkaniny.

Samozrejme, môžete ísť na najjednoduchší a najkratší spôsob, a to, že si oblečte profesionálne čistiace prostriedky. Ale toto "Pleasure", ako viete, nie lacné a nie každá rodina si to môže dovoliť.

V tomto článku sa budeme zdieľať niektoré tipy, ako môžete zmyť vyblednuté veci doma, vrátiť svojej bývalej kráse a vysvetliť, aké kroky podniknúť, aby aj naďalej, aby sa zabránilo takýmto situáciám.

Ako umyť večeru?

Všetky textilné výrobky možno rozdeliť do troch skupín:

Ako umyť večeru: rady pre ženy v domácnosti
  • biela;
  • farba;
  • biela s farebnou tlačou.

Biele výrobky patria medzi najkrajšie.

Dokonca aj malá škvrna alebo svetlý odtieň inej farby na tkanine môže beznádejne pokaziť jej vzhľad a v dôsledku toho poškodiť váš šatník.

Ako môžete vyblednúť vyblednutú bielu vec?

Najčastejšie, po umývaní bielou bielizňou s farebným, dostane škaredý šedý odtieň. Ak ste vytiahol obsah práčky a našiel také problémy, môžete napraviť situáciu, znovu perestirav biele oblečenie alebo spodná bielizeň s veľkým množstvom prachu, pridať trochu sóda. Samozrejme, je rozumné dostať všetky farebné tkaniny z bubna práčky.

Ako umyť večeru: rady pre ženy v domácnosti

Existujú však aj situácie, kedy opakované pranie neprináša požadované výsledky, alebo si všimnete, že biela vec sa stráca, príliš neskoro, po niekoľkých hodinách alebo dokonca niekoľkých dňoch. Čo robiť v takýchto situáciách?

Ak chcete začať, mali by byť namočené na 5-6 hodín v teplej vode s prídavkom vysoko kvalitného bielidla, vhodného pre tento typ textílie.

Potom je potrebné dôkladne opláchnuť výrobok vo veľkom množstve studenej vody alebo opätovne umývať pridaním rovnakého bielidla.

Mnohé ženy v domácnosti starým spôsobom používajú produkty obsahujúce chlór ako bielidlo.

To sa nedá urobiť, pretože pod vplyvom chlóru môže byť úplne nežiaduci účinok - predtým biela vec bude žltá. A je takmer nemožné odstrániť takú žltosť.

Môžete sa tiež uchýliť k metóde, ktorú používajú naše matky a babičky - trávenie. Vo vode na zvýšenie účinku môžete pridať mydlový hoblík, hydroperitné tablety, roztok sódy, peroxid vodíka alebo amoniak. Napríklad môžete bielenie bavlneného obrusu pomocou varu v 10 litroch vody s prídavkom 15 ml amoniaku a 200 ml peroxidu vodíka.

Ale môžete len stráviť prírodné tkaniny, syntetiká pod vplyvom vysokých teplôt môžu byť deformované. Mali by ste tiež venovať pozornosť prítomnosti rôznych výrobkov z gumy a vstovochek. Aby nedošlo k poškodeniu počas trávenia, odstráňte ich alebo ich zlikvidujte vopred.

Farebné látky

Aby sa vrátil bývalý vzhľad farebnej veci doma, mal by sa niekoľko hodín namočiť v teplej vode s prídavkom špeciálneho odstraňovača škvŕn «Color». Môže sa jednoducho pridať k práčke bez vopred namáčania.

Ako umyť večeru: rady pre ženy v domácnosti

Ak však, "Oživiť" vec zlyhala, môžete sa pokúsiť obnoviť pôvodnú farbu namočením vo vode pridaním amoniaku. Za týmto účelom rozpustite v 5 litroch teplej vody 100 ml amoniaku a ponorte výrobok do neho. Po hodine sa musí dôkladne opláchnuť vo veľkých množstvách vody alebo umyť obvyklým spôsobom.

Ak chcete zbaviť škvŕn na vašom obľúbenom oblečení, môžete použiť tento recept.

Vezmite 1. miesto. lyžicu škrobu, hobliny mydla na pranie, kyseliny citrónovej a 0,5 lyžice lyžice. lyžice spoločnej stolovej soli.

Zmiešajte všetky zložky, zrieďte výslednú zmes vodou s konzistenciou hustého kysnutého krému a aplikujte na škvrny jemným trením pomocou špongie. Zmes sa nechá stáť 12 hodín, potom sa zvyčajne premyje pridaním prášku.

Aby ste sa zbavili vyblednutých škvŕn na hustom tkanive, môžete použiť bežnú sódu na pečenie. Sódu zmiešajte s vodou na hustú konzistenciu, naneste na škvrny, nechajte 20 minút a potom umyte.

Stráviť farebné veci môžu byť len vtedy, ak sú pevné a vyrobené z prírodnej tkaniny.

Polinyavshie džínsy je možné pokúsiť ušetriť s mydlom na prádlo, aby ste odstránili škvrny. Dôkladne utrite handričku, ponechajte ju pol hodiny a potom sa umyte ako obvykle.

Ak nemôžete obnoviť predchádzajúcu farbu týmto spôsobom, džínsy je možné premaľovať, čo je tmavšie alebo naopak ľahké. Na tieto účely môžete použiť špeciálne farby na tkaniny alebo obyčajné modré alebo bielidlo.

Biele tkaniny s farebnými vzormi

Ak chcete obnoviť farbu vyblednutého bielu vec, ktorá má farebnú tlač, je pomerne zložitá, pretože nie je možné namočiť a umyť ju v bieliacich prostriedkoch.

Ako umyť večeru: rady pre ženy v domácnosti

Aby ste to dosiahli, musíte najprv ošetriť zranený vzor špeciálnym bielidlom pre farebné veci, ponechať to na niekoľko hodín a potom opláchnuť vec vo veľkom množstve vody.

A ľahko aplikované bieliaceho činidlá - zmes mydla, škrob, kyselina citrónová a jej soli, alebo len jemne trieť bielu časť bieliaceho mydla produkty, bez toho by to ovplyvnilo farebné časti. Vypláchnutie takejto veci by malo byť veľmi rýchlo v množstve studenej vody.

Všeobecné odporúčania

Postaraj sa o šaty znovu!

Aby ste predišli výskytu nepríjemných škvŕn na vašich obľúbených odevoch a veciach, mali by ste dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

Ako umyť večeru: rady pre ženy v domácnosti
  • Pred umytím starostlivo preštudujte štítok, čo naznačuje, pri akej teplote má byť výrobok umývaný;
  • Uistite sa, že ste veci roztriedili a pred vložením do bubna skontrolujte, či nie sú náhodne zabudnuté predošlé predmety;
  • Noste nové oblečenie zvlášť. Aby sa zabránilo "Molto", Pred prvým umývaním namočte výrobok do roztoku vody a soli. Soľ opraví farbu a zvýši jasnosť tkaniny.
  • Nekupujte lacné, nekvalitné syntetické výrobky, ktoré kričí farby - sú väčšinou impregnované nestabilnou farbou, ktorá veľmi rýchlo klesá.

Ale ak z nejakého dôvodu alebo iná vec bola zbavená, pamätajte, že nemôžete bieliť prostriedkami, ako je amoniak, peroxid vodíka, kyselina citrónová viac ako tri až štyrikrát.

Varenie sa často neodporúča, pretože pod vplyvom chemických látok a vysokých teplôt tkanina vyčerpáva a stráca svoj vzhľad.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

44 − 38 =