fialový | pangudownloads.com
Útulný dom

fialový

Violet patrí do rodu Violets (Violaceae). Jedná sa o malú rastlinu so sametovými, okrúhlymi listami s nízkym rastovým bodom. Kvety klasickej fialovej tiež majú zamatovú štruktúru, farba je rôznorodá: od bielej až po jasno fialovú. Táto rastlina rastie hlavne na severnej pologuli, v horách. Violet uprednostňuje mierne podnebie. V modernej kvetinárstve sa táto rastlina dostala na prvé miesto.

To v žiadnom prípade nie je nehoda, pretože málo ľudí môže zostať ľahostajní k malej, sametovej, sladkej kvetine. Viac ako 500 druhov fialiek je známe vo svete. Prejsť okno s hojne kvitnúce fialky kvetinárstvo - amatér je takmer nemožné. Violet je mimoriadne romantická, dotýkajúca sa kvetina, vhodná pre nádhernú, jemnú prírodu.

Violet: starostlivosť

fialový

Pri výbere miesta pre fialky je potrebné uprednostniť dobre zasvätené okná, ale v každom prípade sa vyhýbajte priamemu žiareniu. To je škodlivé pre rastlinu, od priamych lúčov listov sa môžu dostať popáleniny.

Okná severozápadu sú vhodné. Ak nie je na výber, a máte všetky južné okná, je potrebné zakryť fialky počas poludňajšieho slnovratu.

Optimálna teplota pre obsah fialiek je +20, +24 stupňov.

Rastlina kvitne po celý rok a prakticky nedochádza k prerušeniu kvitnutia fialiek. S náležitou starostlivosťou vás poteší s bohatým kvitnutím po celý rok. Vyblednuté stopky by mali byť odstránené tak, aby nevzali živiny z rastliny a nezhoršili dekoratívny vzhľad fialky.

Fialová: zalievanie

Pri starostlivosti o fialky by sa mala venovať osobitná pozornosť zavlažovaniu. Tento proces zďaleka nie je v prípade mnohých iných vnútorných rastlín. Je veľmi dôležité, aby bola fialová napojená zospodu.

fialový

Ak chcete vodu zhora, ako zvyčajné kvety, táto rastlina je nemožná. V opačnom prípade fialová jednoducho začne hniť. Voda by mala byť teplá, 28-30 stupňov a dobre ustálená.

Ak je voda pri izbovej teplote, musí byť mierne zahriata, napríklad pomocou mikrovlnnej rúry. Voda sa naleje do hlbokej misy alebo misky a hrniec s Violetom klesne o 2/3, ale v žiadnom prípade by nemala vylejeť voda cez okraje hrnca.

Keď je kvetina nasýtená vodou, zem bude mokrá, vytiahneme fialovú z palety.

Takéto manipulácie by sa mali vykonávať nie častejšie ako raz za týždeň a po vysušení hlinenej kopec.

Fialová: transplantácia

Transplantácia by mala byť vykonaná s výberom nádoby. Violet má rád malé, nízke kapacity, ale v príliš malých hrncoch, listy fialky budú veľmi malé.

fialový

Optimálna veľkosť nádoby má priemer 10-12 cm a výšku 10 cm. Pre fialky je potrebná dobrá drenáž, mala by zaberať nie menej ako 1/3 hrnca. Zem môže byť použitá ako špeciálna pre senpoliu a fialky a obyčajné s pridaním malého množstva dreveného uhlia.

Violet vyžaduje ročnú transplantáciu. Je potrebné zmeniť krajinu raz za rok, ale môžete ju pestovať v rovnakých nádobách, kde rástla skôr.

Transplantácia sa najlepšie robí, keď je rastlina v pokoji, bez kvetov.

Ale dobrá silná rastlina prežije transplantáciu a v kvitnúcej forme.

Violet: hnojivo

Takže tak fialové kvete takmer celý rok, hnojivá musia byť zavedené každé dva týždne. Ak je rastlina stále v kľude, hnojte dostatočne raz za 4 týždne. Hnojivo sa pridáva do vody na zavlažovanie. Môžete si vziať univerzálne hnojivo pre kvitnúce rastliny.

Fialová: rozmnožovanie

fialový

Vo všeobecnosti sa fialky šíria listom. To je celkom jednoduché.
Je potrebné vybrať zdravé silné listy, nakrájajte s ostrým nožom, takže kmeň je 2-3 cm, a to v samostatnom hrnci.

Listy fialiek môžu sedieť v zemi dosť dlho, možno aj list vysuší, ale nie je to desivé.

Niektoré listy nechajte ihneď položiť do zeme, ale najskôr ju uložte do nádoby s vodou, až kým sa nezobrazia korene. A prvá a druhá metóda je dosť účinná.

Violet: škodcovia a choroby

Vo fialkách, rovnako ako v iných izbových rastlinách, sa často vyskytujú škodcovia, ako je pochvada, roztoče, múčnatka, pražmy. Taktiež narazíme na nematódy, mikroskopické škrty, ktoré obývajú Zem. Ak je obsah nesprávny, fialky trpia hnilobou.

Ak existujú príznaky ochorenia rastliny, je potrebné vykonať včasnú liečbu a izoláciu od iných zdravých rastlín.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

47 − 43 =